първи (декемврийски)ЯНУАРЧЕТА на път, нека още малко потърпят...

  • 12 912
  • 308
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 56
Здравейте момичета Hug Hug Hug

Навън вали и е студено, а аз съм в едно добро настроение   newsm44 Да не повярва човек след изминалата седмица на пъшкане и охкане Wink

Доня Коприва, дръж се HugОще мъничко остана!

Сиси, ботушките са невероятни! Много ме кефят и ми навяват едни мисли за сняг, планина, борови гори и...........ееех........догодина!

Съни4, страхотно парти и подаръци newsm10

За шишетата, аз си взех стъклени на Нук с каучукови биби. Помпата мисля да е на Авент, че нали казват, че била най-ефективна newsm78

# 61
  • София
  • Мнения: 146
соня-82  много е хубаво това дето си ни го пуснала. За хъркането не се притеснявай и аз хъркам.  И даже скоро си мислих да питам при  вас как е, ама ти ме изпревари. Хъркам, кашлям, дишам с отворена уста и мъжа ми ме базика че или ще хване синузит или му е схванат врата от моето дишане.   Mr. Green А аз го карам да си слага шапка и шал като спи да не го простудя, че правя течение  Twisted Evil
Аз се надявам пак да се ви досаждам после, ама сега не се получава защото малкия дзвер ми е на главата.

# 62
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Здравейте на всички и от мен Grinning Хайде и аз да дам отчет : Днес ходих на ЖК и всичко за сега е ок - бебо е 2500 #Crazy и се очертава да е доста голям мъж ако я кара така . Док каза да устискам до 25  а после да раждам когато искам Wink било добре поне да сме в 37 седмица.
Ние все още не сме купили козметика и шишета аз все още newsm78 ама има време сега ми е едно коледно - камината на 6 а аз плета на бебо жилетка и така newsm44
Пожелавам ви лека вечер и по - спокойни нощи   jumpuu

# 63
  • Мнения: 52
Относно това доколко е доносено бебето в 9 месец - Аз попитах моята лекарака дали би ми предизвикала раждането по- рано и тя ми обясни , че първо трябва да се направи преглед и че ако не смята, че е доузрял / нямам идея за какво точно става въпрос/ не би го направила. Още повече, че преносих Андрей 10 дни... така че вероятността да карам до края е доста голяма. И най - вероятно не става въпрос просто за килограмите на бебето, защото моето си е "слонче"...
Копривке, браво на теб - стискай още!
Соня, много е хубаво писъмцето! И за съжаление моя мъж също се оплаква, че си похърквам Embarassed

# 64
  • Мнения: 63
Соня , и на мен много ми хареса писмото!
Мъжът ми не се е оплаквал , че хъркам, ама то какво ли не се случва през бременността, така че споко.
Нямам идея за клизмата в домашни условия. Знам, че по аптеките има разни неща за прочистване преди операция и т. н. Със сигурност трябва да има и нещо за бременни  Thinking
На мен преди нищо не ми " излезе", но сигурно е кофти  Embarassed

# 65
  • Мнения: 104
Здравейте мами. Аз също се чудя от де да си купя гащи, такива каквито се изискват. newsm78
Писмото е страхотно. А как ме е страх от тая клизма... ама няма как

# 66
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Здравейте мами. Аз също се чудя от де да си купя гащи, такива каквито се изискват. newsm78
Писмото е страхотно. А как ме е страх от тая клизма... ама няма как
Ами ето тук има http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=93

# 67
  • Мнения: 80
Дами, клизмата може да не е най-приятното нещо, но със сигурност понеже не е болезнено отива в графа търпими. Освен това действа наистина прочистващо.

Мисля си за местата, където не се прави такава профилактично - може би не е лоша идея да се вземе някакво очистително, за да се чувства жената по-спокойна, че няма да стане фал... Нещо от сорта на Дуфалак или английска сол, в аптеките ще знаят, а и като се допълни с бързо действие- все има какво да препоръчат.
Има го и моментът с физиологичното разстройване (поне при мен),а после и след клизма пак имаше фал  Embarassed Embarassed Embarassed Страшно е неприятно, такъв срам съм брала, че забравих и болки и всичко и само се извинявах... Ужасно ми е гузен този спомен...

# 68
  • Мнения: 3 861
Ивенце, защо те е страх от клизмата, тя не боли, не е приятно, но няма болка.

Вкарват ти малко вода със сапун мисля  newsm78, стискаш колкото можеш, колкото по дълго толкова по-добре и тичаш в тоалетната...и това е!

Мен пък ме е страх повече от катетъра...първия път от контракциите не разбрах много голко е гадно, но сега ако си устискам до датата за плановото секцио няма да имам странични "разсейващи" фактори... Sick

# 69
  • Мнения: 140
Здравейте, момичета Hug Сещам се, че вкъщи майка ми имаше една помпа за клизма- беше гумена с формата на круша- пак е на същия принцип- вкрва се сапунена вода. Тя беше от "едно време", но сигурно пак ги продават. Тези, които ще са секцио да не го мислят- ще ви направят непосредствено преди операцията. Не е толкова гадно, колкото си мислите- вкарват тръбичка с вода и изкарват каквото има по обратния път. После и аз ходих до тоалетната и пак имаше какво да излиза, а като легнах пак на кушетката, за да ме водят в операционната пак малко оцапах пейзажа, ама на никой не му направи впечатление- смениха чаршафа веднага Embarassed А и то страха си казва работата, като не знаех какво ме очаква- а уж предния ден не бях яла почти нищо newsm78
Катетъра не съм усетила като го слагат, защото бях с пълна упойка и явно са го сложили след като съм заспала. Simple Smile

# 70
  • Мнения: 917
bubi4ko  верно са суеверни...при нас таткото се суети и не ще нищо да купува,ама аз действам през главата му Twisted EvilКупих поне малко дрешки и някой неща за болницата.Ама и майка ми е виновна...не купувай вика ние всичко,ще купим!Ама няма да я бъде тая! Twisted Evil Twisted Evil
Мммммммда, и аз така направих, понеже майка ми и тя нищо не дава да се купува и аз за каката се вързах, ама тоя път не. Та разправям й аз, че нищо няма да купувам, че си имам от каката, а колко неща съм купила. Хич не мога да трая. Втори път това удоволствие не продоставям на друг. А то суеверието нали знаете, преследва тия дето вярват в него.

Мацки, гледам клизмите обсъждате. Аз като тръгна раждането с Дени си сложих веднага в къщи при първите контракции една свещичка, та не след дълго подейства и не се наложи клизма да ми правят. Това по съвет от една акушерка на курса за бременност, на които ходих тогава. Важното е са празни каналите, а как ще го постигнете няма значение.

Шишенка за хранене и водичка съм взела на НУК- пластмасови със силиконови биби. Отчитам за грешка каучуковите при каката.

# 71
  • Мнения: 2 122
абе стига с тези суеверия, ние дето сме със второ бременни да си изхвърлим всичко от първото и да купуваме наново ли, щото да нямаме нищо предварително
я ги питайте тези около вас  Tired

# 72
  • Мнения: 270
Хайде изпратих гостите,но се сдобих с яки контракции след разходката,чак очите ми се насълзиха и сега лежа и пъшкам:shock:
Сиси чудни ботушки,със здраве да си ги носиш Hug
И аз знам,че след 37-ма седмица се водят доносени бебчовците.
Лили радвам се,че сте си 2 в 1 и сте добре Hug
Аз пък нямам киселини newsm78 Даже мога да кажа,че преди да забременея имах повече,а сега почти не се сещам да съм имала.Странна работа е бреемнността ooooh!
Цвети,Мюрвет в Пловдив с еднократни гащи (5 броя за 5 лв.) и с израелски прах се сдобих от Baby Land,който магазин се намира срещу новата пицария "Верди" зад "Grand" на ул."Капитан Райчо" под блоковете е и е много голям.Във Вис Виталис имаше гащи само на Чико и то 1 бр.-5 лв. Peace
Аз не хъркам,иначе мъжа ми да ме е скъсал от майтап до сега,че той спи много леко,ама май е нормално,понеже като лежах в болницата лятото в моята стая имаше една мама в 8-ми месец,която беше се сдобила вече с +35 кг от началото на бременността,та вдигаше кръвно миличката.Та тя така цепеше,че нямаше сън по цяла нощ Tired
Аааа,нашите шишета и стерилизатора и помпата за кърма ни ги пратиха от Англия и са някаква тяхна марка http://www.tommeetippee.co.uk/department/breastfeeding/. Ето можете да ги видите.Не знам до колко са добри newsm78

# 73
  • Мнения: 1 102
За клизма може да питаш в аптеките няма ли една мъничка тубичка в която има Tween 80-0,090g, Sorbitol 70%-5,310g, Gliserin-3,700g, Sodyum sitrat-0,900g търговското име е Либалакс, но е купено от Турция, но по съставките може да намериш нещо подобно.
Данинче, мерси за инфото.   bouquet Виж този магазин съм го пропуснала.  newsm78 Хайде и ти си лягай.

# 74
  • Мнения: 429
Соня, страхотно писмо- разплаках се естествено...
Аз съм добре, но се чувствам някак странно! Момичета радвайте се на ритничета и движенията на бебчетата ни..аз толкова бях свикнала с активността на моята бебка предишните месеци и сега се чувствам ужасно...Усещам я супер рядко и доста мудно...В събота бях на запис на тонове, вчера не лекар..уж всичко е нормално и просто вече и било тясно, но на мен така ми липсва! Станала съм нервна, плаче ми се и може да си представите какви глупости ме се въртят в главата...Ох изивнявайте, че ви притеснявам с моите черни мисли! Пожелавам ви много усмивки!
Лили, Рокси стискайте още малко!

Общи условия

Активация на акаунт