1/4 ни остана само, за да се гушнем с теб през ФЕВРУАРИ, мамо!

  • 14 409
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Гея, не се притеснявай, мила! Ако можеш иди по- рано на контролен преглед за да се успокоиш! Аз също постоянно усещам мокро бельото си, но не е бяло течение, а пък да се изпускам... не усещам! Някъде бях чела, че има случаи , в които може да потича малко от околоплодните води, но не е ли рано? Дали има място за притеснение и означава ли това, че мехура е спукан, малко простичко казано, но не разбирам много?

# 46
  • Мнения: 173
Happy birthday, на рожденичката и Честита годишнина на Мартеничка!!! Много здраве, щастие и късмет на тях и всички техни обичани хора   ura
Относно течението - аз не само го усещам, но и имам. Пих някакъв антибиотик, а другата седмица съм на вагинален преглед пак, че работа е кофти, доста силничко ми тече, дори след хапчетата имам чувство че ми се усили  newsm78, но докторът ще каже какво е положението!

# 47
  • Мнения: 56
Привет на всички!
Отдавна не съм писала, но дупката,в която съм съчетана с хремата, която ме мъчи вече седмица ми убимат желанието за каквото и да било Sad Но  ми домъчня за вас и ще драсна ред-два, нали сте ми слабост Wink
Mia66, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН newsm59 newsm51  Пожелавам ти от всичко по много  bouquet
Мартеничке, честита годишнина  ина теб, още толкова по сто Heart Eyes
Гея, надявам се всичко да  е наред при теб Praynig
desika, относно захранването ще има доста мнения по въпроса, така че сама ще се ориентираш кое е правилно ( поне за теб и твоя бебо) и кое не. Аз захраних късно, на 6мес., така че може да се каже,че съм против ранното захранване, но всеки сам си преценява Grinning Въпросът е бебо да е добре Wink А за записа на тонове мисля, че се почва от 32седмица ако не ме лъже паметта newsm78, но може и от по-късно да е.
За течението аз ползвам Гино Певарил по лекарско предписание и благодарение на него успявам да го овладея, иначе е ужас, като напшкана си ходя, ту се усилва, ту намалява, скапана работа #Cussing out
Коте, не знам колко е голям бебо, но онази вечер като ме ритна ми подскочи лаптопа от корема, мъж ми ей такива очи опули #Crazy и вика " Ама какво става бе, какво му направи на детето" Shocked Все аз съм крива Mr. Green
Албенче, ти си млада, не се притеснявай, ще си получиш тялото обратно, споко Wink Търпение ( и лишение по-малко) му е майката newsm10
Фокси, ама ти верно само на корем растеш, егати тумбалачето си Heart Eyes Аз неслучайно ти казах, че приличаш на преяла манекенка Joy
Ние днес отидохме на градина след едноседмична пауза и понеже трябваше да ни снимат за календарчета нагласила я бях Рая, а тя да вземе да се разстрои и рев Shocked представям си какво жална, жална ще е на календарите #Crazy Здраве да е, догодина ще се пробваме пак Wink Отивам да полегна,че ще ми ескплоадират едновремнно главата  и коремът #Crazy Мъкааааааа, мъка Tired
Целувки  love001



# 48
  • sofia
  • Мнения: 73
Момичета сега се връщам от консултация ,бебо не го видяхме,но сърчицето е ок,утре трябва да си взема поредния болничен и януари на комисия,че не можели да пишат по два болнични в месеца,а на 16.01.09 излизам по майчинство и се събират два за един месец.Днес свърших и още една много полезн работа,записах Влади на ясла и от сряда сме на градина до обяд като за първи ден,сигурно ще си поплачем и двамата ,но няма как ще трябва да свиква.
  bouquet

# 49
  • Мнения: 806
Гея надявам се всичко да е нормално.  И аз забелязах повече течение, едно воднисто, все едно че съм се напикала  Embarassed но всичко е добре с бебо доки казва, че е нормално.  За твое успокоение върви на едно прегледче.

emym Ех как искам и аз да си полегна, в тази жега съм на климатик цяла нощ иначе спане няма.

Абе страхотно заглавие имаме, не знам кой го е сътворил.  Особено думичката "мамо" накрая... чак не мога да си представя още, че ще съм мама.

# 50
  • Мнения: 72
Здравейте сладурки!
sreburna как така го записа за ясла сега, в София не се ли подават молби първия работен ден на годината и да се чака?
Миа66  newsm51 1dating luvbed newsm59

# 51
  • Мнения: 1 121
Привет в новата темичка Laughing Заглавието е супер Grinning

И на мен коремчето понякога ми понатежава, но да ви успокоя най-трудното тепърва предстои Laughing 9 месец определено е най-тежкия, бебето притиска всички органи, нито можеш да се обуваш и събуваш, нито можеш да станеш и седнеш като хората Laughing всичко става с голяма мъка, но определено си струва Wink Така, че мамчета, стегнете се и стискайте докрая Hug

ioli, винаги ме разсмиваш с твоите пакистански неволи Laughing Laughing Laughing

# 52
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте и от мен отново момичета!!!
Честит празник на празнуващите!!!  bouquet
Не съм писала много отдавна ама така ме е затрупала работа и таткото е нон-стоп командировки и бъдещия батко боледува изобщооооо хич не ми остана време. Та да си кажа и аз за да не седим така неопределени че ще си имаме още едно МОМЧЕНЦЕ  Grinning Много палаво при това....  Wink В сравнение с баткото, който почти не го усещах да рита тоз малчуган е нон стоп в движение - пупупу да е жив и здрав ... По-добре така отколкото да се питам всичко наред ли е.
Аз все още не мисля за почивка - само да сме живи и здрави де - защото имам да избутам цяло годишно приключване преди да се "отпусна".
Инаме при мен нещата май към секцио отиват - просто се събраха много фактори - ниска плацента, пролапс на клапа на сърцето, тромбоза на единия крак ... Ама това не е толкова важно - по-важното е всичко да мине наред!
Е надявам се от тук нататък да имам повече време да пиша и чета  Simple Smile
Пък и много ми се иска да успея да дойда на следващата среща и да се запозная с вас  Hug

# 53
  • Мнения: 25
Здравейте най-после и от мен, мами!
Аз все не успявам да нваксам с четенето и не пиша... Тия от БТК искам да ги убия, имам интернет по около 2-3 часа на ден, не си вдигат телефоните, пиша мейли - никой не отговаря и така. Всекидневно ни се напомня, че живеем в България!!!!

Моето мило имаше миналата седмица рожден ден и в събота празнувахме на дискотека до 3 часа! Ние с бебо геройски издържахме, снощи бяхме на ресторант с роднините... Може и от преумора да е, но имах доста тежка нощ - събудих се от болки ниско долу в корема, пих Но-шпа, спала съм на пресекулки, после ме заболя горе, "на върха" - и до момента ме боли... От лявата страна ребрата ме боляха много в петък, от нощес пак, явно мъника си прави хралупа там... И за капак тазобедрените стави ме скъсват, не мога място да си намеря  #Crazy Много крив ден ми е днес, а къщата е на вили и на могили, трябваше да подреждам и да чистя... Какво беше за тялото: ИСКАМ СИ ГО ОБРАТНО  cry

Оплаках се, сега малко по-ведро: честит празник на празнуващите и хубави емоции им желая   bouquet

Да ви кажа, аз на 5-ти съм на ТРЕТИ запис на тонове  newsm78, на всеки 2 седмици ходя

Знаете ли по въпроса с болничните, че трябва да са преведени осигуровките на колегите ви във фирмите, за да ви преведат болничните за съответния месец? Моля, ако някоя мама е наясно да каже дали съм права, чеееее...... Аз миналата седмица получих някакви пари за болничен... СЕПТЕМВРИ МЕСЕЦ!!!! Което значи, че както съм в постоянен болничен от началото на ноември, май други парички до след нова година няма да видя  smile3511 

А имам рожден ден, Коледа, покупки за бебчо трябва да се правят  Cry

Ох, пак стана тъжен пост, извинете ме! Хубава и слънчева седмица желая на всички

# 54
  • Мнения: 192
cutesmallcat, разпознах те значи,  Mr. Green. Няма защо да се притесняваш. Преди като четох статиите, от трите бъдещи мами в тази рубрика ти ми беше най-симпатична. А то какво се оказа - че това било наша съотборничка Wink Hug.

 Относно течението аз четох някъде, че е съвсем нормално да се усеща по-обилно такова по време на бременността и особенно към края (става въпрос за небактериално и непатогенно течение - един вид секреция от влагалището, а може би и капки от пикочния мехур). Пишеше, че е удачно да се носят ежедневни превръзки, които да се сменят на често. Аз така и правя от поне месец и половина насам и съм ОК.  Тъй че не се тревожете излишно.
 Ако течението е съпроводено със сърбеж, болка, миризма и т.н. или е доказано чрез микробиологично изследване, че е причинено от микроорганизми тогава е лошо и трябва да се лекува. Но и тогава не е толкова опасно - често гъбичките не могат да бъдат премахнати, защото са много упорити, но ако са в много малко количество не са опасни.

Относно напълняването - при мен е равномерно по тялото, нямам все още много голям корем, което от една страна ме успокоява, че може би няма да ми се появят стрии, но от друга ми е гадно, че всъщност трупам килограми за своя сметка, а не за бебо.
Днес един колега ми каза, че друг миналата седмица го питал да не би да съм била бременна  hahaha. То вече му се вижда края, а някои едва сега разбират, че ще ставам мама скоро  Joy!!!  Може би и работното облекло ме прикрива в случая - навлечена съм с бял панталон и туника и  бял шушляков елек отгоре, като Йети Mr. Green (понеже работя в лаборатория към колбасарско предприятие, а тук температурите се поддържат ниски). Та така.

# 55
  • Мнения: 192
Някой може ли да ми отговори защо ми е изчезнала линийката за бременност? Rolling Eyes Shocked При вас появява ли се или само при мен я няма???

# 56
  • Мнения: 238
Здравейте, сладуранки!
Благодаря много за хубавите пожелания - да ви се връщат стократно!  Laughing
Искам на свой ред да ви почерпя с нещо сладичко и витаминозно
Дайте идея за ресторант или механа, където да заведа милото довечера, ама да готвят хубаво и с качествени продукти /доколкото може/, че малко коремчетата ни са капризни  Wink

Фокси, отново страхотна темичка си сътворила, поздравления!  bouquet

Сега се връщам да почета какво сте сътворили днес и после ще пиша пак!

# 57
  • Мнения: 242
Аз съм отново тук Hug Тати ми беше на гости досега,та само ви следях отвреме навреме,но не можех да пиша.Сега пък ще се вкарам малко в ред,че в главата съм с прическа "спала мишка на течение",а във физиономията съм бледа като шунка и малко цвят трябва да вкарам.Ще направим една малка разходчица тук-там с мъжленцето...
Mecholana   ти се радвай,че все пак си получила някакъв болничен..Аз не съм получила нито един за 3 месеца Close
Emym,хич не съм за завиждане...Корема ми расте с всеки изминал час #Crazy Направо съм си САМО корем.Даже цицонки нямам Sad Е,имам и на дупарата малко,но общо взето всичко е отпред...Не ми се мисли какво ще става в следващите 2 месеца ooooh!
Оооох, и аз си искам тялото обратно,ама май само с искането ще си остана...Поне в корема няма да бъда същата...То това чудо незнам как ще се прибере Tired Еми,прати ми снимки на Рая и ще й направя такова хубаво колажче,и то без да береш грижи,че тя ще се разплаче... Hug
Дики с камиончета ще си играете,а? Да ти са живи и здарви и двете момченца,пък каквото Господ дал... Hug
За всички,които харесаха заглавието...заслугата е изцяло на бульовче.Душицо,страшна работа си  bouquet Къде ги мислиш все такива едни мили и сладки... Flutter
Момичета и на мен ми се появява напоследък едно течение и на всеки преглед си мисля,че доки ще ми каже нещо,но нито дума не ми е споменал.Явно тия течения са нормални newsm78 ,но и аз съм на мнение,специално за Гея,че дори и при най-малкото притеснение от нейна страна е добре да отиде извънредно на лекар...Все пак,Гея,при теб нещата са по-различни и,моля те,недей да рискуваш Rolling Eyes Hug

 

# 58
  • Мнения: 649
Mia Мога да ти препоръчам "Под лепите", "River side", "30-те години" -различен тип заведения са, но можеш да погледнеш в сайтовете им и сама да прецениш  Wink

Момичета на мен нещо работата хич не ми спори, чувствам се като някакъв улигофрен. Мисълта ми никаква я няма по тези дни  Confused
А днес изпратих и моя мъж в командировка и съм много  Cry

Ели
аз миналата година също пълних шаран за пръв път. Просто си харесах една рецепта от интернет и тя взе, че стана. Но за съжаление не пазя рецептата. Мисля към края на седмицата пак да се разстърся, за да може в събота да ядем шаранче.

# 59
  • Мнения: 14
Mia66, честито ти ново цветенце и то осмо! newsm10
Да ви кажа за моите болнични, аз в петък получих смс, че са ми превели болничния за октомври, съответно на мен май изобщо не ми ги бавят! И аз мисля , че е свързано с внасянето на всичкйи осигуровки на фирмата!
Ей тоя нет е направо ужасен smile3511

Общи условия

Активация на акаунт