Споделете 87

  • 21 807
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 877
Електрическо пиано. Пианце.

Ох, и аз се замислих за тези засадени елхи. В петък без малко да купя една такава от 55 лева (толкоз вървяха, някой да е виждал по-евтини в Сф?), ама сега се размислям. Иначе не ми пречи да я украся на балкона.

# 31
  • Мнения: 5 370
Сега обаче видимо освен дупето за шамари нищо не я боли. Как може да са толкова хитри само на 5, а баща й на 36 да й се върже?!
Еееее, а какво да кажат 40-годишните? Че той, твоят, още малък бе. Нашият баща отдавна е: разтопен и  намазан на филийка, вързан на фльонга, и каквото още се сетиш.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Вълчо, нали се разбрахме, че може да има мнение, различно от твоето? Grinning
Нямам против доводите ти за рязаните елхи. Съгласна съм с тях. Но също така съм 100% уверена, че не може да има пластмасова елха, която да е еко. Щом е изкуствен материал, няма как да е еко - има производство, има всичко. Още повече, че масовите елхи са мейд ин Чайна, където е толкова еко, че ***.
Затова моята опция беше жива елха в саксия. Ще се разбере има ли корени и дали е индулгенция.

Анда, ако е истинска елха (ще проверим), щом тези бяха по 30 и 38, то това е цената. Повече е спекулация. Ако не е истинска с корени, то може и 55 да е вярната цифра. Отивам да копая в саксията.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 783
Явно съм се напушила нощес, без да се усетя. Как е възможно, да стана сутринта, да се погледна в огледалото  и да си кажа, "Ммммм, много съм сладка днес!"??

# 34
  • Мнения: 5 877
Имелда, може пък да е чистата истина.
Бу, и да няма корени, гаранция няма, че тази от 55 кинта си има.

  Споделям: Ричард Никсън в никакъв случай не бил последният американец, омаян от румънския диктатор. Впечатлен от Николае Чаушеску по време на визита в Румъния през 1978г., сенатор Джордж Макгавърн го възхвалил като “един от най-големите световни радетели за контрол върху въоръжаването”; а дори през септември 1983г., когато истината за режима на Чаушеску била широко известна, вицепрезидентът Джордж Буш му дал паметното определение “един от добрите комунисти на Европа”.

# 35
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Дзак и от мен в новата тема!

Калина, ще се оправим. Дребното е ужасно издръжливо диване /искрено се надявам да съм схванала правилно настроението в поста ти/ .

Споделям, че и аз искам елха - жива с корени, която да засадя после пред блока. Поне градинката пред новото ни жилище е симпатична и място има. Ако слушам, може да си самоподаря една като на Бу. Ама ще ми е малко криво да я гледам на терасата през празниците.


ПП - Ео, забравих да те поздравя за песничката. Страшна забава ще е да му попеете на посланика за прасенца.  ... Ти и аз .. ти и аз ....  Joy

Последна редакция: чт, 04 дек 2008, 10:15 от Бейлис в шоко

# 36
  • Мнения: 488
Дори и без играчките в заглавието темата продължава да се върти около елхи.
Christmas is all around, oh yeah! Алелуя, ще си го сваля тоя филм да го гледам пак, само заради Били Мак  Mr. Green

Аз щях нещо да споделям, ама мирисът на борови иглички ме замая.
Призовавам Бу да направи едни коледни курабии и да ни покани да вдъхнем живия аромат на гората. Това ще реши всички спорове.

Калина и Анда да се вземат, и да ме поканят за кума, щото завиждам на тяхната любов и трябва да съм част от нея.

Снощи за пръв път от много време си легнах в 10 ч. То не било лошо, сигурно затова съм в толкова добро (засега) настроение.
Лимонената Деси не е зле да пробва, щото рискува да заспи в някой трамвай днес.

# 37
  • Мнения: 4 371
Ужасно мразя да превеждам, поставих се на мястото на Анда с текста за превод по-горе и ми стана лошо.


Нашата елха е изкуствена, на повече от 10 години. Нося си я от бащината къща Laughing Той нали живее с/у нас, да не си помислите, че съм я откраднала. Ще я ползваме докато става нещо от нея. Елхи в двора имаме много, но не е същото като да ти е у дома. И каква ми е гаранцията, че детето ще си намери подаръка сутринта.
Малко ми е объркано по въпроса с елхите.

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Казаха ми, ако елхата се пръска със спрей вода, това ще противодейства на изсъхването й (още не съм разровила).

Още ми е рано за курабии. Виж, коледен хляб - особено ако някой ми помогне да намеря лимонови и портокалови корички - много обичам да правя.
Няма да казвам какво пекох вчера, че се разбрахме да не превръщаме споделете-то в ГР.

# 39
  • Мнения: 5 877
Споделям прекрасната идея на малката да си направи на именния ден готварско парти. Аз само ограничих броя на гостите до 4-5.
Хем ще си готвят, хем ще си ядат. Ще им доставя тесто за пица, блатове за торта и от сметаната, която се пръска със спрей. Може и целувки. Две в едно. Няма да готвя отделно.

# 40
  • Мнения: 1 533
щото завиждам на тяхната любов и трябва да съм част от нея.


Не следиш играта, жено, аз съм в публиката, Анда е на голям екран. Пазя ти място до мен, отивай тука.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Анда, а родителките как ги отстрани? Сподели, че да имаме идеи.

# 42
  • Мнения: 984
Хубаво е, че намираш на какво да се усмихнеш напоследък, Калин@. Simple Smile

Бу, не вкарвай елхата на закрито, дръж я навън и не я поливай всеки ден, а само веднъж седмично.

Още не сме мислили за елхите и украсите. Това го правим последната седмица преди Коледа. Сега на дневен ред ми е Никулден и всичките му прищевки.

Вчера обиколих магазините "Дафне" и ме хвана яд, че всичките им модели, бидейки от разкошни материи и с невероятни десени са създадени за жени с малък /или почти липсващ/ бюст.
Блага Благоева пък е сътворила "младежка колекция" за ... лелки и стринки. "Батибалено" продават ботуши за 160 лв /в намаление/, които аз съм виждала в отсрещния магазин за 100 - китайски са, разбира се, няма какви други да са - целият свят произвежда в Китай - като се почне от "Мартинели" и се стигне до "Хрус - хрус" и мартениците. Но все пак...малко мяра не е излишна.
Споделям си само, така да поразвеселя още някой. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 300
Бу, индулгенция, защото корените по нищо не спасяват елхата от умиране, т.е. същото като да си купиш отрязана жива елха. Ако пренебрегнем разбира се, актът на рязане, който казват причинявал болка.

# 44
  • Мнения: 1 616
Привет! Пиша по необичайно време, защото имам свободен час... Реших да ви видя как я карате... Laughing
Уморена съм и недоспала, но така ще е до ваканцията... Точно преди празниците обикновено ми е най зор... Sad
Нашата елхичка е изкуствена, мъничка - няма място за истинска или по-голяма... И още не сме я украсили... Трябва играчки да купя - по традиция всяка година добавям нова играчка за украса към старите... И много искам за първи път в живота си да направя коледни сладки, ама съм толкова калпава домакиня, че ме е страх да се захвана... Може би ако ми подхвърлите някоя много, ама много лесна за изпълнение рецепта?

Общи условия

Активация на акаунт