Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 9

  • 25 117
  • 342
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 640
   ........В момента както си и бременна това натоварване на организма е още по-малко желателно.

това имах предвид.

Знаете в по-големи подробности от мен каолко интензивен е метаболизмът на бременната и още повече на кърмачката, чийто дневни енергийни нужди са като на работещ среден към тежък физически труд. В добавка отделянето на окситоцин при сукане и пр.

Всъщност, който може да го прави, вероятно така е устроен- първо забременяването на фона на висок пролактин, второ-запазването на бременността въпреки повишения контрактилитет на матката.

# 331
  • София
  • Мнения: 725
Aila, а как става държането и оригването на бебета едновременно през нощта, ако няма кой да ти помогне? Може да ми е абсурден въпроса, но досега никъде не срещнах подобно обяснение?

# 332
  • Мнения: 315
Да известя и в тази тема-ЩЕ ИМАМ ДВЕ МОМЧЕТА.Преди малко се върнах от преглед.Бебчетата са добре-едното е 320гр,а другото330гр.Шийката ми е 4см.

# 333
  • Мнения: 118
Привет от оште една бъдешта мама на близнаци HugТермина ми е на 23 сиптември! Heart EyesТова е моята 2-ра бременност ,имаме си едно прекрасно момченце на 1 годинка и 3 месець  chefАбе въобште на есен с новата реколта,живот и здраве ште напълним къштата с дечица! newsm81 family6 smile3532
Много се радвам,че открих вашата страхотна тема! Joy
Надявам се за напред да сме си полезни! Simple Smile
Леко бременеене на всички ни! Laughing

# 334
  • Мнения: 450
Здравейте момичета,

може и да ми се скарат модераторите, че темата не е за тук Embarassed

Имам бебешки дрешки за подаряване, ако някой има нужда, нека ми пише на лични.

# 335
  • София
  • Мнения: 12 230
  mari73 ако от тук няма желаещи може да пишеш и в темичката за Мулти мама, където се подпомагат продители на тризнаци  Simple Smile
 
Aila, а как става държането и оригването на бебета едновременно през нощта, ако няма кой да ти помогне? Може да ми е абсурден въпроса, но досега никъде не срещнах подобно обяснение?
  Извинявай, че чак сега отговарям, но явно съ пропуснала въпроса. Аз лично не ги оригвах през ноща, а и често през деня когато заспиваха на гърда, но и не сме имали проблеми с повръщането. Всъщност ако бебето не се оригне първите няколко минути е по-добре така или иначе да се откажеш от опитите, особено ако няма проблем от това. Моите почти винаги и до късно ги приспивах на гърда набързо, съответно често не съм ги оригвала след това. А иначе варианта е таткото да помага. Аз и друг път съм споделяла, че нощем когато някоя се събудеше, обикновенно или по-често беше задължение на таткото да стане, да ми я подаде и после като се наяде да я върне в леглото. Често и двете, е разбира се се случваше на сутринта да се събудим и четиримата заспали на спалнята и аз схваната, но това ставаше когато ние с таткото заспим преди малките още да са се наяли. Имам чувството че и аз и той го правехме в полусън ставането и взимането на някое бебе, закачането му на гърда и продължавахме да си спим  Simple Smile Затова и след първия месец, когато открих как да ги кърмя легнала дори и  при често сучене не съм имала проблеми с наспиването, а и когато има един бдящ татко, които да премести евентуално след това отрочетата в леглата им, всичко е супер. Това определено му беше по-лесно отколкото първия месец, когато още от страх и неоткрита правилна позиция ги хранехме двамата с шишета и изцедена кърма или АМ по половин час през ноща  Simple Smile

# 336
  • Мнения: 1 924
И на нашите мишлета се видя полът-момченца.
Повече се изненадах,че според доц.Томова са двуяйчни,досега се смяташе , че са от едно яйце #Crazy

# 337
  • Мнения: 1 291
FENIX ЧЕСТИТОООООО!!!!
Как се радвам, че и ти си в синята група!

Поздрав за всички: и да се посмеете добре: http://ljube.com/615


А може ли бебетата да останат да спят през нощта в нашето легло след като ги накърмим?

# 338
  • Мнения: 1 924

А може ли бебетата да останат да спят през нощта в нашето легло след като ги накърмим?

Така смятам да правя аз,с Ясата така постъпвах и спяхме много спокойно всички Peace
Нещо не ми допада идеята  пеленаче,което довчера е живяло нон-стоп в контакт с мама,да "се приучва на самостоятелност" чрез отделяне в отделно легло , пък камо ли в другя стая!Има си време и за това-след годинка-две , поне аз така чувствам  нещата Grinning

# 339
  • София
  • Мнения: 725
Затова и след първия месец, когато открих как да ги кърмя легнала дори и  при често сучене не съм имала проблеми с наспиването, а и когато има един бдящ татко, които да премести евентуално след това отрочетата в леглата им, всичко е супер. Това определено му беше по-лесно отколкото първия месец, когато още от страх и неоткрита правилна позиция ги хранехме двамата с шишета и изцедена кърма или АМ по половин час през ноща  Simple Smile
А може ли двете бебета да се кърмят едновременно, като си в легнало положение? Все ме е страх, че може ако заспим да се притисне някое от бебета....

# 340
  • Мнения: 315
Феникс -честити ти момченца и на теб Hug

Иаз така като санитам си мисля,4е ако спят при нас може да затиснем някое беб4е newsm78

# 341
  • София
  • Мнения: 12 230
  Аз също се притеснявах в началото, но определено доста се променя начина на мислене и спане реално, защото някак инстинктивно ги пазиш мъниците.
  Ето ви линкче към мои снимки на това как кърмя малките, в тях може да видите и моменти в които ги кърмя легнала или и аз и те спим и таткото най-нагло ни е снимал  Simple Smile - Снимки Само да споделя, че има много пози за кърмене на близнаци, в темичката мисля за въпроси и отговори съм пуснала линк, всъщност скоро ще помоля Креми да пусна нова и там ще попълна информацията. Позата която аз ползвам за легнало положение, установих че на повечето мами заради по-големия бюст не е удобна, но всеки с малко опити на метода на пробите и грешките може да открие начин да ги кърми легнал, за едно бебе също има много варианти  Simple Smile, ако ги кърмите по принцип по едно или нощем ги кърмите едно по едно. А както вече описах доста често сме заспивали и четиримата заедно на леглото. Признавам че сравнително късно почнаха да спят по цяла нощ без да се будят и да ядат и да спят евентуално в леглата си, но пък за сметка на това още от първия месец съм си се наспивала, не съм имала безсънни нощи и бебетата също бяха доволни. Разбира се при по-кротки бебета, които са съгласни да спят в легълцата си и заспиват сами, не е нужно да спят заедно с мама и тате, но моите само така се кротваха и успокояваха, и просто на мен ми беше по-лесно и приятно да си ги гушкам и всички да се наспиваме  Simple Smile
  Феникс честити младежи, явно трябва татковците да обменят опит  Simple Smile

# 342

Общи условия

Активация на акаунт