Увеличаване на таксите

  • 3 178
  • 63
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 479
Галка, мислех си нещо. Ти сигурна ли си, че това не е просто някакъв слух далече от истината? Достоверен ли ти е източника?
Другата вероятност е просто да опипват почвата и накрая да дигнат таксата до 50-55лв, например (съвсем хипотетично го казвам) и всички да въздъхнат с облекчение, че това е доста по-малко от 80 лв и да няма протестиращи. Освен това никъде в България няма толкова високи такси и едва ли русенските общинари ще се явят в ролята на пионери във вдигането на таксата със 100 %. Все пак избори идват, макар и не общински и никоя партия няма да поеме големи рискове в това отношение.

# 61
  • Мнения: 804
Галка, съгласна съм, че трябва да има повече пари за децата, но нека не си го изкарваме на пенсионерите, които като идиоти са блъскали толкова години, "строили са светлото бъдеще", а сега буквално умират от глад и студ. Ония от горе се скъсаха да крадат пари, като си направиха фирми и източваха пари уж за проекти, а сега идват и ти обясняват как ще ти повишат таксата със 100%, защото пари точно за децата няма. Това е чисто изнудване и извиване на ръцете, защото хората нямат алтернатива и ще плащат. В този аспект съм против вдигането на таксите дори и със стотинка.

# 62
  • Мнения: 7
Ето сега ти отговарям на всички въпроси
Мога да почна да задавам допълнителни въпроси като :как така Масларова изкара пари за да прати пенсипнерите на море?
Пенсионерите са най-голямата избирателна маса . Който ги спечели - той ще спечели изборите. А пенсионерите в голямата си част симпатизират на левите партии.
Как така има пари за тринадесета заплата на държавниците?
Ами те си ги гласуват. Могат и 14-та. А е най-лесно да харчиш чужди пари.
Как така има 150лв на пенсионер като коледна добавка?
Погледни към първи отговор.
Защо няма тринадесето майчинство или поне добавка за Коледа?
Защото майките са незначителна част от избирателно активните хора. И си имат много други проблеми.
Защо няма още малко субсидии за да се задържат още малко по-ниски такси за градини и ясли?........................
Има. Въпросът е че ако заминават за субсидии е по-трудно съответния рръководен,контролен или (без)отговорен орган да ги лапне.
Как да няма пари. Я виж - плащаме такса смет и тънем в боклуци. Плащаме пътен данък - я виж "Стамболийски" как го ремонтираха - срам и позор. Виж тротоарите след ремонта - като след бомбардировка. Но беше много важно да се открие вчера.
Мога да продължа да питам................

Айде, че стана малко извън темата.

# 63
  • Мнения: 229
IronFist жалкото е че си абсолютно права, но нещо трябва да се промени. Някой трябва да го промени. Всичко зависи от нас - хората..........Едно магаре го товарят колкото може да носи

Галя все още не гласувано (дай боже не го гласуват)

madchen не си го изкарвам на пенсионерите, дори не исках да ги намесвам тук. Аз ги уважавам и дори мисля , че е подигравка това което се прави и за тях. Те също оцеляват от "подеяния''  Tired

Общи условия

Активация на акаунт