Христугенна ефтихисмена/Щастливо Рождество от Елада 15

  • 19 447
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 924
ето малко инфо
http://www.kalimera.gr/_NEA/cat_news/preview_news_KALIMERA.asp?C … WS_DATA_ID=173532

Гръцката младеж  много често бърка анархията с демокрацията .
Казват тук е люлката на демокрацията и се гордеят  с това, но не разбират,
че , за да контролираш и задържиш каквато и да е власт трябва да има ред, а не хаос.

Аз не мога да гледам новини в последно време- имам ембарго от дъщеря ми та гледаме само детско и разни сериали
Може би е за добро:)

# 61
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Честит имен ден (на патерици) на всички именници!
Живи и здрави!

Аз от седмица не съм включвала ТВ-то,ама вчера минах през центъра на Атина и нямаше нищо newsm78
Може да не съм видяла,ама правихме шопинг с детенце и бая обикаляхме,та все си мисля че малко се преувеличава.

Хубав ден  bouquet

# 62
  • Мнения: 2 149


Гръцката младеж  много често бърка анархията с демокрацията .
Казват тук е люлката на демокрацията и се гордеят  с това, но не разбират,
че , за да контролираш и задържиш каквато и да е власт трябва да има ред, а не хаос.

Аз не мога да гледам новини в последно време- имам ембарго от дъщеря ми та гледаме само детско и разни сериали
Може би е за добро:)
Много си права.С анархия нищо не се постига Naughty
И при нас е така,постоянно гледаме детските канали CrazyПък и гледам да не се затормозявам излишно.Но трябва и да се информирам все пак,какво става около мен.Жалко наистина.

# 63
  • Мнения: 213
ето малко инфо
http://www.kalimera.gr/_NEA/cat_news/preview_news_KALIMERA.asp?C … WS_DATA_ID=173532

Гръцката младеж  много често бърка анархията с демокрацията .
Казват тук е люлката на демокрацията и се гордеят  с това, но не разбират,
че , за да контролираш и задържиш каквато и да е власт трябва да има ред, а не хаос.

Аз не мога да гледам новини в последно време- имам ембарго от дъщеря ми та гледаме само детско и разни сериали
Може би е за добро:)
Peace
Дано се преувеличава! Аз съм фен на телевизията и трудно се откъсвам от такива събития, дори и да искам. Събитията от 17-и ноември ми бяха много интересни, разясниха ми повече като хората поставяха цветя през миналия месец. Говорихме си с моя мъж и аз му споделих, че донякъде този стремеж на гърците за самоизява ми харесва, защото в БГ не е така, а и това говори за присъствие на гражднаско общество (донякъде и случаят с Турция). Той пък отбеляза, че хората които не са толкова толерантни имат склонността да се обединяват около такива "каузи". Има нещо вярно ooooh!

Иги и на всички момичета-кандидати за срещата - хубаво изкарване! Като каза, че ще си в Салоника за 3-4 дни аз доста се изкуших да прескоча, ама няма да мога да хвана автобуса от София тези дни   bouquet

# 64
  • Мнения: 1 372
Иги и на всички момичета-кандидати за срещата - хубаво изкарване! Като каза, че ще си в Салоника за 3-4 дни аз доста се изкуших да прескоча, ама няма да мога да хвана автобуса от София тези дни   bouquet
Благодаря, жалко че не можеш да се присъединиш, но все пак се надявам че ще се съберем повече хора!
И аз напоследък слушам и гледам само смърфове! Вече им знам всички песнички на изуст! Моята щерка само като ги чуе и замръзва! От време на време и пускам " гювеч" десет минути да погледа.  Но честно казано не ми се гледат новини - по българските телевизии обикновенно новините се съсредоточават в "Криминална хроника", всякаш само дневния бюлетин на полицията е достъпен до журналистите, а и тук също като стане някое убийство или някой подобен инцидент и всички телевизии излъчват само това и то с месеци. Момичета замисляли ли сте се ако в САЩ обявяваха всички убийства и престъпления по колко часа новини щяха да имат!
Не ми се слушат такива неща, натоварват ме психически. Не искам и да бъда щраус зарил си главата и неинтересуващ се за случилото се около него, но предпочитам детски песнички пред криминална хроника.

# 65
  • Мнения: 213
Не ми се слушат такива неща, натоварват ме психически. Не искам и да бъда щраус зарил си главата и неинтересуващ се за случилото се около него, но предпочитам детски песнички пред криминална хроника.

