Вече не сме срамежливи, защото сме Дюканки красиви - 137

  • 22 445
  • 471
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 2 426
Здравейте)

Пия вода) Това си е мой отчет, който смятам, че ви дължа, защото няма кой друг да ме контролира)))


smileys, а защо е спряна стевията? Гледах едно предаване по бг тв за нея и до колкото разбрах - хората от захарната индустрия са лобирали за спирането й- Но със сигурност трябва да са имали някакви логични аргументи?
Има ли странични ефекти или вреди някакви?

Мерси)))

# 421
  • Мнения: 304
Добро утро!!! при мен положението си е същото кантара е с +- 200 грама, но вече свикнах. Явно ще ги свалям тези килограми до пролетта. За бъдни вечер поръчах на баба ми да ми спретне Дюканска питка, и по този повод да ви питам мая разрешена лие? На коледа ще ям пуйка и хич не ми пречи, че ще съм режимна на празниците и няма да се тъпча със разни нездравословни руски салати колбаси със съмнителен произход и т.н. Направих две нережимни торти и не съм ги и опитвала нямам желание. На няколко пъти ми се прокрадваше мисълта за шоколад вечер преди да си легна, но веднага я стопирах.

Забравих да питам телешки салам може ли?
Приятен ден на всички  bouquet

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 09:18 от master333

# 422
  • Мнения: 110
   Добро утро и от мен!
   ФИЛЮДЧЕЕЕ,добре,че се обади,че вече се изпритеснихме с ШУШИ.Радвам се,че си добре,те семейните проблеми край нямат.Дано всичко се нареди както трябва и отмине в положителна посока по-бързо!
   ФЕЕЛГООД,както винаги страхотен пост.Благодаря за инфото.Важно е да го знаем.
    РИВЕЛКА,НЕЛСЪНЧЕ,МЕРИТО,ШУШИ,ДЕНИ,МАРЧЕЛА5,КОТЕ,АЙНУР,ГУЛБЕНУР,къде изчезнаха БЛУМХЕН,РОКИПАГЕЙН и САГИТАРИУС???Нали си знаете всички,че

# 423
  • Мнения: X
Извинете мили дами, мога ли да попитам за подсладителите, които позлвате - какви са? Коя марка? Хуксол наистина ли е лош избор за режима на Дюкан?

Tired Аз си купих Huxol, не знаех, че не е подходящ. Защо не е препоръчителен?  Sad

Добро утро на всички!  bouquet

# 424
  • Мнения: 1 575
Добро утро!
Боби, хубаво правиш, като включваш постепенно допълнителните храни - и мен ме беше не толкова страх, колкото да се преодолея да хапна нережимно нещо Laughing, но е важно да се захраниш и ще ти предложа да започнеш броенето в 3 фаза от момента, в който започнеш да я правиш както трябва и да хапваш всичко Peace
Филюдка,  Hug
Тонито,сипвам си от твоето кафе, но на работа не ходя Sick

На всички пожелавам прекрасен ден, декември наистина е празничен, а живота е хубав!

Продължавам темата с водата, за това, който не иска да не чете нататък - ще повторя за всеки случай сигурно за 101ви път - наблюдавайте се, вие сте си най-добрият индикатор и не се насилвайте за нищо.Аз може и да съм сбъркана, но наиситна ако изпия повече от 2л. вода се надувам, качвам кръвното и не ми е добре.Ако има дами в моето положение, сигурно ще се успокоят от статията и няма да се давят в големи количества вода!

КОЛКО ВОДА ТРЯБВА ДА ПИЕМ? коментари/2
11 юли 2008, 13:07
     
изпрати на приятел
Разпечатай
Пре­ка­ле­но чес­то­то пи­е­не на во­да и то мно­го съз­да­ва се­ри­оз­ни проб­ле­ми на бъб­ре­ци­те. Но въп­ре­ки то­ва Ев­ро­па под­к­ре­пи ини­ци­а­ти­ва­та на САЩ да се пие два пъ­ти по­ве­че во­да от пре­ди.
През 1990 го­ди­на Ми­нис­тер­с­т­во­то на сел­с­ко­то сто­пан­с­т­во и Ми­нис­тер­с­т­во­то на здра­ве­о­паз­ва­не­то на САЩ из­да­ли до­ку­мент, кой­то на­рек­ли “Ди­е­тич­ни прин­ци­пи за аме­ри­кан­ци­те”. Един от те­зи прин­ци­пи се ока­зал пре­по­ръ­ка­та да се пие зна­чи­тел­но по­ве­че во­да, от­кол­ко­то би­ло при­е­то до­то­га­ва. И та­зи пре­по­ръ­ка за­поч­на­ла да се по­пу­ля­ри­зи­ра дос­та ак­тив­но чрез пре­са­та. Твър­дя­ло се, че се на­ла­га пи­е­не­то на мно­го по­ве­че во­да за про­чис­т­ва­не и хид­ра­та­ция на ор­га­низ­ма. Ос­вен то­ва ав­то­ри­те на но­ва­та те­о­рия не приз­на­ва­ли дру­ги­те теч­нос­ти - су­пи, мля­ко, чай, ка­фе - ка­то част от во­да­та, ко­я­то тряб­ва да при­е­ма ор­га­низ­мът. Те ак­тив­но про­па­ган­ди­ра­ли да се пие два пъ­ти по­ве­че во­да - не два, а че­ти­ри лит­ри на де­но­но­щие и то не­за­ви­си­мо от жаж­да­та.
Съв­сем нас­ко­ро оба­че те­зи пре­по­ръ­ки би­ли под­ло­же­ни на кри­ти­ка в ге­рон­то­ло­гич­на­та на­уч­на ли­те­ра­ту­ра. Ор­га­низ­мът на въз­рас­т­ния чо­век не мо­же да от­де­ля мно­го во­да, по­ра­ди въз­рас­то­ви­те из­ме­не­ния в бъб­ре­ци­те. За­то­ва при из­лиш­на упот­ре­ба, во­да­та се за­дър­жа в ор­га­низ­ма. А при по­ви­ше­на хид­ра­та­ция при ста­ри­те хо­ра мо­же да въз­ник­не та­ка на­ре­че­на­та хи­по­нат­ре­мия, ко­е­то оз­на­ча­ва на­ма­ля­ва­не кон­цен­т­ра­ци­я­та на нат­ри­е­ви­те йо­ни в кръв­та. А не е из­к­лю­че­но да се стиг­не до ин­ток­си­ка­ция на во­да­та по­ра­ди раз­реж­да­не­то на кръв­та.
Въп­ре­ки то­ва оба­че, ини­ци­а­ти­ва­та на САЩ би­ла под­к­ре­пе­на и от Ев­ро­па. В Лон­дон, по дан­ни на пот­ре­би­тел­с­ки­те об­щес­т­ва, поч­ти 40 на сто от хо­ра­та при­е­мат два пъ­ти по­ве­че во­да от пре­ди. Те са уве­ре­ни, че по то­зи на­чин удъл­жа­ват мла­дост­та си. До­ри в рек­лам­ни­те лис­тов­ки по су­пер­мар­ке­ти­те се по­я­ви­ли при­зи­ви и обе­ща­ния, ня­кои от ко­и­то гла­се­ли: “Из­пи­тай­те вър­ху се­бе си въл­шеб­на­та си­ла на во­да­та! Не ча­кай­те да ожад­не­е­те! Жаж­да­та е приз­нак на де­хид­ра­та­ция, а вие не тряб­ва да поз­во­ля­ва­те ор­га­низ­мът да стиг­не дотам. Во­да­та ще из­чис­ти ор­га­низ­ма от шла­ки­те и ва­ша­та ко­жа ще си вър­не ка­ди­фе­ния и си­я­ещ цвят”.
Во­да­та, раз­би­ра се, е нуж­на и за бъб­ре­ци­те, и за чер­ния дроб, и за хра­нос­ми­ла­не­то, но не е за­дъл­жи­тел­но тя да се при­е­ма в та­ки­ва го­ле­ми обе­ми.

ПО­ВИ­ШЕ­НО­ТО ОС­МО­ТИЧ­НО НА­ЛЯ­ГА­НЕ ВО­ДИ ДО НЕП­РЕ­О­ДО­ЛИ­МА ЖАЖ­ДА

Съ­щес­т­ву­ва оп­ре­де­лен оп­ти­ма­лен во­ден ба­ланс, кой­то е най-бла­гоп­ри­я­тен за фи­зи­о­ло­гич­ни­те фун­к­ции.
Ня­кои жи­вот­ни от пус­ти­ня­та, ка­то ка­ми­ли­те нап­ри­мер, мо­гат да из­дър­жат без во­да ня­кол­ко дни. Оба­че ка­то се до­бе­рат до во­ден из­точ­ник, те на­вед­нъж из­пи­ват 70-80 лит­ра во­да.
В ус­ло­ви­я­та на уме­рен кли­мат и съв­ре­мен­ния на­чин на жи­вот хо­ра­та не са об­ре­ме­не­ни с го­ле­ми фи­зи­чес­ки на­то­вар­ва­ния, по­ра­ди ко­е­то те от­де­лят во­да ос­нов­но в ре­зул­тат дей­ност­та на бе­ли­те дро­бо­ве и бъб­ре­ци­те. Мал­ко се из­па­ря­ва чрез ко­жа­та и се от­де­ля през чер­ва­та. Же­ни­те гу­бят око­ло два лит­ра во­да на ден, мъ­же­те - око­ло два лит­ра и по­ло­ви­на. За­гу­ба­та на во­да чрез бе­ли­те дро­бо­ве е пос­то­ян­на ве­ли­чи­на и със­тав­ля­ва око­ло един ли­тър в де­но­но­щие.
При жи­вот­ни­те и при хо­ра­та об­щи­ят обем упот­ре­бя­ва­на во­да се ре­гу­ли­ра от слож­ни сис­те­ми на нев­ро­ху­мо­рал­ния кон­т­рол и спе­ци­фич­ни ос­мо­тич­ни ре­цеп­то­ри. Те са раз­по­ло­же­ни в хи­по­та­ла­му­са, в чер­ния дроб, в мо­зъч­ни­те съ­до­ве и дру­ги­те ор­га­ни. По­ви­ше­но­то ос­мо­тич­но на­ля­га­не во­ди до по­я­вя­ва­не на жаж­да, ко­я­то на­рас­т­ва спо­ред по­ви­ша­ва­не кон­цен­т­ра­ци­я­та на йо­ни в кръв­та. Дру­ги ре­гу­ла­тор­ни ме­ха­низ­ми пък от­к­люч­ват сек­ре­ци­я­та на слюн­ка. Из­съх­ва­не­то на ус­т­на­та ку­хи­на е ясен сиг­нал, че ор­га­низ­мът се нуж­дае от теч­нос­ти. Жаж­да­та се на­ма­ля­ва до­ри от ед­на глът­ка во­да. Та­къв е ус­лов­ни­ят реф­лекс и той бър­зо из­чез­ва, след ка­то се из­пие не­об­хо­ди­мо­то ко­ли­чес­т­во во­да.

