раждане и косопад

  • 2 827
  • 70
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 447
И на мен почна да ми капе след 3-я месец! Peace

# 61
  • Мнения: 630
Косата започна да ми пада, когато бебка стана на 7-8 месеца. Не се притесних изобщо - това което се е задържало по време на бременността, в резултат на  хормоните, е нормално да си падне, когато вече не съм бременна. А и с моята грива...И да имаш много коса - не е работа.

# 62
  • Мнения: 1 919
падаше, падаше имах чувството, че ще остана без коса...около 5-6 месец спря.

# 63
  • Мнения: 9 438
Цитат
Здравейте всички.От няколко седмици косата ми капе ужасно много.Доста познати казаха че е вазможно да се появи след раждане.Има ли някоя от вас която да е имала този проблем и възможно ли е изобщо да е от раждането,защото оттогава минаха вече почти 4 месеца.Дайте някой съвети какво може да ми помогне,че вече взех да се притеснявам да не оплешивея Извинявам се ако темата ми не е за тук, но просто незнаех къде да пиша
Мога да ти препоръчам шампоан Фитовал.Аз съм в същото положение като теб,с разликата,че още не съм родила,а останах без коса Mr. Green

# 64
  • Мнения: 2 111
Косата започна да ми пада 4 месеца след раждането.Това продължи около месец и спря.Но към 9-10 месец започна отново и досега ми капе.Използвам ампули за косопад,шампоан и лосион,но не съм забелязала кой знае какъв ефект.Хапчета не мога да пия,защото кърмя.

# 65
  • Мнения: 955
Още една плешивка Peace! Косата ми започна да капе втория-третия месец след раждането, ама не падаха косми, а цели кичури. Сега 2 месеца по-късно пада по-малко, но то е защото няма какво да пада. Забелявах обаче, че ми расте много нова косичка, ама докато израстне...отиде ми гъстата къдрава коса.
Според мен е хормонално и външните намеси не помагат, но аз за свое успокоение си правя от време на време маска с Тривитаминол, маслото на Икаров, жълтък, мед и ракия. Слагам си и ампули срещу косопад на Seri.
Абе всичко ще мине, но си е стресиращо Peace.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 259
Айде и аз да се присъединя към отбора на оплешивяващите от няколко дни направо цели кичури падат  Cry а каква хубава и гъста коса имах по време на бременността както никога до тогава 

# 67
  • Мнения: 247
И аз съм от отбора на активно следбременилно оплешивяващите  Crazy но като започнах да пия КАЛМАЦИН като че ли косопада понамаля.

# 68
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Някъде 4 месеца след като родих започна да ми пада косата , но за около месец , месец и половина и спря от само себе си

# 69
  • Мнения: 8 999
Да, известно време и след двете раждания косата така ми капеше, че имах чувството, че оплешивявам. За щастие нищо такова не се случи. Няколко месеца по-късно този процес спря, не съм полагала никакви усилия за това, не съм ползвала специализирана козметика.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 079
И моята много пада през тази бременност... Обяснявах си го със смяната на сезоните, защото есента по принцип настъпва голям листопад при мен.
Но ето че сега е зима и пак ми пада. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт