Празниците наближават, а ОКТОМВРИЙЧЕТАТА бързичко наддават!

  • 9 173
  • 318
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 95
Барбаронке, ние сме на БТК темпо 12 мб, за 25 лв. с ДДС и сме доволни!  А и това е най-добрата скорост на тази цена май за момента!! Сключва се договор за две години, но може да се преподписва ако излязат нови оферти.
Абе и ние, колкото и да се дърпахме, този месец подадохме молба за телефон и ще пуснем адсл. Ама продължава да ме е яд на бтк, че за да имам адсл, ме карат да си плащам за услуга, която не ползвам... Sad

# 286
  • Мнения: 206
Привет, успях да изчета всичко, което сте писали по време на днешните ни хранения и сега докато пиша има 4 нови публикации. Днес излизахме 2 пъти за по един час с кенгуру-то, в резулта детето заспива и само като влезем вкъщи докато го сваля се е събудил Sad не е като с количката. Това ни доведе до такъв нескончаем рев - то детенце не успя да си вземе нужната доза сън, сега докато сучеше през цялото време прохлипваше милото ooooh!
Съни, наблюдавах го че докато плачеше и нервничеше, само като си нацели устата с юмручето, такъв настървен цокут му удря, аз дърпам ръчичката, той още по-силен рев Laughing, сега се е успокоил, гледа мило и гука от шезлонга, пръцка и надявам се да заспи, че днес наистина на нищо не прилича.
Памперсите сменям не при всяко хранене, ако се е наакал обаче веднага го мия с водичка, почти не ползвам мокри кърпички. Ако само е чишкал понякога изкарва и повечко часове. Проверявала съм много пъти не му е влажна кожата когато сменям памперс и само е чишкал. Гимнастика правим всяка вечер, кога по-дълго кога по-кратка, зависи колко е изгладнял и дали му е кеф, ако нервничи скъсяваме процедурата, но определено го оставям бз памперс да поритка, понякога ако остава час,час и половина до баня дори не му слагам памперс, обувам му на крачетата терлички и по боди. Мисля си, че за тестисчетата е добре да са повечко на въздух. В този ред на мисля, някоя мама ползва ли пелени за многократна употреба, може би Шивани? Моля те да споделиш повече по въпроса Hugмисля че са всички мъжки мами ще е от полза Hug
Отивам да се мием, че пръцкането има своето количествено измерение Joy

# 287
  • Мнения: 10
Момичета само да кажа за крушата - ТЯ РАЗХЛАБВА САМО АКОЕ ЛЕКО НАГНИЛА ВЕЧЕ ОТ ПРЕЗРЯВАНЕ, ИНАЧЕ ЗАПИЧА.  Цвети при нас е същото положение - каката имаше педантичен режим и ако кривнех яко ми дупе, а малкия точно обратното - нито спи по цяла нощ, нито има основен режим.Отивам, че малкия се събуди.

# 288
  • Мнения: 104
абе некои от вас по некой път мноо ма дразнат, ама си мълчим в името на добрия тон  Peace

моля акъл да се дава, само ако е поискан  Naughty
визирам акъл отправен към мен, моля не се засягайте

# 289
  • Мнения: 95
абе некои от вас по некой път мноо ма дразнат, ама си мълчим в името на добрия тон  Peace

моля акъл да се дава, само ако е поискан  Naughty
визирам акъл отправен към мен, моля не се засягайте
Хм, подозирам, че това е към мене. Не съм искала нито да дразня някого, нито съм раздавала акъл. Само казах това, което знам и което аз правя. Айде, със здраве.

# 290
  • Мнения: 42
мама Барба и аз съм на БТК като Елиса. Верно е много гадно това с тъпия телефон, който задължително трябва да плащаш, независимо, че не го ползваш. Но си остава най-добрия вариант за интернет, поне аз така мисля. Абе ти къде живееш, че не излизаш с нас на разходка? Сигурно си казвала ама не помня. Айде идвай с нас, много е забавно Wink.
Аз също къпя Ева всеки ден по метода на Мимисофия, през ден главичка, през ден без главичката. Иначе през останалото време ползвам мокри кърпички, да чукна на дърво, нямам проблеми с дупето за сега! Peace

# 291
  • Мнения: 132
Ми ей така си го сменям преди всяко хранене  Simple Smile Ако ака по времето на което и след това не му се спи и не е нощ го преобувам.Също ако кихне 2-3 пъти подред/в такъв случай винаги се е напишкал и от охлаждането киха/.Ако е заспал докато яде и ака и/или е нощ и време за спане особено на майка му си го слагам да спи наакан, той така е и по-спокоен, защото му е топличко на дупето.След ако винаги слагам крем за подсичане и сменям пелените по 9 или повече пъти на ден и никога досега не е бил подсечен или с пъпчици.Може да ви се стори мръснишко ама бърша го само с мокри кърпички и го къпем през ден/рядко ако се е много украсил и при преобуване-според мен честото миене изсушава бебешката кожа/.Туй то от нас по аканите въпроси  Whistling
Стискайте палци и на нас днес сме на консултация, но най-ми е притеснено че пак ще му бият ваксина и ще плачка  Confused
Адина това все едно от устата си ми го извадила и аз така процедирам.Аз пък знам а и имам познати при които миенето на всяка смяна на пампата е довело до супер изнежване на кожата.При всяко наакване ако не сменят веднага пампата и хоп червено дупе и болки.Но различни са децата и кожата им също PeaceИ като говорим за аките отивам да премахна едно такова от дупето на беба Joy

# 292
  • Мнения: 206
Варненки Hugстрахотни сте, много ме радвате,кога ли и ние ще успеем да постигнем такъв синхрон newsm78вероятно напролет Blush

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 723
Да кажа и аз за памперсите-ми сменям преди ядене,че после повръща ,ако се наака по време на хранене изчаквам 1/2 до 1 час и тогава я преобувам.
Аз също чистя дупето с мокри кърпички и засега няма проблем.
Къпането -през вечер.Моята пикла МРАЗИда се къпе.Опищяваме блока.
Затова аз си спестявам нервите покрай процедурата.


Ей варненски мами страшно сте сладки. Hug
А тез бирички и на мен ми се усладихоа чак.
А малките бонбончовци са страхотни-самоза схрескване.

# 294
  • Мнения: 149
Казва се Хранене на бебето от професор Лиляна Трифонова. В нея има много и за кърменето и за въвеждането на всяка една храна, като се следва идеята за късното захранване.

Не съм чела тази книга, въпреки че исках да си я взема, но ако наистина се препоръчват зеленчукови пюрета в 3- я месец, това не е следване на идеята за  късно захранване

А относно добър ортопед в Пловдив са Янакиев и Хазбун

# 295
  • Варна
  • Мнения: 152
Така е при БТК-то, но като се плаща само таксата и с ограничен телефон плащаме 8,00 лв., а с интернета става 33 лв. - а преди за 2 мб беше 40 лв. така, че пак е добре!  Naughty

А за качеството няма какво да говорим!   Hug

Адина
, спомням си, че и аз съм те дразнила! И то без да е насочено към теб!
Никой не ти дава "акъл"! Извода ми е, че ако не си съгласна с някой и той те дразни...  да запазим добрия тон!  Hug

# 296
  • София
  • Мнения: 183
Варненки, като гледам колко весело си пийвате биричката в сладка компания ми иде да натоваря Мишето към Варна да се разхождаме с вас  Simple Smile Аз понякога си позволявам да си пийна биричка на вечеря и май май дребната спи по-спокойно.

Аз днес реших да изведа дребната като я нахраних към 13.00ч. Тъкмо купих тортичка за да отбележим подобаващо довечера втората ни месечинка и сестра ми звъни да ми каже, че приятелят й е в София и е до нас.  Shocked А ми беше казала да го чакам в четвъртък  ooooh! Както и да е, прибрахме се набързо и й съкратих слънчевата разходка. И Ани (Параход) като ми се обади, че и те са навън, още повече ме хвана яд. А утре май го дават да е гадно  Confused

Джиджи, още ли нямаме потвърждение на поръчката от немците? Ама че съм душевадка  Blush Позволявам да ми се скараш  Crazy

Пуки, ама как така късно захранване пък 3 -ти месец зеленчукови пюренца? Аз под късно захранване имам предвид въвеждане на каквото и да било немлечно (освен АМ и кърма) след 5 месец.

Абе моето дете не се хили като някои от вашите. имам предвид, че предимно спи (и вечер, и през деня). Като се събуди от дрямка се усмихва, от онзи ден вече и звук вкарва, обаче тя се буди почти преди поредното хранене и после като си хапне е много малко будна и пак си дреме. То време за игри не остава. А преди дрямка гледам да не я превъзбуждам с играчки, че се превъзбужда, а това й пречи после да заспи и става кисела. Майка ми ме призовава към търпение, когато ще й се спи по-малко и сама ще се заиграе.

Днес й купих прежда за нова жилетка. някаква за бебешко плетиво, не че разбирам много от такива работи. Прабаба й (на мъжа ми баба) е много кадърна в ръцете и плетивата й стават като купешките. А аз давам луди пари за жилетки.

Врескалото ме вика че иска манджа  Mr. Green

# 297
  • Мнения: 899
Въх, не мога ви изчета, какво направихте днес...

Ще е интересно да споделим кой как общува с бебчо Simple Smile
Чудесна идея. Аз обаче нямам кой знае какво интересно да споделя. Правя се на шантава, лигавя се на детето, говоря му с изтънен глас глупости, а то ме гледа и ми се радва - глупавичката на мама  Heart Eyes. Пея й детски песнички уж за успокоение; понякога минава номера, понякога буква да реве още повече. Не съм пробвала с траш метъл, ама за него не знам дали имам гласови данни.
Инче, ние двете днес излязохме в 1 наобяд и се прибрахме в 5. Не подбирам пече ли, вали ли, важното е да сме навън.
Да се похваля и аз, че си угодих най-после на душичката. Купих си палто и пола и съм зверски доволна, фръцкам се и дори не обръщам внимание на голямото си дупе  Mr. Green. Пазарих си и книжки за четене, кремчета и сега съм в еуфория. Класически женски синдром - пръснеш една шапка пари и умираш от кеф. Мъжете в такива случаи ги хваща мигрена.

Шики, и аз съм се опъпчила, обаче моето е пуберско - челото и брадичката. Чувствам се като 15-годишна  Crazy

Tsv, случвало ми се е да повърне докато суче, направо върху зърното. После обаче невъзмутимо си продължи  ooooh!. Колкото до свикването на шум - при баткото минаваше номера, спеше си най-непукистки, но това малкото се стряска така, че подскача цялата. Пробвам де, то тя е в хола, където сме всички и е шумно, но се налага да действаме по-тихо и без резки тракания, особено ако е кисела и трудно е заспала.

Тедико, моите емоции си споделила  Simple Smile. Никак не бързам да расте малкото мише, такова блаженство ми е да се занимавам с беззащитно новородено бебе. Дори ще ми е тъжно като поотрасне и се очовечи  Simple Smile.

Отивам да ям, че умрЕх и после ще дочитам

# 298
  • Мнения: 48
Привет и от нас.Днес вяхме на консултация и за месец сме надали1.240 и сега сме 5.040 кг.Хапваме си лакомо и когато сме будни през деня понякога не удържаме 3 часа и сме гладни.Лекарката каза ако е възможно да пропускаме нощното хранене, но при нас е невъзможно, момата е гладна и залъгване с водичка няма да и се хареса.То детето само трябва да се отучи да се буди и папка, аз няма как да я отуча като е гладна няма да я мъча.Биха ни Пентаксима и сега си спинка, дадох и Панадол, засега е спокойна дано да е така.И ние активно се смеем, гукаме издаваме звуци, много е забавна, не е вече така ревлива, взе да се залисва ,заглежда.Аз също и говоря,какво правя в момента, какво ще правя и тем подобни и тя все едно ме разбира и гледа умно.Децата обичат да им си говори и аз се старая да го правя.
Хубава вечер

# 299
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Привет и от мен, днес не съм се разписвала...
малей, като гледам снимките и не мога да се позная, някак си ми се виждам изстрадала(ох, горката аз Crazy) но наистина ми липсва нещо, сън може би
И аз имам снимки, но ще ги кача или като заспи грахон или утре, че какво му стана -толкова е крив, едва издържам вече
и не иска да заспи и само върти главата, аз нахалствам с биберона-той плюе и се нерви...пак сме в криза

Барабина, айдее оправяй се да тръгваш с нас, днес бяхме в твоята махала-обикаляхме Роза и после минахме към Левски
Даже имаше и публичен кърминг, и не ни замръзнаха цицоните  Laughing
Утре планираме стария маршрут-към морската, само дано времето е с нас

Общи условия

Активация на акаунт