Празниците наближават, а ОКТОМВРИЙЧЕТАТА бързичко наддават!

  • 9 178
  • 318
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 095
Да ви питам, момичета мили, абе как така сменяте памперси преди ядене? Моето чаве докато се храни си върши работата, не мога да си представя, че ще чакам до следващот ядене за да му измия дупето.
То не че при нас са кой знае какви часове между храненията де! Напоследък си е все завързан за мен. Яде на 1.5 - 2 максимум, а през останалото време иска да е гушнат и да си е допрял устничката до зърното ми  hahaha, да си му е под ръка  Heart Eyes.
Шики, на моето момченце единствено Колийф помогна, но го давах редовно, на всички 8 хранения. Не съм давала с лъжичка, а с биберон. Първо цедя с помпата - 4-5 стисвания и готово, после само свалям помпата от чашката и слагам накрайника с биберон (ползвам помпата с чашки на авент). После докато се моткам и подготвям за кърмене таткото дава капчицдите и готово. Нищо сложно.
Стискайте палци, утре сме на консултация, да видим синковецът колко е наддал за 1 месец. Направо изпадам в ужас, че кърмата ми не му стига. Миналия път беше наддал само 770 гр, да видим сега дали не ни заплащва дохранване...ама съм категорично против него.
Хайде със здраве...пак ревна маймунът му с маймун!

# 271
  • Мнения: 104
Ми ей така си го сменям преди всяко хранене  Simple Smile Ако ака по времето на което и след това не му се спи и не е нощ го преобувам.Също ако кихне 2-3 пъти подред/в такъв случай винаги се е напишкал и от охлаждането киха/.Ако е заспал докато яде и ака и/или е нощ и време за спане особено на майка му си го слагам да спи наакан, той така е и по-спокоен, защото му е топличко на дупето.След ако винаги слагам крем за подсичане и сменям пелените по 9 или повече пъти на ден и никога досега не е бил подсечен или с пъпчици.Може да ви се стори мръснишко ама бърша го само с мокри кърпички и го къпем през ден/рядко ако се е много украсил и при преобуване-според мен честото миене изсушава бебешката кожа/.Туй то от нас по аканите въпроси  Whistling
Стискайте палци и на нас днес сме на консултация, но най-ми е притеснено че пак ще му бият ваксина и ще плачка  Confused

# 272
  • Мнения: 95
Днес явно ми е ден за писане.
Преди сменях дайпера след ядене. Откакто започна доста да повръща след като се нацока като казак, почнах да го сменям преди. Ама той и не реве вече като в началото. Или аз се научих да му разпознавам овреме симптомите на глад.
Адина, всекидневното къпане е полезно не защото бебетата ни са мръсни(орали и копали цял ден Simple Smile), а заради закаляването! Гледам да не пропускаме баня. Ако заспи и не можем да го изкъпем вечерта, банята остава за следващата сутрин. Но гледам да не пропускаме често. Главичката мием през ден с душ-гела за цялото тяло. Освен това, не ползвам мокри кърпички. Дупето у нас* се мие с топла вода, без сапуни и други пенливи препарати.
*Редактирах, за да не звучи така, все едно размахвам пръст.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 17:30 от мама Барба

# 273
  • Мнения: 149
Памперсите винаги ги сменям преди всяко хранене(за да не повръща от раздрусването по време на смяна, макар че ние сме с рефлукс),независимо дали е ден или нощ.Дори и да ака по време на ядене пак сменям -не го държа с пълен памперс, защото не му е комфортно-представям си аз как бих се чувствала.Къпем го всяка вечер-пропуснали сме само веднъж , но си имаше основателна причина, но и аз не му мия дупето на всяко акане-хубаво го избърсвам с мокри кърпи-употребявам 3-4 наведнъж или с Физиото на мустела-както дойде.За говоренето -много му говоря.Казвам му на глас всичко , което правя в момента и често имитирам неговите звуци, за да го стимулирам.Бебешки думи не използвам( освен папкане), напротив умишлено ги произнасям правилно, но пък му говоря с мек и мил глас-отвътре ми идва.

# 274
  • Мнения: 275
Памперси сменям доста често. И преди и след хапване.
А баня и масаж гледаме да не пропускаме. За мен са много важни - колкото и сънят и храненето. Освен, че каляват са и част от вечерния ритуал.

# 275
  • Мнения: 697
И аз сменям памперса само преди хранене. След хранене ми се е случвало 2-3 пъти и като му свия крачетата ми връща храна. За акането не се притеснявам, че ние акаме на 3 дена 1 път. Иначе го къпя през вечер целия и през вечер само тялото. Не се е подсичал от наакано до сега. беше се изприщил от кърпичките на памперс.

Един въпрос за тези които дават сокчета. Ние от седмица пием сок от ябълка и се чудя след колко време мога да му дам круша  Thinking

# 276
  • Мнения: 10
Майлили,направо паднах с тая ЩИЛЯНКА hahaha JoyПредставям си какви очи е опулила свекито като си и го рекла това.
Гледам и за масажче  ви остава време,аз какво правя кво се мотам до него рядко стигам EmbarassedМи  то кое по-напред да наглася.Докато изкъпя каката да я сложа да спи,че да не ми се пречка из краката и да ми ПОМАГА  hahahaдокато къпя бебка,бебката вече надава вой.Хайде и нея почвам ама бързам да я изкъпя,че от глад нетърпи за масажи Mr. Green.И режим да си мъча да наглася,че да го включа тоя масаж пак немога понеже се водя по Янита ,която яде когато на нея и кеф.Никога немога да закова часовника на 6,9,12 и т.н newsm78

# 277
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ние също сменяме пампи преди ядене. Ама защото още докато му разлепя пампата, той отново се изпикава, а аз му я държа до тогава, което не отнема повече от 2 минути де. Акаме вече всеки ден по един път и също е по график, когато мама реши, благодарение на идеята на Фийл със свиването на крачетата против колики. Той веднага се изаква като му свием крачетата.
Колийф и ние бяхме ползвали за кратко, но не съм доволна въобще. Пък и той е за лактазната непоносимост, която уж причинявала коликите,което не е въобще доказано от нея ли са. Вече твърдо сме си на Инфакол и съм най-доволна след изпробването на всичко друго. Сега само се присвива и почервенява ,без да реве, като има и дни вечер късно по половин час и с малко хленчене от колики.
За книгите , аз имам 4-5 за бебетата, но най-съм доволна от книгата Първата година на бебето,седмица по седмица  с автор Глейд Къртис и още някой си.
Още една е много практична.Казва се Хранене на бебето от професор Лиляна Трифонова. В нея има много и за кърменето и за въвеждането на всяка една храна, като се следва идеята за късното захранване.

Чета навсякъде че около 5тия , 6тия месец бебетата удвояват теглото си. newsm78 А ние вече го удвойхме.Дани се роди 2800 а вече е 5400. Яде по 100 мл. мляко 7 пъти дневно,което не е много.

А, и айде нещо да се похваля. Повече е времето при нас в което Дани се смее и гука и съвсем малко са периодите на хленчене,  истински рев не съм чувала от седмици. През ноща спи спокойно около 6 часа, останалото време до обяд пак спи, но през 10 минути сякаш го свива корема и все хленчи насън.Всъщност заспива чак към 2 през ноща, во към 7 или 8 сутринта е спокоен, ядем в 6 сутринта но спейки. Неспокойния  му сън почва от 8 часа до към 12 след което вече е голямото бодърстване до през ноща, с малки изключения за лека и къса дрямка.

# 278
  • Мнения: 37
Привет и от нас!
   Ние ходихме малко на разходка и на гости след това, в това време малката е изключително доволна, дано се задържи по - топличко. Бебка си хапна доволно, та сега спи тук до мен на дивана и наистина спи като бебе.  Hug
   Да се включа за памперса го сменям без значение, тя никога не е повръщала така, че може и след ядене.
   Баня не сме пропускали никога, колкото и да и се спи, и мисля да процедираме така поне до годинка. Косичката я мием с шампоанче всеки ден и й расте много.
  Малката заспива в 9-10ч. и тогава яде за последно. В 12ч. никога не е ставала, а напоследък пропуска и 3часа. Буди се към 4ч. пие вода и спинка до към 6я. хапва и после вече "официално" става към 8:30-9 часа. Та, мисълта ми е дали трябва като се събуди в 3-4ч. да я издигам да я храня или да си пие само водичка? newsm78
  Аз днес купих семеен подарък за семейството ни - камера, не мога вече да пропускам тези сладки бебешки изблици на радост и щастие, гуканията и писукането, просто "умирам" от кеф да седя срещу нея и да си говорим. Имам чувството, че всичко й е ясно и съвсем скоро ще ми каже мамо... Laughing

# 279
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мими, купи си ако искаш тая книжка на Трифонова. В нея е обяснено как, по колко и какви храни, сокове или пюрета могат да се дават всеки месец. Сега погледнах че е разрешена крушата , особено ако детето е със запек.Може и моркови. А пише също че третия месец се почват зеленчукови пюрета и т.н.

# 280
  • Мнения: 37
Исках да питам и друго, но забравих. Нали още не съм водила смърфчето на ортопед (за убиване съм), та някои ще ми препоръча ли добър такъв в Пловдив?

# 281
  • Bulgaria
  • Мнения: 42
Здравейте много сте бързи, аз още чета 14 страница.Един ден да не се включа и после трудно наваксвам.Влизам да ви питам случвало ли ви е акото да е жълто с зелени топченца Shocked
Моята госпожичка още /20 дни/ е с разстройство.Какво да ви кажа изпихме сумата и лекарства ентерол, смекта.Пи оризова вода не и минава.Вече много съм притеснена след днешното ако.Преди два дена дадохме ако за изследване чак в петък ще е готово. Храня я само с кърма в момента,бях спряла и вигантола за 4 дни но не е от него.Дали може да е от кърмата?? Нищо не и помага. Акото е с лош мирис. Извинявам се подробностите, но само на вас мога да споделя и да очаквам подкрепа и съвет.
Пропуснала съм Мананче какво е станало с вас.И вие ли сте били в такова положение.Не можах да прочета назад в темата.
Айде отивам на 14 страница дано ви дочета.
Александра като каза за ортопед и аз не съм водила Ивайла.В Русе има двама  ортопеди.Единия не работил с кърмачета, а другия който е най-добър е тежко болен и не се знае кога ще се върне на работа.

# 282
  • Мнения: 697
Мими, купи си ако искаш тая книжка на Трифонова. В нея е обяснено как, по колко и какви храни, сокове или пюрета могат да се дават всеки месец. Сега погледнах че е разрешена крушата , особено ако детето е със запек.Може и моркови. А пише също че третия месец се почват зеленчукови пюрета и т.н.

Пуки, как се казва и къде се продава? Аз искам круша да давам точно защото ака много рядко, малко да го разхлаби.

# 283
  • Мнения: 3 453
Мими, купи си ако искаш тая книжка на Трифонова. В нея е обяснено как, по колко и какви храни, сокове или пюрета могат да се дават всеки месец. Сега погледнах че е разрешена крушата , особено ако детето е със запек.Може и моркови. А пише също че третия месец се почват зеленчукови пюрета и т.н.


  Момичета внимавайте със зеленчуковите пюрета Naughty

  Пуки
, аз също имам книгата и вече пием доста сокчета, но за зеленчуковото пюре пише че се дава по няколко лъжички през последната седмица на 3тия месец или в началото на 4тия. Hug Да не вземат момичетата като почнат три месеца да дават зеленчукови пюрета...

 Ние от другата седмица минаваме на плодови Peace


  Александра, най-добрия за Пловдив водят доктор Янакиев.Яко искаш пиши на лични за координати Hug

# 284
  • Варна
  • Мнения: 152
След днешната разходка сам блажено изморена! .. Хъм.. страшен отбор сме, голям кеф е ей да знаете - вие, които не искате да излизате! Едни зачервени малки бузки и уморени крака на мама са най-прекрасните последици от чистия въздух  Wink (да кажем чист въздух)!  Blush

Ето снимки: http://www.oktomvri2008.snimka.bg/album.php?album_id=317207

Барбаронке, ние сме на БТК темпо 12 мб, за 25 лв. с ДДС и сме доволни!  А и това е най-добрата скорост на тази цена май за момента!! Сключва се договор за две години, но може да се преподписва ако излязат нови оферти.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт