Австрия 25 - Пунш и коледни сладки за всички патенца и патки :D

  • 19 986
  • 279
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 20
Здравейте,
Знаете ли дали при смяна на болницата по време на бременност се заплаща нещо: например записала съм се в една болница за раждане и са направени някои изследвания, впоследствие ако се откажа от тази болница и се регистрирам в друга - дали трябва да се заплати нещо или не?

# 256
  • Мнения: 413
Калиопа - супер класификация  Peace
Сеа - при първо замелване в болницата се попълваха някакви формуляри, където пишеше, че при промяна ....др.обстоятелства се заплащат изследванията, /спомням си, че в СМЦост пишеше сума от около 500 евро общо/ - това смътно си го спомням, нека другите мами да кажат
Жени -  доста прехвалени са тези неща, я си сготви сама нещо.
Ани - на място и с диалекта  Laughing

я ми кажете Коларгола за деца над 12 год с какъв процент сребро /или там разтворът му/ трябва да е?  Питам, защото с 1процент, но си е направо като чай и не би действало

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 15:14 от :-))

# 257
  • Мнения: 28
ааааа, забравих, японският е за караници    #Cussing out

# 258
  • Мнения: 339
Хорааа както е тръгнало да не се изпонатръшкаме всички за партито и да няма кой да празнува Naughty Всеки нещо болен. И ние сме в кюпа между другото ,мен четвърти ден ме тресе температура и май и Стоян го заразих а уж внимавах Днес и той 39 вдигна.
За смяната на болницата не съм сигурна че се плаща, може би има значение коя е болницата или в кой месец на бременността си, но аз в началото бях записана в една и си бях правила вече някой изследвания и някъде в 4 месец се преместих в тази която раждах , никой не ми е правил проблем нито са искали да плащам нещо. Най добре да се поинтересуваш в самата болница как става.

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 22:52 от Roroana

# 259
  • Мнения: 112
Шалом!!/здравейте на иврит/
Болни 3.та седмица.Надявам се  скоро да имаме  подобрение .Благодаря ви за благопожеланията.

Калиопа,кажи сега иврит за какво е според твоята класификация?

Дол4е совиньон, да не се възгордее6,но и на мен са ми много драги твоите постинги и се радвам ,4е пак си тук.  bouquet

Ди,Коларголът за деца над 12 год. е 2%,но бъди внимателна ,защото правят изгаряния.Много сполу4ливи са тези: смесват се1/3 Фентринол,1/3 солени капки,1/3Рефобацин капки за о4и.3 пъти по 2-3 капки.






Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 19:37 от Sarrah

# 260
  • Vienna
  • Мнения: 261
Долче, както виждаш работя. Скъсах се! И като за капак се разболях. Боли ме гърлото. В болницата са плъзнали едни вирусни растройства и затварят едно отделение след друго и аз се моля да не съм лепнала и такова нещо.
Sea-flower, убедена съм че не се плаща. Ако стане нещо и примерно родиш в къщи "без да искаш" или отидеш в най близката болница за сигурност? Освен това като се появиш някъде с контракции никой няма да те изгони, само защото не си там ангемелдет. Не им се връзвай толкова
Аз си падам по френския

# 261
  • Мнения: 957
Даниел снощи беше с 39,4 и кашлица. Дано до неделя да сме фит. Днес при детския лекар беше пълно с болни кашлящи деца. Мразя я и коледата и зимата и всичките гадни вируси и болести свързани с този период!!!
Ани към 9.30- 10 мисля да отидем да оставим мапитките и храната.

# 262
  • Мнения: 112
Моми4ета,търся да купя на малката яке ,дълго до коленете ,размер 104,110.Ако някой разполага с инфо ,моля да ми пи6е на ли4ни.В онлейн магазини нещо  не намирам.Благодаря предварително.

Илианка,и вие ли?Дано бързо се възстановите.

# 263
  • Мнения: 1
Опит на бг.О.к. стажа.
Моми4ета на вси4ки вас искам да ви пожелая весели праzници и весело иzкарване с де4иzа.Дано от zдраве да не се оттарвете.Оzдравяваите барzо zа да не иzпуснете дядо Мраz(на6иа ни 4ака ве4е в бг.zета ,купил униформата от Практикер).Много исках да сме там zа да се zапоzная с пове4ето,но.....пла4а.
Илиан4е то голямо 4удо това с Бомбьо, но имаи тарпение.Данно му минава по барzо.Аz моя го zаведох на басеин не 4е имаме добра имунна система,и сега сме на лука(унтеркулунг),но по4ваме барzо да се справяме с такива простуди дето не са спряли от септември.Да ви успокоя малко.
Калиопа и аz сам по френски я.Ама мажа ми не ме свали с него жалко.
Поzдрави или по zдрави и до нови сре6и.
Пи6ете ако намеря интернет да по4ета.

# 264
  • Мнения: 957
Има ли някой доброволец, който в четвъртък да вземе ключа от апартамента( до или на шведенплац, Ани ще каже точно къде)  и в неделя да дойде предиобяд да отвори да оставя провизиите и евентуално да пусне украсяващите. Аз мога да закарам храните и напитките между 9.00 и 11  (най късно в 11 трябва да съм приключила).

Украсяващите моми  Laughing (спомням си , че едната беше Съни, другите не зная кои са) , вие кога мислите да ходите да украсявате ?

# 265
  • Мнения: 580
Изчервих сЪ чак  Embarassed Мерси много - черпя по една чаша Мавруд Тиара. Нали го знаете българското Wein Studio? Един ден, живот и здраве (да речем през зимната ваканция  Mr. Green) може да се съберем там на клю-клю и български вина. Ама не е за малки деца - с всичките му там бутилки и чаши  Confused Сетих се и за идеята на Уомбат с Нашмаркта - умирам да ходя там, а как ми се яде в Нордзее... Ужас. Аз съм прасе - и то диво, не от тия розовите. 

Облак, пожелавам ти бързо оздравяване! И дано успееш да си починеш през празниците. Сменяй го вече този Облак, че ми става хладно и все се намятам, като те чета - дай нещо по зимно  Laughing

Сара и Уомбат, на вашите дечица също бързо оздравяване  Hug (Сара, няма да се възгордея - фук-фук  Mr. Green)

Дъщеря ми, като тръгна на детска градина беше все болна - понеделник, вторник и сряда на градина - четвъртък, петък и вохенендето в къщи болна. И това почти 1 1/2 година подред  Shocked

Анна  Mr. Green аз много обичам да правя правописни грешки  Wink

Жени, а така, да няма кръшкане, ти пиши - пък аз ще ти вдигам ...кога настроението, кога кръвното - все пак да има разнообразие  Sunglasses. За Фрау Рени, Коленцова  и Сюзън ще има мъмрене пред строя, видяло се е то.  Naughty

Дейана, искам снимки на новата кухня!

Искам да споделя с вас, че като чета за "замелдване" (в случая думата я използва Усмивката, но я чета много често в темите ни) ми звучи като "забелване" - откъде идва това замелдване, като думата е Anmelden newsm12 ?

# 266
  • Мнения: 413
ааа   Joy  долче, думата е патент на Нашмарк - аз от там я копнах в речника си
...и нали знаеш - "кой за каквото си мисли"   Joy

# 267
  • Мнения: 580
Значи не само съм прасе, а прасе с порочни мисли  Mr. Green

# 268
  • Мнения: 580
Сетих се, да ви помоля за нещо - стискайте ми утре между 09:00 и 10:00 палци и ми пращайте там енергии ли, що ли... Ако стане нещото, ще ви кажа какво е било

# 269
  • Мнения: 12
Здравейте!
от месеци не бях влизала   
при вас ...връщането ми на работа , се оказа много по трудно отколкото очаквах ,
наложи се да си сменя отдела  и 
нямах никакво време за бг-мамма....
има ли възможност да се вкчим със закъснение към българското коледно парти  ?
мога веднага да преведа пари по сметка или да ги дам лично на някого
 Деси съc  Kаролине 4 и Елизабет 15 m

Общи условия

Активация на акаунт