Аборт

  • 17 708
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 55
.... обмислям варианта за спирала "Мирена", ако някой знае откъде може да се поръча по-евтина /аптечен склад или нещо друго/ - нека ми пише на лични, с още 1 приятелка сме се навили да слагаме след Нова Година....

Спирала- добре! Но защи точно Мирена? Тя не е ли за по-специални от медицинска гледна точка случаи. Така поне пише в нета...

# 16
  • Мнения: 1 030
Така е. За разлика от обикновените спирали, при които които след поставянето им количеството кръв по време на цикъл се увеличава, при Мирена е точно обратното. Предполагам, че повечето жени биха искали цикълът им да не продължава седмица, а само 2-3 дни и да използват евридей превръзки.  И поради тази причина, предпочитам Мирена, а не обикновена спирала - и без това първите 2 дни от цикъла ми са с обилно кървене, мисълта, че ще се увеличи в случай, че си сложа обикновена спирала ме плаши....

# 17
  • Мнения: 55
Така е. За разлика от обикновените спирали, при които които след поставянето им количеството кръв по време на цикъл се увеличава, при Мирена е точно обратното. Предполагам, че повечето жени биха искали цикълът им да не продължава седмица, а само 2-3 дни и да използват евридей превръзки.  И поради тази причина, предпочитам Мирена, а не обикновена спирала - и без това първите 2 дни от цикъла ми са с обилно кървене, мисълта, че ще се увеличи в случай, че си сложа обикновена спирала ме плаши....

Съседката ми беше с такава заради обилни менструации и в резултат 6 месеца беше без менструация... Помисли си добре.

# 18
  • Мнения: 1 030
Да, в много от случаите менструацията изчезва, но от това, което прочетох, това не влияе на хормоналния баланс. Говорих с лекарката си, обясни ми, че просто не си струва да си слагам толкова скъпа спирала, при положение че нямам проблеми с цикъла, един вид - мога да мина и с далеч по-евтина. Имам приятелка, която има Мирена от 2 години, не я е сложила заради проблеми с менструацията, само като контр.средство и е много доволна от ефекта, според нея инвестицията си струва

# 19
  • Мнения: 487
 ooooh! тия спирали никва сигурност не са! Днес една моя позната е на аборт,след като е със спирала струваща 10 000лв.няква с хормони била,дрън-дрън...резултата е на лице!

# 20
  • Мнения: 13 817
Така е. За разлика от обикновените спирали, при които които след поставянето им количеството кръв по време на цикъл се увеличава, при Мирена е точно обратното. Предполагам, че повечето жени биха искали цикълът им да не продължава седмица, а само 2-3 дни и да използват евридей превръзки.  И поради тази причина, предпочитам Мирена, а не обикновена спирала - и без това първите 2 дни от цикъла ми са с обилно кървене, мисълта, че ще се увеличи в случай, че си сложа обикновена спирала ме плаши....

Ей как бързо го отсече. Ама кой ти каза че при обикновена спирала ще ти тече повече, пишеш така сякаш си я ползвала или имаш цял набор приятелки , които са ползвали такава и са споделили. Според мен е добре да знаеш че в гинекологичен план всичко е строго индивидуално ( както с Мирената на приятелката на mousy ... ) - никога не знаеш на теб точно как ще ти подейства. Аз бях със обикновена спирала 5 години. Поначало имам обилен мензис по 6-7 дена на 28 дена. Нямаше промяна при мен след поставянето й - нито стана по обилно нито по дълго.

П.С между другото и евридей превръзкие не са хубаво нещо...

# 21
  • Мнения: 55
Ей как бързо го отсече. Ама кой ти каза че при обикновена спирала ще ти тече повече, пишеш така сякаш си я ползвала или имаш цял набор приятелки , които са ползвали такава и са споделили. Според мен е добре да знаеш че в гинекологичен план всичко е строго индивидуално ( както с Мирената на приятелката на mousy ... ) - никога не знаеш на теб точно как ще ти подейства. Аз бях със обикновена спирала 5 години. Поначало имам обилен мензис по 6-7 дена на 28 дена. Нямаше промяна при мен след поставянето й - нито стана по обилно нито по дълго.

П.С между другото и евридей превръзкие не са хубаво нещо...
[/quote]

Съгласна съм. Това е много личен избор и въпрос на индивидуална преценка от опитен лекар.

# 22
  • Мнения: 802
Искам и аз да попитам за добър гинеколог в Бургас,трябва да направя аборт(кухо яйце Sad)А за Дорийска четох доста негативни неща,за Ризова и Ангелов от Св.София също...моля ако някой има инфо да сподели.Благодаря Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 030
Аз съм доволна от Дорийска! В Оксиком правих аборта, мина много леко.

# 24
zdraveite  momicheta nadqvam se nqkoq ot vas da mi pomogne!  Sad bremenna sum i iskam da napravq abort! no vse oshte ne sum se orintira kude da napravq aborta si! moje li nqkoi da mi preporu4a lekar v pleven pri koito moga da go napravq!blagodarq vi predvariteln0! ;]

# 25
am vsushnost zabravih da vi kaja i ako mojete da mi kajete i kolko pari shte mi stupi! koito iska moje da mi otgovori i na poshtata mi lilito_alipieva@abv.bg! blagodarqvi predvariteln0 nadqvam se da mi pomognete Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт