Празниците наближават, а ОКТОМВРИЙЧЕТАТА бързичко наддават!

  • 9 164
  • 318
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
Честит празник на всички именници, банкери и морски хора.

Относно майчинството - доколкото разбрах не хваща завареното положение. Дано бъркам. Важното е, че малко от малко се работи в правилна посока. За второто дете ще ме огрее  Laughing

# 16
  • Мнения: 44


Честито на всички празнуващи  като мен -почерпете се

Честити но Никол на Неди , на Никола на Хеленка ,и на Ели ,и на Николета!

Честито на всички моряци ,банкери и бургазлии!

Неди ,за теб специално ,че имаш най-много поводи  за празнуване  newsm51

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Аз съм самичка вкъщи, представяте ли си?!!! Майка ми взе малката да я разходи с количката и ме оставиха.

Аз съм от тези, които твърде няма да се повлияят от промяната в закона, тъй като от януари тази година ме осигуряват на минимална заплата. Ама имам една приятелка, която е бременна и ще се е осигурявала само последните 3 месеца и ми става лошо като си помисля Sad

# 18
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
"От привилегията ще се ползват само майките, които са се осигурявали 12 месеца преди раждането." Това означава ли, че ако си се осигурявал по-малко месеци, оставаш на стария начин според вас?

# 19
  • Мнения: 156
честит имен ден на всички именяци! Да ви е живо и здраво името, много радости и успехи!
Е,  нас дали ще ни огрее това едногодишно майчинство newsm78 Е как няма да го измислят тея пусти политици, представяш ли си колко много дават, за да има деца в тая държава Crossing Arms Ако няма прецакани, няма да е интересно! Май това е мотото на всички родни законотворци!
Маняна, е как  лекувате, като не може с антибиотик, тези гадни гъби? Милото детенце, дано бързо да се оправи Hug
Трикси,[/b ] аз съм в Младост 2, до Американския колеж, ти къде си в Младост 4?
Весел празник на всички!

# 20
  • София
  • Мнения: 285
Момичета, ние сме заварено положение!

Тук големият въпрос е дали нас ни касае или не, защото влиза в сила от 01.01.09г.

Ние хубаво коментираме всякакви положения, но дали ще ни хване промяната?

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 12:10 от shivani

# 21
  • Мнения: 6
"От привилегията ще се ползват само майките, които са се осигурявали 12 месеца преди раждането." Това означава ли, че ако си се осигурявал по-малко месеци, оставаш на стария начин според вас?

Както написах по-горе, според мен промените би трябвало да важат за последните 3 месеца (т.е., тези, които идват допълнитрелно) от майчинството. Но разбира се, не съм сигурна, просто това ми изглежда най-логично.

Момичета, ние сме заварено положение!

Тук големият въпрос е дали нас ни касае или не, защото влиза в сила от 01.01.09г.

Ние хубаво коментираме всякакви положения, но дали ще ни хване промяната!

би трябвало да ни хване. Когато приеха платено майчинство за 9 месеца, хвана и завареното положение.

# 22
  • Мнения: 1 020
Момичета може ли още едно въпросче, освен това за болките в ставите?
Е аз ще задам преди да ми позволите  Grinning
Тааа сега се доих и се  Shocked от едната гърда изкарах малко трудно 110 мл., а от другата 160  #Crazy, нормална ли е такава разлика? Преди бяха 160 на 180, разликата им беше от около 20 мл. а сега толкова много?
Не съм обръщала внимание да има разлика в поведението на малката при сучене от различните гърди, сега ще я наблюдавам... Кърмата ми явно се е регулирала, ама аз сега си мисля, че й е малко това количество... като ви слушам колко папкат вашите деца (за тези на АМ). А и уж кърмата не е толкова силна като АМ  newsm78
Все си вкарвам някакви филми в главата... после си казвам, за да прави такива почивки не е гладна, но после си казвам... ами ако е по-мързеливичка и злояда... да не я уморя от глад... ужасТ... ако не ми е слонче детето, значи е болно  Crossing Arms Трябва да се отърся от това мислене! Толкова ни е набивано в главата, че слабите хора са болни! и да си изяждаме всичко, "за да сме здрави"... нали знаете, "синдрома на празната чиния"
Отплеснах се..... отивам да видя "съседката"  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 368
Честит имен ден на всички именници, няма да изреждам поименно за да няма забравени и обидени! Бъдете живи и здрави и нека имената ви се споменават винаги с много любов!
vilieva 1, добре дошла! Радвам се, че си сред нас!  Hug Благодаря ти за хубавите думи!
Мацки, абе верно ще ни хване ли това с едната година платено майченство?Аз съм осигурявана на пълна работна заплата повече от година та се чудя  newsm78
Тедико, аз съм в Младост 4, до Бизнес парка, точно на гърба на Комо ни е блока! Марианка не съм с кола за съжаление иначе отдавна да съм цъфнала във вашия парк  Wink
Сикониум, поръчват се директно в завода ли чувалчетата? Имаш ли координати,много искам да взема за Рая!
Мими, амамного голям твоя Миро! Леле аз с моята джувка.....
Манана, благодаря, ще свиркам при нужда! Дано Цеци се оправи скоро!  Hug
Еличка, голяма бонбонка Алекс! Цункай я от мен!
Айде отивам да захващам помпата, че трябва да има манджа за калпазанката!

# 24
  • Мнения: 697
Мими, амамного голям твоя Миро! Леле аз с моята джувка.....

 Mr. Green

Миро е направо като 4-5 месечно Wink

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!

Да се отчета за ваксината. Много леко я понесе. Не вдигна температура изобщо, няма бучка на крачето, няма липса на апетит. Дано и следващия път е така.

От вчера пием и сокче от ябълка. Мисля че му харесва, защото го изпива цялото и чак мляска от кеф Simple Smile

# 25
  • Мнения: 37
Еличка, направо ти завиждам за количеството изцедена кърма, как го правиш? Аз отначало (първия месец) изцеждах по 100гр. и отгоре(на ръка), а сега като се захвана нищо не става-30-40гр. Купих си и помпа, но с нея пък хептен нищо не става. А бебка е много доволна. Първия месец качи 1200гр., втория 900гр. а аз се притеснявам и вечер давам АМ. И гърдите ми не са толкова пълни както преди, но пък малката е много спокойна-за 5-10минути е нахранена и после щастлива. Прави по 4-5 часа м/у хранения понякога. Много ме е страх да не да нямам мляко. Но май качеството на кърмата ми е много-добро, оставя пръстени от сметана в/у шишето. Незнам какво да правя-дайте съвет?
А за ставите и болката, аз съм също така, но е съпроводено и с изстръпване(ужасно болезнено) в ръцете.
И последно въпросче-как сте с менструацията, редовна ли е или прескачате?
Май прекалих, но отдавна не съм била толкова свободна Grinning

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 33
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ПРАЗНУВАЩИ!

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Александра, иди на педиатър най-добре. Защо 3 седмици си чакала, незнам. Така се тормози бебчо. Дотогава направи както Патенце ти е написала, а аз бих прибавила да промиваш веднъж дневно с тампонче, напоено в чай от смрадлика. Поне ще му олекне на бебо от това. А педиатъра сигурно ще ти изпише антибиотичен крем от рода на Банеоцин.

Мимисофия, нали сока се почва с 1-2 лъжички?

Еличке, мене ме болят много колената, още месец преди да родя, и сега не минават , а сякаш по зле става. Лекарката ми изписа Фастумгел, обаче той е обезболяващ и не решава проблема който причинява болката. Нямам време за ортопед, но и това ще стане някой ден, защото на моменти едвам ставам от седнало в право положение.

Цитат
Пуки, и аз искам да подстрижа Олег, ама все не знам как да похвана с машинката и не съм я включила още. В крайна сметка ще пробвам с малко гребенче  ножичка.

Шивани,действай смело. Аз мислех също че с ножица ще е по-добре, за да не уплаша детето.Почнах с ножицата, обаче много е туткаво и на 5тата минута грабнах машинката и наред, навсякъде един номер го минах. Човечето даже заспа докато го стрижа  Mr. Green Явно и тия машинки минават към белите шумове. Laughing

Честито на всички празнуващи.

Мими от Варна, да покажеш снимка на кученцата след седмица, като се пооформят малко. Току виж съм ти поискала едно, ама първо ще прочета тая порода каква е по характер. Wink

# 28
  • Мнения: 4 292
Честит Никулден! На всички празнуващи днес, да им е живо и здраво името и да го носят с гордост!
Днес водих децата да ги снимат за календар. Вероника беше заспала и много трудно я разсъних, сърчицето и спеше. Баткото се измъчи докато я държеше, но все пак се справи, много беше внимателен.  Grinning
По-късно мога да пусна снимка с новото и костюмче, купено специално за случая.
Лек ден!   bouquet

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 723
Сладки прекрасни мами благодаря за пожеланията Hug Hug Hug

Честит празник и на останалите мишленца, които носят това хубаво българско име  bouquet newsm51  love001

Гледам рожденнички сме имали да сте ни живи и здрави имного обичани.И най-сладките малки съкровища да ви радват.  bouquet smile3525 newsm51  bigdance2 bdbaloni

Нямах компютър и ще наваксвам с четенето.
Целувам ви всички  love001 newsm53 smile3503
Весел празник.

Последна редакция: сб, 06 дек 2008, 13:40 от Nedialka_81

Общи условия

Активация на акаунт