Недоносени дечица с проблем на бяло дробче

  • 29 211
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 54
Здравейте мами 


Направихме скенера,  вече много дълго отлагахме това. Каквото и да кажат, най-хубавото което осъзнах ден преди да направим скенера е, че Юри е добре, при нас е вкъщи и ни носи толкова много радост, създава усещането, че това въобще не се е случвало. Слава Богу той е добре и каквото и да пише, каквото и да кажат той изглежда добре и се бори мъжки.
новините са добри  белия дроб на Юри изглежда много по-добре. Имаме напредък. Нещата, които ги е имало пак ги има, но са по-малки. Трябва да продължим по същия начин да не се разболява за да можем да вървим в положителна посока. Никакви разболявания, контакти до минимум, с болни изключени... Всички, които има досег с детето да се имунизират срещу вируси, самият Юри с профилактична ваксина...Ще се опитаме с хомеопатични и всякакви препарати да стимулираме искуствен имунитет, поради невъзможност за създаване на естествен... До 8 год възраст расте и има възможност за регенериране на бялия дроб, дотогава трябва да сме се преборили и оздравяли напълно. Д-р Куфарджиева му намали лекарствата и каза, че ще се оправим - трябва време, търпение, растене, постоянство..  няма да може да стане лекоатлет, но всички знаете, мечтата ми е просто да бъде нормален.
Търсим още мнения на специалисти, но общо взето е това, няма нужда да влизам в подробности.
С две думи - пробължаваме да се борим - това Юри вече е показал доста пъти, че го умее ) принципно продължаваме с белите и непослушанията )))))))))))) които от всеки изминал ден са все повече и все повече ме изумяват...

Благодаря ви, че сте с нас и мислите за нас

И ние ви обичаме

# 76
  • Мнения: 354
Браво ,polymama, Юри е герой! Продължавайте все така! Hug

# 77
  • Мнения: 54
Здравейте мили майки,
Днес говорих с Д-р Куфарджиева, изпраща много поздрави на всички ви и даде насоки за пулмолог. Ще ви напиша няколкото имана, които ми даде и връзка с тях. Всички те работят със здравната каса. Каза, че не може да деде едно име, връзката между лекар и пациент е специфична и се изгражда с опознаването.
1. Детска клиника към Александровска болница
Д-р Милена Янкова
Д-р Папукчиева
тел.02/9230640 - на тел. отговаря сестра Брусарска, тя ще даде информация за преглед при докторите
2. Болница Токуда Детски консултативен кабинет
Д-р Кристина Петрова
Д-р Кремена Гроздева
02/4034948
3. Медицински център ПАК КАНОС
Д-р Антонина Вичева
02/9310709
02/9310089
02/9311242

Това ми продиктува докторката по телефона, потърсете ги и вие в интернет за по-голяма сигурност.

# 78
  • София
  • Мнения: 749
Поли Hug Напоследък много често си мислех за вас с Юрче. Радвам се, че писа, но не споделяш как е той. Надвам се всичко да е наред при вас  Hug

# 79
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте мили майки,
Днес говорих с Д-р Куфарджиева, изпраща много поздрави на всички ви и даде насоки за пулмолог. Ще ви напиша няколкото имана, които ми даде и връзка с тях. Всички те работят със здравната каса. Каза, че не може да деде едно име, връзката между лекар и пациент е специфична и се изгражда с опознаването.
1. Детска клиника към Александровска болница
Д-р Милена Янкова
Д-р Папукчиева
тел.02/9230640 - на тел. отговаря сестра Брусарска, тя ще даде информация за преглед при докторите
2. Болница Токуда Детски консултативен кабинет
Д-р Кристина Петрова
Д-р Кремена Гроздева
02/4034948
3. Медицински център ПАК КАНОС
Д-р Антонина Вичева
02/9310709
02/9310089
02/9311242

Това ми продиктува докторката по телефона, потърсете ги и вие в интернет за по-голяма сигурност.

Поли много ти благодаря за контактите, надявам се че няма да се сърдиш ако ги цитирам в една друга тема на дечица със здравословни проблеми и по точно с астма, повечето от които също бяха пациенти на др. Куфарджиева и сега горките си нямат лекар!  Hug

# 80
  • Варна
  • Мнения: 957
Поли, как сте, как е Юри?

# 81
  • Мнения: 54
Здравейте! Добре сме с Юри. Все още не може да говори, разбира всичко, но повечето думи са си на негов език, а ако иска нещо си го взема сам или  ъъъъъъъъ. Не искам да се притеснявам, но вече станахме на 3г и 3мес. Логопедката в съседното училище ни посъветва да потърсим веднага помощ, да ни изготвели индивидуална програма. Ако някой има  опит с логопеди, моля пишете ми. Не зная дали не е по-добре да си седи вкъщи и да се пазим от вируси или да го мъкна по логопеди.  Важното е да се развива добре дробчето и да не се разболява. Ще се консултираме и ще видим кое ще бъде по-добре за него.
Благодаря ви за подкрепата.
Разпространете телефоните и докторите, заместващи доктор Куфарджиева.  Дано да са от полза.
Ще пиша пак.
Благодаря                       

# 82
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
polymama, аз не мога да сте посъветвам какво да правиш, но моят все още 13 годишен не говори добре. И понеже си осъзнавал проблема и бил интелигентен, задълбочава още повече проблема с неговоренето.

Като се прави програма, може и ти да го забавляваш в игрите и да се мъчите да намалите проблема.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 957
Поли, сигурно ги знаеш, но виж и в тези теми - има много информация за логопеди, програми, различни системи, много споделен опит:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=599419.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332933.0

Дъщеря ми също проговори активно малко късно - след 2, 5 (и тя е юли 2008, с астматичен статус). Без да те успокоявам, ще споделя, че, да, имаше много общо с пазенето - по-рядко я събирах с деца, не ходеше на ясла, закрити детски центрове. Но ѝ помагаше непрекъснатият контакт с кака ѝ, а огромният скок дойде, щом тръгна на градина. Но още повечето думи са грешно произнесени, на "китайски", размества срички.
Да е все по-здрав Юри, този юнак!
И говоренето ще "набори" смелото момченце! Hug

# 84
  • София
  • Мнения: 39 770
Поли, направи консултация с логопед, няма да навреди.
Алекс проговори малко преди навършване на 3г. Сега не говори правилно, изяжда много букви, говори си с негови думи.
Заедно със сестра му ходиха на логопед. Тогава той казваше само "мама", "тати" и може би "кола", останалите неща бяха "а" и "ъ".

Общи условия

Активация на акаунт