За първа година в детската градина, Дядо Коледа с шейна ще мине! - 14 част

  • 13 280
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 260
Аз подробности за тържеството още не съм разучила, но си мисля, освен за малката, да купя някакъв подарък и за групата.  newsm78 Ади ми каза, че куклите им били "счупени", но като говорих с учителките, положението не било толкова зле. Имали "парцалени", но надали те са впечатлили малката, защото нашата кукла Нина (първата й кукла) вече на нищо не прилича от лигавене и пране в пералнята и пак и една от любимите. Иначе една майка им била подарила на групата количка за кукли и умирали да ги развозват.  Laughing Ади обаче се оказва постоянна в желанието си за подарък - "голяма кукла" (това е казала и това пише в общото писмо с желания в градината). Продължението е "която има друга кукла-бебе". Явно утре в "Джъмбо" ще се издирва бременната Барби.  Peace  Grinning

# 61
  • Мнения: 2 312
Красавице, и аз си мислех нещо да купя за госпожите или за групата ,ама не знам другите родители с какво око ще погледнат.
Дори мъжът ми предложи да дарим някаква сума ,ама се въздържам засега.

# 62
  • Мнения: 148
 В нашата градина вече има списък-срещу името на всяко детенце пише подаръкът,който иска.Ние,родителите си ги купуваме.Събират по 5лв. за тържеството,което ще бъде на 15.12.,но нищо не казаха за снимки-ще ги снимат ли,не знаем още ThinkingДано е здрав  нашият пършинг и да присъства да види Дядо Коледа Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 6 260
Nataliq_, аз не държа другите родители да разбират, макар че толкова хора четат форума, че ако искаш нещо да не се разчуе, не трябва да го споменаваш тук.  Joy  Peace Щом ми случи да ме разпознаят по Ади в една градинка... (свързаха Ади, която беше с мене, със снимката в профила ми, както Маги на Силваната й казала, като видяла снимката, че си играе с нея в градината  Wink ).  Hug

P. S. Хем снимката съм я размазала.  Peace Аз за това преди време си смених ника, че ме бяха "сгащили" колеги.  Joy  Peace

# 64
  • Мнения: 5 393
Здравейте. Отдавна не съм писала, ама то нямаше и какво- изкарахме 21 дни вкъщи с дребния. От миналия Четвъртък е на градина, вчера вечерта го взех с температура, но сутринта му нямаше нищо и го пуснах. Други симптоми няма.
Украсили са вече елхата в градината, коледното тържество не знам кога е. Отписали са го от футбол, него и още 3-4 дечица- прекаленомалки били за заниманията, така казал учителят.Та сега вместо футбол ходи на танци. С това дълго отсъствие май е пропуснал снимките за календарчета Confused Ще проверя ако има и други такива отсъствали дечица, да се съберем и да извикаме фотографа още веднъж.
Относно подаръците в градината- на родителската среща като събирахме пари се разбрахме от тях да се купят еднакви подаръци за момченцата и еднакви за момиченцата за да няма сърдити.

# 65
  • Мнения: 5 370
И сума ще даря, и поднесох току-що на госпожите едно скромно подаръче, от цяло сърце.Не познавам другите родители, както и те мене. Решението си е мое и не е продиктувано от никакви користни цели, а от позитивни емоции. Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 1 949
Аз се чудя защо ви пука какво ще кажат другите родители, с какво око ще се погледне.  Rolling Eyes Аз пък въобще не се интересувам от това. Дори някой от другите родители да види, чудо голямо. Преди време с още една майка събрахме пари и купихме от www.vegatoys.com играчки за децата за 140лв. Е никой едно мерси не каза Crossing Arms С изключение на госпожите де. Те благодариха. Нито протоколи за дарение сме подписвали, нищо. Другата майка отиде и остави играчките, казала че са от двете ни и толкова. Тогава на никой не му запука от родителите, никой не предложи да ни даде пари. Защо сега трябва аз да се вълнувам от чуждите мнения.
Не го приемайте като упрек. Просто споделям, че не е нужно да се вълнуваме от тези неща.  Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 6 260
Мечо Пух, 21 дена вкъщи си е доста.  Rolling Eyes Дано да не се е разболяло пак детенцето, макар че Ади вдигне ли температура, си оставаме вкъщи поне за 3 дена, че все тръгва нанякъде.  В яслата имаше 1-2 случая - вдига температура, отиваме на лекар и нищо: нито гърло, нито сополи. Тогава лекарката ми обясни това, което съм писала вече, за трета сливица - че в тази възраст, при деца, които ходят на ясла/ градина, инфекциите често тръгват оттам и в началото няма видими симптоми, а после тръгва я към нослето, я към гърлото, не дай си към ушите... Peace

