1/4 ни остана само, за да се гушнем с теб през ФЕВРУАРИ, мамо!

  • 14 419
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 95
Здравейте момичета....ама вие сте писали,писали..а аз сега четох ли четох   Laughing
Мия.Честит рожден ден,много здраве,щастие и къща с много деца
Мартеничка,на вас честита годишнина,обичайте се много и бъдете един за друг всичко


Гея,аз на твое място бих отишла на лекар..стискам ти палци да не е нещо сериозно Hug
Десика, питаш за запис на тоновете,тук в Германия започват от 27 г.с да правят запис,т.ст проследяват тоновете на бебето и контракции на майката ако има такива.
Момичета,аз може би съм малко откачена Embarassed но си ми харесва да съм бременна,нищо че съм с походка пингвин но се намирам ок....
На мен ми остават още 14 работни дни newsm10

# 61
  • Мнения: 1
MIA66, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ДА СЕ ЖИВА, ЗДРАВА, ЩАСТЛИВА И МНОГО ОБИЧАНА! ЖЕЛАЯ ТИ НАЙ-ПРЕКРАСНОТО БЕБЧЕ ПРЕЗ ФЕВРУАРИ!   newsm59   bigdance2   party023
Мартеничка, честита годишнина! Да се обичате така поне още 100 години!   txtloves   loveuuu  1dating
Дики, честито   stork-boy
Гея, дано всичко е наред!
Направиха ми запис на тоновете, всичко е наред, въпреки,че тоя дзвер не се спя да шава наляво-надясно и се губеше пулса от време на време! Изпращат ме и на ендокринолог, за да ми изследват хормоните и ако е нужно да ми назначат лечение до раждането! Аз имам оголемена щитовидна жлеза и две кисти около нея! Та, ще ходя в петък и ще видим!
Връщам се да чета!
Лек и слънчев ден от мен!   Hug

# 62
  • Мнения: 80
MIA66, и най-прекрасния подарък февруари.
Мартеничка, честита годишнина.Много щастие, късмет, любов и къща пълна с дечица.
Фокси мерси за темичката, прекрасна како винаги.
Момичета нямам търпение утре да се видим.
Аз днес направо се улях от спане станах в 11.30, а щях да излизам по работа.
 Hug

# 63
  • Мнения: 649
dideroncho на теб записа на тонове от ЖК ли ти ги правят? Или ходиш някъде допълнително да те слушат и си плащаш?

На мен нищо не са ми подговаряли досега за запис на тонове. Виждам, че някои от вас ги карат да зачестяват и посещенията на ЖК, т.е. ходят по 2-пъти в месеца, а на мен си ми казаха пак по веднъж месечно, че ще е виждаме.

# 64
  • Мнения: 238
Ето ме отново! Четох, четох, а сега да видим дали съм запомнила какво исках да пиша.

И аз, и то отдавна броя дните отзад - напред. И вече ми остават само 10 работни дни до болничния за майчинство. Ама както гледам май май няма да ги дочакам - днес очите ми нещо парят, а и в градския транспорт посъбрах кихавици от хората ....  Sad Утре отивам при личната да си искам болничен, че не ми се хваща някой грип точно сега.

И моя дребосък шава доста активно - повечето време се обръща и намества, ама от време на време като вземе да рита, все едно играе футбол в корема ми ... вчера дори имах мускулна треска то тези ритници  Wink И най-интересното е, че го усещам все едно е по диагонал, което ми е странно, защото уж се беше обърнало надолу с главата .... ама какво ли разбирам аз от неговите работи  Mr. Green

Да ви се оплача и аз - в събота ходихме с милото по бебешорските магазини, минахме и през фирмения на Чиполино - да видим на живо количките, които си бяхме харесали онлайн. Имаше това, което търсим ама ..... оказа се, че тези колички не са за мен. Аз нали съм си дребна - 158см., а дръжките и на двата модела са много високо и не се регулират надолу, та няма да са ми удобни за тикане.  Sad Много гадно ми стана, а досега обиколихме 3-4 магазина и никоя продавачка /уж консултантка/ не ми го каза.  #Cussing out Сега се чудя каква количка да си харесам!  ooooh!
Иначе в Пигис хаус видяхме количка за тризнаци - направо е като икарус  #Crazy Там си харесах и много дреболийки и което най-много ме радва е, че магазина е на 300-400м. от нас и ако съм пропуснала нещо, което ми трябва мога да притичам и да си го купя.

Mecholana, относно болничните, за да се преведат трябва да се декларирани осигуровките от фирмата - независимо дали са преведени или само осчетоводени /има една декларация обр. 1, която може да се подаде само за теб, а не за всички от фирмата/. Но си има законови срокове, в които да стане това. Напр. за м. Октомври осигуровките трябва да се декларират до края на ноември. След това да се подаде болничния в НОИ и след 15 дни да бъде преведена сумата. Това ако работодателя спази срока за деклариране. Ако не ..... се чака.
Надявам се да съм била полезна! 

# 65
  • Мнения: 1
desika, тоновете ми ги записва гинеколога,който ми следи бременността, платих 12 лв.! Аз си ходя само там! Почти всичко ми е безплатно, той работи със ЗК!  Hug Попитай като ходиш при твоя лекар!  

# 66
  • Мнения: 2
Привет мами!

MIA66, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!!   bouquet newsm59
Пожелавам ти да бъдеш здрава, усмихната и лъчезарна и обградена с много любов и радости и през февруари да си родиш здраво прекрасно бебче !!!

Мартеничка, ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА!!!   loveuuu
Бъдете живи и здрави, дъъъълги години семейно щастие, много любов и разбирателство и да си гушкате сладко бебче  family

Аз вчера си легнах доста късно и днес хич не съм в работна форма, още около 15 дни работа ми остават  Laughing а във времето на болничния преди раждането мисля хубаво да си почина и добре  да си компенсирам съня, че после какво недоспиване се очертава особено първите месеци  newsm78

Утре за срещата - за 12ч пред заведението ли ще бъде уговорката?
аз ще дойда направо в заведението, може би горе долу към 12:10 - 12:15  Peace

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 16:37 от nejno_cvete

# 67
  • Мнения: 1 558
[quote author=Mecholana link=topic=352740.msg9395420#msg9395420 date=122813631
Мое
Знаете ли по въпроса с болничните, че трябва да са преведени осигуровките на колегите ви във фирмите, за да ви преведат болничните за съответния месец? Моля, ако някоя мама е наясно да каже дали съм права, чеееее...... Аз миналата седмица получих някакви пари за болничен... СЕПТЕМВРИ МЕСЕЦ!!!! Което значи, че както съм в постоянен болничен от началото на ноември, май други парички до след нова година няма да видя  smile3511 
[/quote]

Аз също получих болничните за септември ....... за октомври още не съм, камо ли за ноември. На всичкото отгоре ме отразяха и от 13-та заплата изцяло. В апартамента се появи един теч пък.... изобщо не е лошо скоро да започнат да ми дават парички Wink!

# 68
  • Мнения: 0
Привет мами и от мен! Да ни е честита новата темичка и само хубави нещица да пишем в нея!
Фокси ти си супер  bouquet

# 69
  • Мнения: 30
Привет,момичета!
Честито на всички празнуващи!Да сте живи и здрави! Hug Hug Hug
Аз наминавам да ви кажа,че сега малко по-рядко може би ще ви навестявам,поне докато ми намалеят контракциите.Въпреки лекраствата които пия,продължавам да ги имам доста на ден ей така без причина,дори като си лежа постоянно. SadДоста неща изчетох и да ви кажа много се притеснявам.Вече дори не мога да вървя много,корема все е твърд.Така че ще пазя леглото за сега и ще чакам да се поспрат.Някой от вас има ли подобни чести контракции?

# 70
  • Мнения: 95
Darima,  ние сме с теб и ти стискаме палци,пази се много Hug Hug Hug

# 71
  • Мнения: 140
Привет момичета Hug
Darima,аз също пия лекарства и от време на време имам контракции,почивай си повече и всичко ще е наред.
MIA66, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !!!Пожелавам ти много здраве и любов!  bouquet
Честита годишнина и  на МРТЕНИЧКА!
Момичета аз днес направих един тур из магазините за коледни играчки и си накупих доста украси  за коледа.Стана ми едно такова празнично,готино  Close-mas: santa2 и си мислех как догодина ще украсяваме елхата със своите дечица и коледата ще бъде вълшебна.Ще има подарък и за нашите съкровища под елхата,изобщо днес ми е много празнично и цял ден си представям едни мили картинки със моето бебче Hug

# 72
  • Мнения: 1 558
Въпреки лекраствата които пия,продължавам да ги имам доста на ден ей така без причина,дори като си лежа постоянно. SadДоста неща изчетох и да ви кажа много се притеснявам.Вече дори не мога да вървя много,корема все е твърд.Така че ще пазя леглото за сега и ще чакам да се поспрат.Някой от вас има ли подобни чести контракции?
Моят корем е почти постоянно твърд, а за съжаление сега точно не мога да спра на едно място. В сряда съм на преглед, утре ме чака толкова тичане и пешеходстване, че направо ми става лошо като си помисля  ooooh!! А такава програма съм си направила, че свят ми се завива - вчера вечерта пристигнах във Варна, утре съм по разни институции, в сряда на лекар и евентуално на влака за Пловдив. В неделя живот и здраве ще си чакам мъжа на летище София, че не съм го виждала 3 месеца, после пак Пловдив, после Варна.... Дано всичко да е наред.
Иначе за контракциите пия само Магнезий.

# 73
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,момичета!
MIA66, newsm59 ,да си жива и здрава и най-щастливата мама!
МРТЕНИЧКА,на вас честита годишнина!Желая ти дълго семейно щастие и много любов!
За твърдите коремчета не разбирам какво точно имате в предвид.Моя също си е постоянно твърд,т.е. усещам,че е пълен с бебчо,а не е мек като просто дебел корем (оф,ама и аз как го описах....).Това значи ли,че съм постоянно с контракции или при тях втвърдяването на корема се усеща по различен начин  newsm78 ?
И друго да ви питам:сега,като бебчетата са по-големи,как усещате ритничетата (ако усещате такива)?Защото при мен са леко болезнени.Т.е не са просто ритничета,а сякаш бебчо ме бута по-силно и казва:"Тясно ми е в този малък апартамент"  Laughing

# 74
  • Мнения: 233
Миа66, честит рожден ден, бъди здрава, щастлива и много обичана бъдеща мама!
Мартеничке, честита ви годишнина, обичайте се както през първия ви ден заедно!

абе, момичета, гледах, пулих се и се чудех защо ми е толкова познато това заглавие, а то каква била работата... Embarassedох, Фокси, душааа, благодаря ти, ама аз не тялото, а мозъка си искам обратно....миналата седмица точно за това си говорихме с наблюдаващия ме лекар - как капацитета на бременните намалявал наполовина и кога се връщал...според него - никога не се възстановявал, та на мен ми идеше да му лепна един шамар на голия врат, ама айде, удържах се!

аз вече май се водя в 8ми месец, та да кажа за ритането и мърдането на бебочката - рита, ама не по целия корем както преди, с крачетата е активна в горната ми лява половина, с дупето леко помръдва под жлъчката, а с главата и ръчичките си играе с пикочния ми мехур и всичко, което ми е отдолу, близо до изхода...не е активна както миналия месец, но лекаря каза, че няма повод за притеснение, дори и когато движенията са по-малко то 10-15 на час. аз не мога да ги следя, но ми казаха, че след като всеки час си я усещам, няма страшно. пък съм и с предна плацента, та даже се чудеха, че толкова усещам движенията...абе на моменти като ме ритне и ме разклаща цялата и мъжлето се чуди какво става - като при Гал, ту лаптопа ще побутне, ту чашата със сок ще ми подлее...

днес си купих Garmastan, за мазане на зърната. вече имам някакви течности от тях и акушерката ми каза лекичко и по малко да ги намазвам, за да ги подготвя за кърмене. а и едната гърда ме наболява леко - направих си опипване по всички правила, но нищо няма. предполагам, че започва интензивното действие на хормоните върху тях и затова е такова положението.

на мен тонове на ЖК не са ми записвали. доколкото знам, ако отидете за избор на екип в болница и се запишете при лекар, то той ще ви вика за мерене на тоновете и то доста често през последните 2 месеца. тоновете на моята бебочка сме ги записвали досега май 3 пъти - 2 пъти при наблюдаващич ме лекар извън ЖК и когато ходих при Мазнейкова. моя лекар каза, че от следващия път (19ти декември) ще ги записва всеки път и ще ме викат по-често. аз май ще ходя в Шейново да равдам, та там лекарите викали всяка седмица през последния месец за запис на тоновете. или поне така са ми казвали.

Даримка, от 5ти месец съм с контракции - пия си магнезия, но-шпа и витамините и гледам да не съм навън повече от час. ако се наложи някакво натоварване - чистене, ходене, пътуване, след това гледам да полежа. освен това се оказа, че най-чести и силни (даже с болки) са ми били контракциите около предполагаемите дати на менструация всеки месец - провери дали не се наблюдава това и при теб. така ще знаеш в този период да си почиваш повече.


Общи условия

Активация на акаунт