С всички пръсти "за" детските песнички  Peace Peace Peace
 Whistling Whistling Whistling

# 66
  • Мнения: 2 924


Аз от седмица не съм включвала ТВ-то,ама вчера минах през центъра на Атина и нямаше нищо newsm78
Може да не съм видяла,ама правихме шопинг с детенце и бая обикаляхме,та все си мисля че малко се преувеличава.

Хубав ден  bouquet
днес за разгромите- доколкото разбирам най-вече на Синтагма, около Ексархиото и на Ерму. Има опожарени магазини, банки, супермаркети, автомобили, преобърнати периптери.
Преди малко казаха,че в Солун размириците са подновени.
Доколкото разбрах в Атина също - полицаите никакви ги няма.
Те , горките наистина не знаят какво да правят - дали да защитават собствеността на гражданите и обществения ред- каквото е и предназначението им  или да запазят работат си , а и свободата и живота си спазвайки неутралитет.

Ето и сега- размирици на леофору Александрас.
Гори жилищна сграда.
Е, и това , ако не е анархия

# 67
  • Мнения: 558
луда работа...
да приберат 20-30 в пандиза и може и да се кротнат другите...

аз си спомням преди 2-3г имаше някакъв мач на нац. отбор срещу албания май..кой победи не си спомням, но в атина пак имаше обърнати коли и автобуси, запалени кофи и.т.н.

# 68
  • Мнения: 2 924
тогава убиха в Закинтош и едно момче- албанче, излязло да празнува победата над гръцкия отбор.

В момента в Атина положението е излязло извън контрол.
Демонстрантите/ тези с маските/ в момента унищожават всичко по пътя си, в момента са все още на Александрас , като целта им е Политехниото доколкото разбрах.
Полицай  не се вижда наоколо.
Това го казват  по телевизията, аз съм си в къщи, в Патра:)

Трагикомичното е, че утре пак всичко ще е по старому, до следващия път, когато анархистите отново ще намерят повод да изразходват излишните си тестерони.
И тогава аз или някой мой близък може да се намери на пътя им.
Примерно от утре мъжа ми е в командировка в Атина. Поради естеството на работата му ще трябва именно  в района около Ерму и Синтагма да се намира.


# 69
  • Мнения: 2 786
Момичета, стискам палци тази неприятна ситуация да приключи час по-скоро и без повече жертви и щети  Praynig

# 70
  • Мнения: 213
Всеки от нас има близък, който в момента се намира в Атина, и ние да не сме там, сигурна съм. Кураж и не се плашете!  Hug
Хипатия, знаеш ли дали има някакви проблеми на Венизелос? Надявам се - не. Моят утре си идва от Кайро и от Атина - към София.

# 71
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Като ви чета,на бегом пуснах ТВ то.
Вчера на Ерму,си беше всичко Ок,днес са се развихрили.
Ей на всякъде има камери,Александарс е целият понеже е натоварена улица.
Чудя се кога ще ги изловят и ще ги накарат да си плащат зулумите.
Май някой ще извлече полза от тази ситуация.

Полицията защо я няма никаква?

# 72
  • Мнения: 130
Здравейте, момичета! Благодаря на Лина и Щастлива, че питахте за мен и на другите момичета за пожеланията  Hug Оправям се бавно, но още не мърдам много от леглото, доста гаден се оказа този вирус.
Мъж ми в момента е на работа в района на Синтагма и казва, че е спокойно наоколо. Изобщо живота в Атина си тече нормално. Няма никакви проблеми на Венизелос, Лина.
Само дето информацията е много противоречива. Инцидентът е станал нощес в района на Екзархия, където живеят и се събират много ляво настроени студенти. Според много от свидетелите полицаите се заяждали с тях, и един от тях съвсем хладнокръвно и нарочно застрелял момчето.

Последна редакция: нд, 07 дек 2008, 18:44 от Asioula

# 73
Здравеите! И друг пьт сме ставали свидетели на такива изпьлнения долу центьра е затворен,обикалят хеликоптери тук-там се мярка по някое 4енге общо взето малко е преувели4ено от медиите както винаги .Спокойно утре вси4ко ще бьде нормално и ТВ ще говорят за инцидента поне 1 седмица.Лека ве4ер на вси4ки! Hug

# 74
  • Мнения: 213
Благодаря за информацията, момичета  Hug Hug Hug
Радвам се, че всички сте добре. Лошо е когато човек е далеч и се чувства безпомощен, ама няма смисъл да се шашкаме (аз да ви кажа  Wink).

Asioula, оправяй се и си стой вкъщи! Лина каза  Wink   bouquet

Изчетох всичко, което предават БГ медии за нещата в Гърция, а то е доста. Надявам се призивите в нет-а за още по-големи протести да не бъдат реализирани.

Общи условия

Активация на акаунт