# 68
  • Мнения: 352
Здравейте!Времето днес е разкошно и макари болни му се порадвахме с дълга разходка.Аз пък разбрах от моето дете,че нямали колички за возене на куклите си.Мислехме да купим с една друга майка и да занесем поне още две да има повече,защото момиченцата са повече от момченцата и да не се карат за единствената.Не ме притеснява какво ще си кажат другите родители,важното е децата да са щастливи.
Искам да ви попитам позволявате ли на децата  да носят играчките си в градината?Госпожите ме помолиха да оставяме куклите си барби в къщи,защото децата се карали за тях.Обаче за другите родители явно не важи защото някой деца носят по две,три кукли на веднъж,и всичките са барби.
Не знам как да постъпя,не желая детето да се чувства зле и да ми плаче ,че и то иска да си носи кукла в градината.
Извинявам се ако въпроса вече е обсъждан.

# 69
  • Мнения: 5 370
Ами Станислав си "потурчи" 2 колички, занесени на градината и дадени на някой си Бобо (доколкото разбрах от госпожата, били приятелчета  Heart Eyes). Мииии, голяма работа, да се разправят там по мъжки, няма аз да седна да си диря количките, я. Crossing Arms
А като го попитам " Защо не си я поискаш" и той отговаря "Ми той не ми я дава", ама гледа едно такова хитро, изотдолу. Flutter

# 70
  • Мнения: 3 219
Оф, и нашия си загуби Док от "Колите", обърнахме групата да я търсим, но я няма...най-вероятно някое детенце си я прибрало, мен май повече ме е яд, от колкото Дани,ама нейсе ooooh!

# 71
  • Мнения: 1 187
И Илко си загуби един джип така. После видях едно момченце да си играе с него.  Да си го е искал...

# 72
  • Мнения: 673
   Нашите госпожи ни помолиха децата ни да не носят играчки от вкъщи, защото много се карали , че и даже да бой се стигало. Мисля ,че имат право, защото основно конфликтите между децата на тази възраст са на тема" собственост на играчки".

# 73
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 843
На първата родителска среща решихме да се съберат по 50 лв. След време ми дадоха протокол за дарение, което подписах Peace
Днес като отида да взема малката най-накрая ще имаме изложен списък с исканите играчки. Аз като питам Вики тя иска за всички други, но за себе си нищо не казва. Малко ме съмнява това, което ще е написано дали наистина тя го е пожелала.

Вчера изрично госпожите помолиха децата да не се оставят да носят плюшени играчки и пари. Вчера ХЕИ-то са минали и добре че скрили плюшките по гардеробчетата. По принцип са ни казвали да не носим нищо защото децата се карат. В нашата група са 18 момчета на 9 момичета. Вики определено си играе повече със строителите и колите, докато едно момченце не си "дава на никой" кукленската количка. Не са ни казали за някакви пари за тържеството още newsm78

# 74
  • Мнения: 2 312
Красавице ,някой снимки от форума така са ми се набили в главата,че имам чувството,че ако ги видя наживо  ще ги разпозная веднага.

Аз вече писах ,достъпът до нашите госпожи е лееко труден,така, че  каквото има да се подарява, ще се подарява на тържеството.
На родителската се разбрахме всичко ,което се купува за децата ни, да го решаваме заедно и да си го делим, всички са съгласни,никой не се е дърпал за пари. Повечето майки се познаваме.
Горе- долу имат всичко в групата,та затова не ми се ще да проявявам самоинициативи Peace
А ,че всичко е от сърце - спор няма!

За носенето на играчки- през ревливия период беше много добра стратегия .Вземе си нещо от вкъщи ,та се спре малко  Grinning
Носили сме не само играчки, а всевъзможни щуротии ,от които ме е хващоло срам навън да си призная.
Не са ми правили забележка. Играчките от вкъщи лелите гледат да ги приберат в шкафчетата на децата.

Общи условия

Активация на акаунт