Отговори
# 2 610
  • Мнения: 3 944
Чудя се дали е рано да им звъня по телефона да питам има ли проблем.

# 2 611
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Чудя се дали е рано да им звъня по телефона да питам има ли проблем.
Ами зависи...колко работа имат,обаче то си има срок в който тр.да обработят информацията.

# 2 612
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Свидетелство за брак искаха ли?

# 2 613
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Свидетелство за брак искаха ли?
нееее

# 2 614
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Колко време след подаване ви възстановаиха сумата? Пуснах декларацията онлайн на седми този месец.
Законовият срок е 30 дни.

# 2 615
  • Стара Загора
  • Мнения: 81
На мен миналата година ми се обадиха по телефона, че не съм прикачила свидетелството за граждански брак. Дадоха ми е-майл и го пращах допълнително. Аз вчера си пуснах документите с ПИК и да видим колко време ще им отнеме да ги обработят Simple Smile

# 2 616
  • Мнения: 3 944
На мен вчера ми се обадиха да ми го искат, както и копие от договора. Сутринта им ги изпратих. За договора, не помня предни години да съм го давала, за свидетелството - помислих, че го искат, защото сме с различни фамилии.

# 2 617
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Аз вече и парите изхарчих  Laughing никой не ми е искал свидетелство!

# 2 618
  • Мнения: 172
Здравейте, искаме да се възползваме от облекчението за 3 години назад. Миналата година сме рефинансирали кредита в нова банка и сега от првата отказват да ми издадат удостоверение, казват че не могат за минали години да вадят. Моля, който се е възползвал от облекчението за минли години да сподели опит, имат ли право да ми откажат?

# 2 619
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Не знам дали е същото, но ти реално ще вадиш за миналата 2017г., а не за текущата 2018. Не виждам разлика дали за 2017 или за 2016 ще им искаш. Ние също рефинанс. мин год и нямаше проблем за удостоверението тази.

# 2 620
  • Мнения: 172
Не знам дали е същото, но ти реално ще вадиш за миналата 2017г., а не за текущата 2018. Не виждам разлика дали за 2017 или за 2016 ще им искаш. Ние също рефинанс. мин год и нямаше проблем за удостоверението тази.

А като сте рефинансирали дадохте ли допълнителни документи или само удостоверенията от двете банки?

# 2 621
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Още не съм се наканила да отида да подам декларацията. Стои си тук на маста и чака. Иначе съм подготвила удовстоверенията и копие на новия договор за заем. Ще пиша като ги подам.

# 2 622
  • Мнения: 37
Здравейте,
При подаване на декларацията он-лайн, чрез ПИК, тази ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ. 22А, АЛ. 3 ОТ ЗДДФЛ, че другия родител няма да ползва облекчения как я прикачате? От къде я вземата?
В смисъл, то в цялостното попълване я има, но нали е необходим подпис. От къде я принтирате за подпис?

И освен горепосочената декларация, смятам да прекача още - Бележката от работодателя и Бележката от банката.
Нещо друго необходимо ли е?

Благодаря

# 2 623
  • Мнения: 10
Здравейте, може ли да ми избройте какви документи трябва да приложа към декларацията /освен договора за ипотека, данъчна оценка на имота/. Благодаря предварително

# 2 624
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Здравейте,
При подаване на декларацията он-лайн, чрез ПИК, тази ДЕКЛАРАЦИЯ ПО ЧЛ. 22А, АЛ. 3 ОТ ЗДДФЛ, че другия родител няма да ползва облекчения как я прикачате? От къде я вземата?
В смисъл, то в цялостното попълване я има, но нали е необходим подпис. От къде я принтирате за подпис?

И освен горепосочената декларация, смятам да прекача още - Бележката от работодателя и Бележката от банката.
Нещо друго необходимо ли е?

Благодаря

Днес ходих да подавам моята и питах точно за твоя случай- казаха да се сканира и да се прикачи като файл. Копирай си и договора за ипотечния заем с банката, сигурно ще ти го поискат.


Здравейте, може ли да ми избройте какви документи трябва да приложа към декларацията /освен договора за ипотека, данъчна оценка на имота/. Благодаря предварително

Данъчна оценка не ти трябва. Копие на договора за ипотечния заем с банката, както и бележка от работодател за доходите ти трябват.

Общи условия

Активация на акаунт