Интелектуалец= Неудачник

  • 7 681
  • 149
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 370
КАт' се каже интелектуалец-си представям само Недялко М. Цанев. И компанията му, де. Отговарят на описанието на Минзи - прозрачни и дребни, че и рисувани, на всичкото отгоре.

# 46
  • Мнения: 24
Минзухар, аз съм живото опровержение на твоята теза. Интелектуалец съм, а не съм неудачник.

# 47
  • Мнения: 2 448
Минзухар, аз съм живото опровержение на твоята теза. Интелектуалец съм, а не съм неудачник.

Е, нали все пак изключенията доказват правилото.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: X
Високопарното говорене и интелектът понякога нямат нищо общо. "Високопарно" е високопарна дума. Звученето добре е въпрос по-скоро на естетика, но може би там, някъде в лявата половина на мозъка все пак има нещо малко понагънато и понадиплено, което да спомага дипленето на фрази. Малко интелектуалци познавам всъщност, така че бих се зарадвала поне ако случайно си чатя тук във форума с някой такъв, пък бил той и неудачник.
Всъщност след като аз самата не съм интелектуалец, к'во ми пука,че съм неудачник, а? И какво ако г-жа Х , дето ми ги ниже едни дълги като котешки черва и едни такива високопарни, изведнъж придобие ясни очертания и се окаже отегчена безделничеща жена на някой прегърбен от труд нещастник ? Докато не си врем носовете всеки всекиму в профила и под шапката невидимка можем да бъдем спокойни, че няма да си извадим някоЙо оЧо.

# 49
  • Мнения: 984
За мен Мария с "Бонукс"- а е интелектуалка: социално абилна - движи се като в свои води сред всякаква аудитория, работи с идеи и подтиква масата към действие, спретната и поддържана на външен вид, особено убедителна - владее жестомимичната техника на убеждаващата комуникация, строга е към себе си, взискателна и с редица публикации. Популярна и леко изтрИщяла. Mr. Green Joy

# 50
  • Мнения: 24
Минзухар, аз съм живото опровержение на твоята теза. Интелектуалец съм, а не съм неудачник.

Е, нали все пак изключенията доказват правилото.  Simple Smile

Добре, да почвам ли да изброявам други освен мен?...Вежди Рашидов, Ставри Калинов, Коксъна, професор Грозев, Атанас Свиленов, Боян Радев, Минчо Минчев, Стефан Данаилов...мога до утре да пиша за колеги - интелектуалци, които поддържат завиден материален статус, не миришат на вкиснато и не са незабележими.

# 51
  • Мнения: 274
Селтакис, а е.ал ли си интелектуалка? Не си. А аз съм!
То всеки може да изброява....

# 52
  • Мнения: 24
Селтакис, а е.ал ли си интелектуалка? Не си. А аз съм!
То всеки може да изброява....

Да бе, четох в жълтата преса...Люба Кулезич....и как беше, похвали се, де!?

# 53
  • Мнения: 274
Мълчи си пък ти бе. Не е Люба. По-зле.Но нямах избор...

# 54
  • Мнения: 2 070
Марадона,да не си Георги Любенов,под прикритие,или Явор Дачков?
Придал си на последния си пост,много "плейбойски" стил.Излагаш се Naughty
А ти бях фен

# 55
  • Мнения: 984
Може да се поспори за Атанас Свиленов...какъв интелектуалец е той. Живее на 6-я етаж в "Люлин"7 и редовно стърже по тръбите на парното и хвърля торбички през балкона. Освен това е доносник. Като Тошко Колев и още 90% от "заслужилите" интелектуалци.

# 56
  • Мнения: 1 517
ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ: тип,който може два часа да размишлява за нещо, и това да не е секс.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 783
   Огромна съм, не е възможно да не бъда забелязана по улиците. И при първа среща съм впечатляваща, да не говорим пък при втора.
А, и в "Люлин" съм живяла.
Дефинирайте ме, моля!

# 58
  • Мнения: 274
Вие в Сектата сте си дефинирани отдавна.

# 59
  • Мнения: 24
Може да се поспори за Атанас Свиленов...какъв интелектуалец е той. Живее на 6-я етаж в "Люлин"7 и редовно стърже по тръбите на парното и хвърля торбички през балкона. Освен това е доносник. Като Тошко Колев и още 90% от "заслужилите" интелектуалци.



ОК, съгласен съм с теб...махам го тоя от списъка!...Люлински неудачник, такъв!

За да е по-подредена и стройна системата на доказване, нека да дефинираме твърд праг за двете категории:

Не си неудачник, ако отговаряш поне на три от четирите долни условия:
*Притежаваш нетни активи над половин милион
*Имаш поне едно дете и не си разведен
*Къпеш се поне два пъти седмично
*Изглеждаш готино

Нека и за интелектуалец изградим една лесна и стройна дефиниция, поне две от трите долни условия:

*Можеш сносно да свириш, пееш, рисуваш, пишеш...поне малко над средното общообразователно ниво
*Дават те (или поне те споменават) по телевизията най-малко веднъж седмично
*Дори когато се напиваш като прасе, говориш умно и обаятелно на философски теми или за изкуство и околните те слушат с интерес

Бях ли достатъчно ясен?

Общи условия

Активация на акаунт