Интелектуалец= Неудачник

  • 7 685
  • 149
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 386
Да е жив и здрав батьо ви Иван, пък вие си интелектуалничете тука.

# 31
  • Мнения: 461
Добре че съвестно прочетох всички отговори. pasinet , ме светна за какви постове иде реч.
иначе изобщо не вдявах .мислех си ,че за високопарните и суперабстрактни форумски постове ,е темата.
Интелектуалец си е високопарна и абстрактна тема на фона на бизнеса и условията на финансова криза. Mr. Green
А резултата най-често е интелектуалец-неудачник.

# 32
  • Мнения: 2 563
Интелектуалецът не е задължително човек, който реди завързани мисли в дъъъълги скучни изречения. Интелектуалец е човек, който работи с идеи. Не виждам пък това как може да е равно на неудачник.

# 33
  • Мнения: 2 759
                     И да, и не. Да, мисля че ако повечето интелектуалци не са неудачници, то поне са със сигурност нещастни. От друга страна не винаги е така - ето аз съм ужасно невзрачна, но уви, не съм интелектуалка.

# 34
  • Мнения: 6 713
Ма тука къде ги видя тия интелектуалци??? hahaha

# 35
  • Мнения: 1 761
За мен неудачниците са хора,които поради липса на много други съществени неща,парадират предимно с по-доброто си финансово състояние.По-страшно ми е,че разчитат само на него...
Но-хора разни и въпреки това всеки има място в обществото.

# 36
  • Мнения: 2 241
Истинските интелектуалци са хора различни, отдадени на изкуството или науката, малко се интересуват от материалното. Живеят в собствена реалност, с идеите и търсенията си, дребните неща от живота някак си минават покрай тях.

Никога не бих нарекла такива хора неудачници. Още по-малко нещастници. Напротив, те са от малкото щастливи хора, въпреки заобикалящата ги действителност.

# 37
  • Мнения: 1 761
Истинските интелектуалци са хора различни, отдадени на изкуството или науката, малко се интересуват от материалното. Живеят в собствена реалност, с идеите и търсенията си, дребните неща от живота някак си минават покрай тях.

Никога не бих нарекла такива хора неудачници. Още по-малко нещастници. Напротив, те са от малкото щастливи хора, въпреки заобикалящата ги действителност.

Котка,много ми хареса как си го формулирала,заставам зад думите ти.

# 38
  • Мнения: 3 034
аз пък много добре си спомням от кои години това схващане продължава да битува. на мода бяха хората, строящи строя с ей тея две ръце, а не книжни плъхове, пък били те и в БАН. нямали ли сте някой съсед, който на сладка раздумка с родителите ви да обобщи един от другите съседи: "ми напни се, бе Кольо, товари/разтоварвай, къща се строи с пот, цимент се лее с ей тия мишци! стига рева с тая една заплатка на учЕн. сега е време да се градят основите, ей на туй малкото да му оставим нещо, ами!" и т.н. аз си спомням защото. говорещия караше ТИР и немалко товар се изсипваше преди крайното си местоназначение. не една, а две къщи построи, докато Кольо все така забит в книгите си остана и все в старото жилище си живееше. Кольо мрънкаше, но то беше защото жена му пилеше много усърдно в материален план. иначе Кольо си беше щастлив с епруветките и дебелите учебници. но в очите на цялата улица строители на строя, Кольо си беше неудачник отвсякъде. децата се учеха от родителите си на ценности.

# 39
  • Мнения: 25 649
Аз пък този Кольо никак не мога да го включа в графата "интелектуалец". За мен не всички, които се занимават с интелектуален труд са интелектуалци.
С това понятие ми се връзват хората, които нищо ценно не могат да измъдрят, само преливат от пусто в празно. Като писатели, чиито книги никой не чете, като литературните критици, като всички онези, които дълго и напоително коментират събитията по медиите, но никога не ги създават...
В този смисъл никак не е задължително интелектуалецът да е неудачник - напротив, сещам се за поне десетина такива, много известни, шестващи от медия в медия, за да ни осенят с "ценните" си прозрения и инвестиращи известността си доста изгодно. Но пък ако под "неудачник" се разбира човек, чиито труд и напън са без никаква полза за обществото - ами да, тогава може да се каже, че интелектуалецът е такъв, независимо колко известен и богат е.

# 40
  • Мнения: 3 034
добре де, замени го Кольо с Гошо-критика, примерно  Grinning на онези години бариерата съществуваше между наш'те и ваште  Laughing пък ако искаш да знаеш, най-черен в очите на съседите беше един журналист във виден всекидневник - набеден хем за интелектуалец, хем за шпионин, целящ да спре далаверите  Laughing
за мен интелектуалец, както са писали и по-горе е човек, който работи предимно с идеи, може и чужди да са. може да са научни, но може и да са артистични.
актьорите интелектуалци ли са? аз съм в двоумение. за холивудските бих казала, че някои са чисти занаятчии, но има и интелектуалци. за някой английски театър - да, определено ми влизат в определението за интелектуалец. но пък аз нямам отрицателно отношение към "интелектуалец". по-скоро мисля, че определени хора го натоварват с отрицателен смисъл, посредством поведението си.

# 41
  • Мнения: 461
Интелектуалци няма отдавна, според мен.
Едни са принудително натъпкани в ролята на бай Иван, Кольо, Гошо ..., други са чиста проба самозвани мениджъри.
При това положение, един интелектуалец няма начин да е удачник в какъвто и да е план.

# 42
  • Мнения: 17 546
Скоро засякох Миглена Чакракчиева да казва в анонса на някакво предаване, че по форумите пишат само прости хорица... Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 401
Аз пък този Кольо никак не мога да го включа в графата "интелектуалец". За мен не всички, които се занимават с интелектуален труд са интелектуалци.
С това понятие ми се връзват хората, които нищо ценно не могат да измъдрят, само преливат от пусто в празно. Като писатели, чиито книги никой не чете, като литературните критици, като всички онези, които дълго и напоително коментират събитията по медиите, но никога не ги създават...

Това е Сийке, тези интелектуалци имах и аз предвид.

Скоро засякох Миглена Чакракчиева да казва в анонса на някакво предаване, че по форумите пишат само прости хорица... Mr. Green


Господжата най-вероятно е била захапана  от некоя интелектуалка у нашия фором  Joy

# 44
  • Мнения: 25 649
Уф, докато се сетя коя беше тази Миглена Чакракчиева...  ooooh!
Става въпрос за госпожа "Искрено и лично", нали? Че никак не съм в час със семейните ѝ драми...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт