Интелектуалец= Неудачник

  • 7 684
  • 149
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 196
ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ: тип,който може два часа да размишлява за нещо, и това да не е секс.
Или по-лошо:да размишлява два часа по време на нещо, което технически минава за секс.И да е толкова опиянен от собствените си размишления, че да не забележи, че някъде на десетата минута е останал сам с размишленията и секса. Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 1 783
Значи, ако Марадона е прав, то
някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате.
, не  е вярно.
Е, тогава и Боян Радев е интелектуалец.

# 62
  • Мнения: 502
    Според мен като интелектуалци се определят само хората без работа,дето ги мързи и не стават за нищо. Писателят казва за себе си,че е писател,художникът-че е художник,музикантът-музикант. А този,дето уж от всичко разбира и уж е "над средното ниво",всъщност е един посредствен "интелектуалец". Примери: Евгени Минчев, един куп бивши манекенки и моделки,още толкова писатели и журналисти,дето никой не чете,посредствени художници и т.н.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
А този,дето уж от всичко разбира и уж е "над средното ниво",всъщност е един посредствен "интелектуалец". Примери: Евгени Минчев, един куп бивши манекенки и моделки,още толкова писатели и журналисти,дето никой не чете,посредствени художници и т.н.

Хаха, ако тези наистина се считат или ги считат за интелектуалци, България много е затънала Mr. Green Това са псевдоличности, "известни, защото са известни".

По темата не мисля, че е в абсолютна сила това равенство, по-скоро интелектуалецът и той си има области, в които не му върви (както всеки човек) , но има някаква зависимост (не е закон), че интелектуалецът е малко "неудачник" понякога в личния живот, защото прекалено мисли и анализира и преценява от по-високо равнище, отколкото е нужно, за да е щастлив.

# 64
  • Мнения: 335
Минзухар, стари вицове ли разправяш?  Simple Smile


Седят двама интелектуалци в кръчмето на СБП на една маса, пият и мълчат.
Пият и пак мълчат. За какво да говорят? Отдавна са си казали всичко, отегчени от дребнотемието наоколо.
Така, докато мръкнало. По едно време единият се понадигнал с блеснал поглед:
- Ще взззема да се иззпикая ннна масата...
- Остави, бе. Ня'аа да те разберат...

Интелектуалците са друго. Например - таксиметров шофьор в зората на демокрацията - с дисертация или поне ст. научен сътрудник.

ПП Шегувам се, ма ня'аа да ммме разберат  Laughing Наздраве!


# 65
  • Мнения: 24
Минзухар, стари вицове ли разправяш?  Simple Smile


ПП Шегувам се, ма ня'аа да ммме разберат  Laughing Наздраве!




споко - разбрахме те!  Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз съм смутена.
Разколебана съм. И объркана.

# 67
  • Мнения: 335
...споко - разбрахме те!  Laughing

Ей за  т'ва те уввважавам!  Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 2 840
...споко - разбрахме те!  Laughing

Ей за  т'ва те уввважавам!  Laughing

Аха!
Що сложи цитата, а?А?
Как хубаво  полегна под мен...ех...

# 69
  • Мнения: 24
...споко - разбрахме те!  Laughing

Ей за  т'ва те уввважавам!  Laughing

Глупости, мен всички ме мразят, понеже съм красив, умен и богат.

# 70
  • Мнения: 335
Някои обичат все да са отгоре... ех...  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 2 556
Аз съм интелектуалка и не съм неудачник, значи за мен правилото не важи Grinning

# 72
  • Мнения: 2 401
Минзухар, стари вицове ли разправяш?  Simple Smile
Седят двама интелектуалци в кръчмето на СБП на една маса, пият и мълчат.
Пият и пак мълчат. За какво да говорят? Отдавна са си казали всичко, отегчени от дребнотемието наоколо.
Така, докато мръкнало. По едно време единият се понадигнал с блеснал поглед:
- Ще взззема да се иззпикая ннна масата...
- Остави, бе. Ня'аа да те разберат...

Интелектуалците са друго. Например - таксиметров шофьор в зората на демокрацията - с дисертация или поне ст. научен сътрудник.

ПП Шегувам се, ма ня'аа да ммме разберат  Laughing Наздраве!


 Joy Това изтрепа рибетата.. 

# 73
  • Мнения: 1 305
Хаха, ако тези наистина се считат или ги считат за интелектуалци, България много е затънала Mr. Green Това са псевдоличности, "известни, защото са известни".

Ааа, не съм съгласна!  Naughty Само Парис Хилтън е известна с факта, че е известна. Всички други могат да й дишат прахта.  Grinning

А пък неудачникът е просто човек, който не го бива за нищо, но е склонен да обвинява съдбата и късмета си, но не и себе си. Или пък такъв, който не познава добре собствените си възможности, които така или иначе не са големи и се опитва да се занимава с неща, които не са лъжица за неговата уста. Или пък е прекалено не инициативен. Или мързелив. Или от всичко по малко. В общия случай е доста посредствен човек, да не кажа тъп.
Не винаги обаче. Познавам доста интелигентни хора, които просто не знаят как да се справят с живота. Не са пробивни, не са борбени. А ние живеем в джунгла.

# 74
  • Мнения: 335
Не съществува неудачник, който да не знае това.

Първото условие един човек да е неудачник, е сам да си мисли това за себе си.
Поне в този смисъл се е наложил въпросният русизъм.

Виж, кутсузлия, което също е несретник някакъв там, има далеч по различно звучене.

Сякаш първият си е заслужена жертва на себе си, пък втория - на съдбата.

Освен в смисъла на онзи виц, темата е дълбоко философска и направо интелектуалска.  Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт