Бременни чужбински мами - 21 тема

  • 34 399
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 714
 Веринка,да ви е жив и здрав Димитър и много да ви слуша и радва! smile3525
Манибо,добре дошла и лека  бременност и безпроблемно раждане!Лично ваш избор е относно името,ние сме решили,живот и здраве,да са български имената.Така или иначе дори да е „Иван„ ,произнесено на испански звучи „Ибан„ така че за нас е най-важно на нас да ни харесват,а които иска ще положи усилие да го каже.Разбира се и да не са такива,че след време детето да се срамува от името си!В градчето,където живеем има много чужденци и тук хората са свикнали и са толерантни!
Journey,добре дошла и на теб и само хубави моменти сред нас!
bobi, smile3501 ,терличките са уникални-браво на теб.А и котката ти много ми хареса!
Clairette,ultra_hunichka благодаря за инфото! Peace

 

Последна редакция: ср, 03 фев 2010, 17:46 от elisalou

# 706
  • Мнения: 107
Ами ние скоро се смяхме с имената, защото май засега сме се спряли на Евелин (с ударение на първа сричка) и мексиканците биха и казвали Ебелин  Joy
Веринка, честита рожба! Нека е жив и здрав и с късмет!   bouquet
Рената и аз не съм я виждала, но последно е била активна вчера.
Мента, аз имам бадемово масло една доста голяма бутилка и си мажа корема с него и доста често и ръцете и краката вместо друг лосион, маски за коса си правя, изобщо в много употреби ми влиза. Тази тема съм я виждала, ще трябва да я прочета. Благодаря ти.

# 707
  • Мнения: 2 185
Веринка честит Димитър!

Хуничка, внимавай с бадемовото масло по тялото, защото стимулира растежа на космите  Wink .
Иначе за перинеума и аз съм се ориентирала към бадемово масло, но ми е доста раничко още. Нали знаете, че перинеума не трябва да се масажира по време на самото раждане, само преди това. А когато излиза главичката е хубаво акушерката/таткото да поддържа перинеума с топъл компрес  Peace .

А това мазило за зърната с каква цел го ползвате? Аз не смятам да ги подготвям, общо взето не е препоръчително, или мазилото е за след раждането?

# 708
  • Мнения: 143
Verinka, честито! Да ви е жив и здрав!   bouquet

Mentha, благодаря за линковете.  Hug

Аз лично ползвам за тяло и за лице бебешки масла. Така ми препоръчаха от болницата.

Clairette, мазилата за зърната се ползват за да бъде избегнато и/или намалено разраняването на зърната при кърмене. Но и аз съм в процес на проучване.

ultra_hunichka, благодаря за линковете с топката.  Hug

# 709
  • Мнения: 63
Здравейте всички!Благодаря за радушното посрещане!   bouquet

Честито малко момченце на Verinka!Да расте умен и силен и да бъде късметлия!

Да задам и аз един въпрос за раждането към хората срещнали повече информация:
  В много болници при започване на раждането, искат да отидеш едва след като контракциите са регулярни, през 5 мин. и имат продължителност от около минута (ако правилно си спомням), или веднага, ако ти изтекат водите. Моите наблюдения обаче са, че колкото по-дълго си остане човек вкъщи, толкова по-добре и нещата след това ще протекат с по-малко лекарска намеса. Та въпроса ми е може ли човек да не бърза да отива в болницата ако водите му са изтекли и няма никакви контракции например (както беше моето първо раждане), а да си остане вкъщи, да си вземе вана, да се отпусне и едва след като започнат регулярните контракции през определеното време, тогава да отиде в болницата. Знам, че риска от инфекция след изтичане на водите всъщност се увеличава, но според мен по-беопастно място от вкъщи в това отношение няма. Срещам много противоречиви неща в нет-а, главно мнения на хора, но нищо медицински обосновано или написано от специалист.
Стана май много дълго, дано сте ме разбрали какво питам.
 

# 710
  • Мнения: 2 185
Clairette, мазилата за зърната се ползват за да бъде избегнато и/или намалено разраняването на зърната при кърмене. Но и аз съм в процес на проучване.

А може би природата си е свършила работата и по това направление и нямаме нужда от допълнителна подготовка  Wink.
Но може би Мента има предвид друг крем-не за подготовка, а за по време на кърменето ако възникнат проблеми, затова питам  Wink .
Относно подготовката на зърната и доколко е необходима си позволявам си да цитирам от друго място  Peace.



 Ако имаш предвид подготовка на зърната, отново природата се е погрижила за всичко, малките "пъпчици" на ареолите са жлези които секретират смазка и правят кожата на ареолите и зърната по еластична. Все още се срещат препоръки за търкане на зърната с кърпа за да загрубеят и т.н. , а знаем, че стимулацията на гърдите може да доведе до контракции на матката, така, че това може да се окаже опасен съвет. Това което може да се направи за подготовка на гърдите са слънчеви и въздушни бани ( за радост на половинките  Grinning) да не се използват сапун и измиващи средства тъй като изсушават кожата, достатъчно е гърдите да се мият с вода, да се ходи без сутиен когато е възможно, а за големите номера Wink може да свърши работа един похабен сутиен  на който се изрязват отвори колкото за зърната, това може да е от полза при плоски или вдлъбнати зърна.
Най-важната подготовка е психическата, помагат срещи с жени имали положителен опит с кърменето, посещение на лекции и срещи посветени на кърменето където освен полезна информация може да видите и нагледно показно, тъй като на повечето такива мероприятия имаме и майки с бебенца  Hug
Аз лично не съм правила никаква специална подготовка, към края на бремнността се мазах с един крем за зърна ,но тогава нямаше кой да ми каже, че тялото ми си произвежда най-добрия крем и няма нужда да го отмивам и след това да нанеса крема от аптеката Simple Smile



Journey аз те разбрах, но ако търсиш нещо медицински обосновано едва ли ще намериш, защото болниците имат общо взето еднакви протоколи, които "разпореждат" индукция след максимум 12 часа ( може би на места 24) след изтичане на водите. Това, което аз знам е от повече "акушерска" гледна точка, не от болнична е:
-Повишен прием на вода ( околоплодните води се възобновяват)
-Безупречна лична хигиена, особено при ходене по голяма нужда
-В никакъв случай вана при спукани води и не започнало раждане-само душ
-Никакви вагинални прегледи, дори и с ръкавици ( това ако отидеш в болницата няма да ти се размине, а всъщност точно чрез тези прегледи се вкарват бактериите и от там тръгва опасността от инфекция, заради която индюсват).
-Носене на свободно неприлепнало бельо и често сменяне

Мисля, че това бяха основните неща, дано не изпускам нещо важно, че разказвам малко по памет  Wink .

# 711
  • Мнения: 63
Clairette мерси за бързия отговор.  bouquet

 Аз срещнах част от това, което си ми написала (за ваните не знаех). Знам, че зависи от много неща процеса и човек не може чак толкова да планира, но все пак като се е случвало вече искаш да избегнеш "грешките" от първия път.
 Знам също, че колко можеш да чакаш преди да отидеш в болницата зависи от цвета на изреклите околоплодни води, това дали имат мирис и други такива неща. Все пак 12 часа не са малко време, мисля, че щяха да ми "стигнат" ако не бях толкова послушна да бързам за болницата както първия път.

За крема за гърди съм съгласна, че предварителна подготовка на гърдите не е необходима, а просто да се избягва изсушаването на кожата на ареолите (сапуна изсушава, затова препоръчват гърдите да се мият само с вода). Аз крем използвах първата седмица след раждането, беше чист Ланолин, без никакви добавки. Не си спомням марката, ще трябва да се поразтърся.

# 712
  • Мнения: 3 988
Само да допълня Клер за околоплодните води. Приема на вода спомага за възобновяването им, но само ако не са изтекли 'като по филмите', т.е. ливнали на веднъж.
Пазарлъка колко ще те чакат с изтекли по съвет на моя лекар  Mr. Green се прави предварително на някоя от последните консултации. Моя специално чака 24 часа, ако няма някакви други фактори. Освен това може да питате дали са ок, ако си пиете ваши неща за 'естествено индюсване'. При нас се толерират чайове и сок от ананас.

Journey, да не би да е lansinoh hpa lanolin кремчето?  Grinning

Клер, мерси за цитата на фло за подготовката на гърдите!   bouquet

# 713
  • Мнения: 143
Clairette, природата си е свършила работата за всичко. Но нека да погледнем реално на нещата. Отдавна хората не живеят следващи напълно естествените природни закони. По твоята логика защо тогава се ползва масло за мазане на перинеум, масло за мазане на тяло срещу суха кожа както и всякакви други козметики и помощни средства вкл. и топка за бременни за да се намали болката при раждането. Защо има раждане във вани при това на изкуствено затоплена вода. Ами ваните не са природни, а са измислени от човека. Нека не изпадаме в крайности. Заради неестествения си начин на живот както и ежедневното излагане на различни химикали и тн, човешкото тяло се е изнежило и променило. Това включва и зърната на гърдите. Ако всичко е толкова естествено защо не оставиш природата сама да си свърши работата и гърдите ти да заздравеят от само себе си,а  искаш да ползваш кремове и мазила ако започнат да се разраняват?

Усещам че има негативни краски от постовете ти насочен към мен. Обичаш да се хващаш за всяка моя дума. В моя пост просто исках да ти кажа за какво се ползват кремовете. Не съм казала дали това е естествено или аз го подкрепям. Но всичко тръгна откакто изказах мнение за водното раждане, което явно ти си избрала да правиш при това в домашни условия. Знам че сега може да кажеш че негативизъм към мен няма, но вярвам на това което усещам. Целта ми в тази тема е не да се заяждам, а да намеря подкрепа и положителни емоции във връзка с раждането споделени от други хора. Приеми че оттук нататък ще проява просто игнориране на твои коментари и постове. Ако искаш игнорирай ме и ти, нямам нищо против. Така ще съумеем да запазим що годе положителен тон в темата. Ако искаш да се доизясняваме за нещо ми пиши на лични. Аз съм много разбран и позитивно настроен човек.

Това е накратко, не искам повече да задълбавам или да предизвиквам спорове.

# 714
  • Мнения: 143
Понеже приказваме за гърди в случай, че се раздразнени от кърменето, ще препиша от книгата, която ползвам в момента, някой съвети:

Първото и най-важното нещо е да се постараем да помогнем на бебето да лапне добре цялото зърно, за да се избегнат по-нататъшни наранявания.

Другото е показването на слънце или да се ходи без горнище, за да изсъхне зърното между храненията.

Третото е да се избягват подплънки за кърмене, които имат plastic linings (това умишлено не го превеждам, за да не стане объркване с превода)

Да се избягват и дрехи от синтетични материали.

Може да се сложи по капка от бебешко масло или лосион на всяка подплънка за кърмене.

Ако е прекалено раздразнено зърното тогава може да не се дава на бебето да сучи от това зърно за известно време., ко

# 715
  • Мнения: 2 185
 Shocked интересни изводи си си направила. Пиша всичко с най-добри намерения, но щом си казала няма да се обаждам по твоите въпроси. Не беше необходимо да се заяждаш и да ме нападаш, но щом си преценила  Thinking .

# 716
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Кремът е за мазане при раздразнени от кърменето зърна (т.е. за след раждането), но пише, че може да се използва и преди това - предназначен е за напукани/изсушени зърна.  Peace

Клер, аз има суха кожа по принцип (тя е смесен тип, но в случая няма значение), за това ми е и маслото. Зърната започнаха да ми се раздразват още в първия триместър, не нещо твърде болезнено или нетърпимо, но все пак сигнал за настъпващите промени...



На мен са ми проблемни тези засичания на времето между контракциите  Confused Сега имам подготвителни контракции и знам, че ако кажа на лекаря, първият му въпрос ще е през колко време са или с каква продължителност.  Rolling Eyes Пък нямам нерви да засичам... Още нещо, с което трябва да свиквам явно...  Thinking

Кюбит, при вас предварително ли се знае лекарят? Или как е - като политика на болницата ли?

Капнала съм от йогата, нещо не съм адекватна в момента...  Crazy

# 717
  • Мнения: 63

Journey, да не би да е lansinoh hpa lanolin кремчето?  Grinning


Да Кюбит точно това беше. Спомням си, че много ми помагаше докато двамата с Бебо се научим как да се храним  Wink

Само да допълня Клер за околоплодните води. Приема на вода спомага за възобновяването им, но само ако не са изтекли 'като по филмите', т.е. ливнали на веднъж.
Пазарлъка колко ще те чакат с изтекли по съвет на моя лекар  Mr. Green се прави предварително на някоя от последните консултации. Моя специално чака 24 часа, ако няма някакви други фактори. Освен това може да питате дали са ок, ако си пиете ваши неща за 'естествено индюсване'. При нас се толерират чайове и сок от ананас.

Явно този път и аз ще трябва да се спазаря предварително, за всеки случай ако пак тръгнат нещата като предния път. А моите води наистина бяха като по филмите - направо наводних къщата.... Embarassed

Кюбит за чайовете предполагам имаш предвид Raspberry leafs. Аз го практикувах след 7 месец, но май не ми помогна особено - отидох в болницата с 0 разкритие. Иначе за ананас плод и сок мисля, че ми подействаха автоматично  Wink - водите изтекоха 5 часа след това (ако изобщо са били свързани двете неща).
Има ли други чайчета за "естествено индюсване" или подготовка?

# 718
  • Мнения: 2 381
В моята болница освен леден чипс, не позволяват каквито и да е напитки и храни (предполагам, заради евентуално секцио ако се наложи такова).

Съншайн_83, търкането на зърната с цел загрубяване не се прави вече. Можеш да си докараш контракции. Мазането с лансинох е ок обаче.
Но ако пък съм съгласна с теб, че ако чаках природата да си свърши работата с кървящите ми зърна щях да съм се отказала от кърменето.

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 04:04 от Niki1

# 719
  • Мнения: 2 185
Клер, аз има суха кожа по принцип (тя е смесен тип, но в случая няма значение), за това ми е и маслото. Зърната започнаха да ми се раздразват още в първия триместър, не нещо твърде болезнено или нетърпимо, но все пак сигнал за настъпващите промени...

О, да  при такива случаи е наистина препоръчително мазането. Даже наскоро четох съвети по въпроса, но понеже не ми е належащо и не обърнах внимание какви точно бяха препоръките, но включваха мазане  Peace . Предполагам, че маслото е без отмиване щом е съвместимо с кърменето? Дано решиш проблемът преди появата на малката пиранка  Heart Eyes .
Забравих преди няколко дена да те помоля, ако си поръчвала блузките за кърменето онлайн и имаш линкове под ръка- би ли споделила   bouquet .

Journey за индюсване знам за следните билки, но не съм проучвала, даже част от тях нищо не ми говорят. Само информативно ти ги пускам, ти ако искаш си ги проучи: blue cohosh (Caulophyllum thalictrodes), black cohosh ( Actaea racemosa syn  Cimicifuga racemosa), partridge berry ( Mitchella repens), spikenard (Aralia recemosa). Пише да се внимава с използването на blue cohosh, може да има влияние в/у сърдечната дейност на бебето. Аз лично добре бих ги проучила, че с билките шега не бива.  Имам откъс от книга, ако искаш мога да снимам, за да прочетеш подробно е описано  Peace . Из американските форуми чета, че често изплзват  black cohosh при започнало раждане. Още други билки, които са посочени са: chamomile ( за отпускане на мускулатурата), Cramp bark, False unicorn, Motherwort.

Общи условия

Активация на акаунт