ИЗ­ЛИШ­НА­ТА ВО­ДА Е ДО­ПЪЛ­НИ­ТЕЛ­НА РА­БО­ТА ЗА БЪБ­РЕ­ЦИ­ТЕ

Оба­че съ­щес­т­ву­ва и друг при­ро­ден реф­лекс, кой­то за­щи­та­ва ор­га­низ­ма от из­лиш­на­та во­да, за­що­то из­лиш­на­та во­да вре­ди на ор­га­низ­ма. Ако ос­мо­тич­но­то на­ля­га­не в кръв­та спад­не под нор­ма­та, се включ­ват ди­у­ре­тич­ни­те ме­ха­низ­ми. От­де­ля­не­то на во­да чрез бъб­ре­ци­те е ак­ти­вен про­цес, при кой­то про­из­ти­ча об­рат­но ус­во­я­ва­не на йо­ни­те, ами­но­ки­се­ли­ни­те, глю­ко­за­та, ор­га­нич­ни­те ве­щес­т­ва, хор­мо­ни­те и дру­ги.
Из­лиш­на­та во­да е до­пъл­ни­тер­на ра­бо­та за бъб­ре­ци­те. Жи­вот­ни­те, как­то в при­ро­да­та, та­ка и в ла­бо­ра­то­ри­и­те, не при­е­мат по­ве­че во­да, от­кол­ко­то им дик­ту­ват тех­ни­те фи­зи­о­ло­ги­чес­ки пот­реб­нос­ти. Пе­ри­о­дич­ност­та на от­де­ля­не на во­да с ури­на­та за­ви­си пре­ди всич­ко от обе­ма на пи­коч­ния ме­хур. При чо­ве­ка той ва­ри­ра от 300 до 600 мл. Сте­ни­те на пи­коч­ния ме­хур са елас­тич­ни и мо­гат да се раз­тя­гат. С въз­раст­та оба­че хор­мо­нал­ни­те ме­ха­низ­ми за ре­гу­ли­ра­не на вод­на­та об­мя­на от­с­лаб­ват. Сле­до­ва­тел­но от­с­лаб­ва и чув­с­т­во­то за жаж­да, но реф­лек­сът за пре­съх­ва­не на ус­т­на­та ку­хи­на се за­паз­ва до дъл­бо­ка ста­рост.
Ако чо­век упот­ре­бя­ва по­ве­че во­да, не­за­ви­си­мо от жаж­да­та и ус­лов­ни­те реф­лек­си, то те­зи важ­ни сис­те­ми за­поч­ват да ат­ро­фи­рат по-ра­но от нор­мал­но­то. То­ва е съв­сем еле­мен­та­рен за­кон на чо­веш­ка­та фи­зи­о­ло­гия.
Из­лиш­на­та во­да съз­да­ва проб­ле­ми на бъб­ре­ци­те. За ед­на ми­ну­та в бъб­ре­ци­те се об­ра­зу­ва сред­но 125 мл фил­т­рат на кръв­на плаз­ма, ка­то в ури­на­та се от­де­ля са­мо 1 мл. Ос­та­на­ла­та во­да се връ­ща об­рат­но в кръ­во­то­ка. А в съ­що­то вре­ме дру­ги­те фил­т­рат­ни ком­по­нен­ти - амо­няк, пи­коч­на ки­се­ли­на, нит­ра­ти и дру­ги ток­сич­ни ве­щес­т­ва, се кон­цен­т­ри­рат в ури­на­та.
Спо­соб­ност­та на бъб­ре­ци­те да кон­цен­т­ри­рат ури­на­та, се ре­гу­ли­ра от нев­ро­ху­мо­рал­ни­те фак­то­ри.
Из­лиш­на­та во­да, из­пи­та не­за­ви­си­мо от жаж­да­та, во­ди до уве­ли­ча­ва­не от­де­ля­не­то на во­да в бъб­реч­ни­те ка­нал­че­та. Та­зи во­да ве­че не раз­т­ва­ря вред­ни­те ве­щес­т­ва, а са­ма се от­де­ля ка­то вред­но ве­щес­т­во. То­ва про­из­ти­ча в ре­зул­тат на включ­ва­не­то на спе­ци­фич­ни­те за­щит­ни ме­ха­низ­ми с учас­ти­е­то на хор­мо­нал­на­та сис­те­ма. Ор­га­низ­мът в то­зи слу­чай ще се про­чис­т­ва не от ток­си­ни­те, а от из­лиш­на­та во­да, оказ­ва­ща ток­сич­но дей­с­т­вие. В ре­зул­тат на то­ва ури­на­та се оказ­ва по-раз­ре­де­на и ня­ма да се слу­чи та­зи ре­аб­сор­ба­ция (об­ра­но всмук­ва­не) на по­лез­ни­те ком­по­нен­ти.
Из­лиш­на­та во­да по­ви­ша­ва и кръв­но­то на­ля­га­не. Ако бъб­ре­ци­те не се спра­вят с от­де­ля­не­то на из­лиш­на­та во­да, нас­тъп­ва със­то­я­ние, опас­но за жи­во­та.

НЕ­ЗА­ДЪР­ЖЕ­НЕ­ТО НА УРИ­НА В ПО­ВЕ­ЧЕ­ТО СЛУ­ЧАИ Е ОТ ПРЕ­КА­ЛЕ­НО­ТО ПИ­Е­НЕ НА ВО­ДА

Към 2000-та го­ди­на гру­па ге­рон­то­ло­зи от раз­лич­ни стра­ни ус­пе­ли да обоб­щят дан­ни­те от де­се­ти­лет­ни ек­с­пе­ри­мен­ти и наб­лю­де­ния. В тях учас­т­ва­ли 48 хи­ля­ди въз­рас­т­ни мъ­же, упот­ре­бя­ва­щи до­пъл­ни­тел­но по 8 ча­ши во­да на ден. Ста­на­ло яс­но, че ви­со­ка­та упот­ре­ба на во­да има и плю­со­ве, и ми­ну­си. Нап­ри­мер на­ма­ля­ва, ма­кар и в мал­ка сте­пен, рис­кът от рак на пи­коч­ния ме­хур. То­ва е та­ка, за­що­то кан­це­ро­ге­ни­те, ко­и­то пос­тъп­ват с во­да­та и хра­на­та, дей­с­т­ват по-сла­бо при нис­ка кон­цен­т­ра­ция в ури­на­та (спо­ме­нах­ме, че нис­ка­та кон­цен­т­ра­ция се дъл­жи на по-го­ля­мо­то ко­ли­чес­т­во во­да). От дру­га стра­на оба­че, за­си­ле­на­та упот­ре­ба на во­да до­ве­ло до за­чес­тя­ва­не слу­ча­и­те на не­за­дър­жа­не на ури­на, а съ­що и до за­гу­ба на сън, за­ра­ди чес­ти­те из­п­раз­ва­ния на пи­коч­ния ме­хур.
До­ка­то рис­кът от рак на пи­коч­ния ме­хур на­ма­ля­ва със стот­на от про­цен­та, то слу­ча­и­те на не­за­дър­жа­не на ури­на на­рас­т­ват с 10-15 %. Ос­вен то­ва, уве­ли­че­на­та упот­ре­ба на во­да на­ма­ля­ва ефек­тив­ност­та от ле­кар­с­т­ва­та.

ИЗ­ЛИШ­НА­ТА ВО­ДА МО­ЖЕ ДА ЗА­ДЪЛ­БО­ЧИ ПРОБ­ЛЕ­МИ­ТЕ СЪС ЗДРА­ВЕ­ТО, ОСО­БЕ­НО ПРИ ВЪЗ­РАС­Т­НИ­ТЕ ХО­РА

Ка­то обоб­ще­ние от из­с­лед­ва­ни­я­та на ге­рон­то­ло­зи­те, тряб­ва да се вни­ма­ва с при­е­ма на во­да. Из­вес­т­но е нап­ри­мер, че с въз­раст­та се по­ни­жа­ва кръ­вос­наб­дя­ва­не­то на бъб­ре­ци­те и към 75 го­ди­ни - на­ма­ля­ва поч­ти на­по­ло­ви­на. Ос­вен то­ва, при мъ­же­те чес­то на­ма­ля­ва обе­мът на пи­коч­ния ме­хур, по­ра­ди раз­рас­т­ва­не тъ­ка­ни­те на прос­тат­на­та жле­за. За­то­ва ста­ри­те хо­ра по-труд­но от­де­лят во­да­та. Ако на­ред с то­ва имат и за­бо­ля­ва­ния на чер­ния дроб и сър­це­то, то из­лиш­на­та во­да ста­ва опас­на за тях. А за­ра­ди на­ма­ле­ния обем на бе­ли­те дро­бо­ве, се по­ни­жа­ва от­де­ля­не­то на во­да и при ди­ша­не. При ста­ре­е­не на­ма­ля­ва и об­щи­ят брой пот­ни жле­зи - нап­ри­мер при мла­ди­те хо­ра те са 2 ми­ли­о­на, а при въз­рас­т­ни­те - 1 ми­ли­он. Всич­ки те­зи из­ме­не­ния по­каз­ват, че из­лиш­на­та во­да мо­же да за­дъл­бо­чи проб­ле­ми­те със здра­ве­то.
На та­зи ос­но­ва Све­тов­на­та здрав­на ор­га­ни­за­ция пре­по­ръч­ва на въз­рас­т­ни­те хо­ра да при­е­мат во­да съ­об­раз­но тег­ло­то на тя­ло­то си. За въз­рас­тен здрав чо­век се изис­к­ва, спо­ред зак­лю­че­ние на Све­тов­на­та здрав­на ор­га­ни­за­ция, по 30 мл теч­нос­ти на ден, на все­ки ки­лог­рам от тег­ло­то му. Но за ста­ри­те хо­ра с нис­ко тег­ло (от бед­ни­те стра­ни) Све­тов­на­та здрав­на ор­га­ни­за­ция пред­ла­га дру­га фор­му­ла: по 100 мл за пър­ви­те 10 кг; по 50 мл - за след­ва­щи­те 10 кг и по 15 мл - за ос­та­на­ло­то тег­ло.
Все­ки сам мо­же да пре­це­ни кол­ко во­да тряб­ва да из­пи­ва на ден, без то­ва да се от­ра­зи на здра­ве­то му.

любопитно!

ПРО­ИЗ­ВОД­С­Т­ВО­ТО НА БУ­ТИ­ЛИ­РА­НА ВО­ДА ДОС­ТИ­ГА СВОЯ ПИК КЪМ 2004 ГО­ДИ­НА

Пре­ди де­се­ти­на го­ди­ни в ико­но­ми­чес­ки раз­ви­ти­те стра­ни за­поч­на кам­па­ния про­тив слад­ки­те бе­зал­ко­хол­ни на­пит­ки от ти­па ко­ка-ко­ла и всич­ки ос­та­на­ли. То­ва е би­ло в ре­зул­тат от бор­ба­та със зат­лъс­тя­ва­не­то и из­лиш­ни­те ка­ло­рии. Но мощ­ни­те кор­по­ра­ции, про­из­веж­да­щи раз­х­ла­ди­тел­ни на­пит­ки, за­поч­на­ха да гу­бят до­хо­ди. То­га­ва за­поч­на­ха да наб­ля­гат на ми­не­рал­на во­да, а след то­ва за­поч­на­ха да пус­кат на па­за­ра пре­чис­те­на во­доп­ро­вод­на во­да в бу­тил­ки. Към 2004 го­ди­на във всич­ки Ев­ро­пей­с­ки стра­ни се про­да­ва­ше бу­ти­ли­ра­на во­доп­ро­вод­на во­да. Но все пак, во­да­та стру­ва мно­го ев­ти­но и за да за­па­зят до­хо­ди­те си, съ­от­вет­ни­те кор­по­ра­ции за­поч­на­ха да про­да­ват мно­го во­да.


Фран­ция се пре­вър­на в ли­дер по про­из­вод­с­т­во на бу­ти­ли­ра­на во­да: по 150 лит­ра на го­ди­на за все­ки жи­тел.
Се­га го­ле­ми­те кор­по­ра­ции про­из­веж­дат ак­ва-ми­не­рал­на во­да в Ин­дия и Ки­тай, но там мес­т­ни­те во­до­из­точ­ни­ци са сил­но за­мър­се­ни. Не са ряд­кост бу­тил­ки­те със съ­дър­жа­ние на пес­ти­ци­ди нап­ри­мер.
В ООН има спи­сък на стра­ни­те спо­ред чис­то­та­та и ка­чес­т­во­то на во­да­та там. Фин­лан­дия, Ка­на­да, Но­ва Зе­лан­дия, Ве­ли­коб­ри­та­ния, Япо­ния и Нор­ве­гия са на ед­но от пър­ви­те мес­та. САЩ е на 12-то мяс­то. Бъл­га­рия - на при­лич­но мяс­то, бих­ме ка­за­ли. И как­то спо­ме­нах­ме по-го­ре, на пос­лед­но мяс­то от го­ле­ми­те дър­жа­ви се на­ми­ра Ин­дия.

# 425
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ДобрЮтро, сладурчета!


smileys, а защо е спряна стевията? Гледах едно предаване по бг тв за нея и до колкото разбрах - хората от захарната индустрия са лобирали за спирането й- Но със сигурност трябва да са имали някакви логични аргументи?
Има ли странични ефекти или вреди някакви?


Стевията е единственият естествен подсладител. Като такъв не може да бъде лицензиран. Лицензирани са всички синтетични боклуци, повечето от които могат да предизвикат рак. Лобират за спирането й, защото е въпрос на много пари, които печелят от продажбата на синтетични подсладители. Това съм го коментирала с много испанци, предимно от билковите магазини, които си поръчват по приятели Стевия от Швейцария и САЩ, но не смеят да я продават тук, защото наказанията са тежки за продажба на забранени продукти. Това е положението. Предпочитат /правителствата/ да тровят хората , но да се съобразяват с нечии финансови интереси. Ползата на Стевия няма никакви странични ефекти, нито каквито и да било вреди. В България се е продавала Кримската Стевия. В Перу продават перуанска. Четох, че в Шумен отглеждат растението, но какво го правят сега - не знам.
Аз до скоро се въздържах да пробвам, защото бях чела, че горчи, но не забелязах такова нещо. Кафето и чая пия без захар, но си послаждам дюканските сладкиши и киселото мляко с тях. Тук има обезмаслени сладки кисели млека, но пак са със синтетични подсладители.

master333, ползвам мая, откакто съм на режима /и преди това, де!/, въпреки че сега като се замисля, не съм имала много поводи да се сещам за нея. Мисля, че не съм срещала никъде да е забранена. Може би, и някой друг ще ти каже.

Филюдче, да се пазиш!

Поздрави и усмихнат ден на всички!

# 426
  • Мнения: 3 202
Добро утро! Grinning

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на сайта с рецепти, в който творим всички.  Hug
Специални поздрави за Лаис, Крикри и Зеленото човече, които отделиха от времето си, за да го има!

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 09:43 от baci

# 427
  • Мнения: 451
До "ВСИЧКИ" - Здравейте Hug Тази сутрин съм 90 килограма. А се надявах до Петък да ударя пак 88.5..

# 428
  • Мнения: 228
Здравейте сладурки и сладуре:)рядко ви навестявам,затова пък ще кажа,че лесно не се отказвам.Кантарчето (приятел мой,враг мой) показва задържане,но беше време и при мен да се получи,дали от МЦто или от друго.Не съм прегрешила нито веднъж дотук.Я кажете мацки при вас кога точно с МЦто ви задържаше килцата и кога пак започваха да падат.Зор ми е защото силно се надявах 4ри килца да ги сваля до Нова,за да спретна галавечеря,ама явно няма да го бъде.
Нищо аз продължавам да се чувствам прекрасно в старото си фит тяло и подскачам от кеф.Ще се устиска, няма друг начин:)))Нали???
Желая на всички ви да видите заветните жадувани килца и да си подскачаме от кеф заедно на страниците на форума и из улиците на БГ и не само Hug Hug Hug Peace

# 429
  • Мнения: 850
       Добър ви ден , Дюкита! Благодаря , за отговорите на моето питане , и да кажа че изобщо нямам намерение да се отказвам , докато не си постига целта!  newsm10
 Напротив , аз откривам страшно много положителни неща за себе си чрез режима , най - малкото за сваените кг , те са просто като стимул за мен да продължавам! Положителното еследното:
1.Възпитах си организма да се храни сутрин , обед и вечер , преди горкия първо ядене беше към 14 часа!
2. Не ям захар и тесто , това от което най-много качвах преди , а и най - интересното е че не ме дразнят тези неща просто съм ги игнорирала!
3. Чуствам се страхотно , със съмочуствие на по-добре изглеждаща жена... охх и мъжа все ме гони из къщи немой се отърва  Mr. Green
4.Подорение в здравословно състояние
Охххх има и още много много, но това е основното !
 Така че мили момичета и момчета няма място за отказване , има ли желание  всичко е възможно!
 Напред към целта!

 Целувки и лек и хубав ден от мен !  newsm51 txtloves
 

# 430
# 431
  • Мнения: 767
Здравейте сладурки и сладуре:)рядко ви навестявам,затова пък ще кажа,че лесно не се отказвам.Кантарчето (приятел мой,враг мой) показва задържане,но беше време и при мен да се получи,дали от МЦто или от друго.Не съм прегрешила нито веднъж дотук.Я кажете мацки при вас кога точно с МЦто ви задържаше килцата и кога пак започваха да падат.Зор ми е защото силно се надявах 4ри килца да ги сваля до Нова,за да спретна галавечеря,ама явно няма да го бъде.
Нищо аз продължавам да се чувствам прекрасно в старото си фит тяло и подскачам от кеф.Ще се устиска, няма друг начин:)))Нали???
Желая на всички ви да видите заветните жадувани килца и да си подскачаме от кеф заедно на страниците на форума и из улиците на БГ и не само Hug Hug Hug Peace
Здрасти, при мен задържането беше повече от 10 дни преди МЦ и съответно около 5-6 по време на МЦ. Мн. се бях отчаяла, но като се качих на кантарчето веднага след като ми свърши - не можах да повярвам на очите си -2 кг ShockedБеше страхотна приятна изнинада. Не се притеснявай, и при теб ще тръгне надолу Peace

# 432
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Привет!  Hug
ЧРД на сайта с рецептите! Добре е, че съществува!   bouquet за всички, които се грижат за него!

# 433
  • София
  • Мнения: 980
Добро утро
при мен пак няма промяна  newsm45
така хубаво беше тръгнало всичко , а сега Cry
уфф, като чели са ме урочасали

# 434
  • Мнения: 36
Здравейте отново,
shushy80  - мисля че за това време тези кг са напълно нормални. Някъде бях чела, че е нормално на седмица да се сваля по 1 кг, т.е. между 3-4 кг на месец, иначе се стресира организма, пък и колкото по-малко излишни кг. остават, толкова по-бавно се сваля.  Постигнала си много добър резултат. Поздравляния. Продължавай в същия дух. А тя рошава вече ти е отговорила.
feelgood  както винаги с много полезна информация. newsm10
tanitas  - яревичното нишесте обикновено го намиам на щандовете, където са подредени всички нишестета. До сега съм купувала на Dolche prima i Bioset. Царевичен грис и нишесте са различни неща.
master333 - дай рецептата за дюканска питка. Мая може. Салам не може.
 Hug Hug Hug на всички!

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 11:37 от eli_r-va

Общи условия

Активация на акаунт