Бременни чужбински мами - 21 тема

  • 34 400
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 63
Clairette мерси, ще ги погледна по-подробно билките.
Спомням си, че и аз бях чела из американските форуми за Blue/ Black Cohosh и не посмях да ги използвам - стори ми се опасно.
Другите обаче са ми изцяло непознати и ще трябва да се запозная по-подробно.Благодаря ти!

# 721
  • Мнения: 63

Кюбит, при вас предварително ли се знае лекарят? Или как е - като политика на болницата ли?

Mentha, макар, че не съм Кюбит да кажа и аз. Повечето от лекарите в Америка са обвързани с определена/и болница/и. Лекарят или ако са група лекари в една практика често виждаш всички докато правиш ежемесечните си посещения при тях. Ти сам в зависимост от типа застраховка можеш да избереш болницата, или ако застраховката ти не позволява избираш първо болницата и след това един от лекарите обвързани с нея.
Иначе всяка болница си има политика по отношение на ражданията. Едни работят с акушерки, други не. Едни те чакат 2 седмици след термин преди да те индуцират, други не. Много от нещата свързани с болниците можеш да разбереш като направиш тур на болницата, или посетиш класовете им за бременни.
Нека и другите момичета да кажат, но според мен има болници, който всички знаят, че не са толкова "агресивни" с намесите по време на раждане и други точно обратното. Въпроса е общо взето каква застраховка имаш и какво можеш да си позволиш...

# 722
  • Мнения: 3 988
Мента, има различни опции. Системата тук е по-различна. Болницата има договор с лекарски практики (обикновено от по няколко лекаря всяка) и когато раждаш, лекарят е някой от практиката, в която ходиш, който се падне на смяна. Може да си доплатиш, за да е лекарят, който те следи.
Но в моята практика, от края на втори триместър започваш да ходиш на консултация при всички лекари (четирима в този случай), за да са наясно със случая ти и да те познават. Говориш с всички за предпочитанията си, показваш им примерен план за раждане, дискутирате и ги питаш за някакви специфики в техния метод на работа.
Мен ме следиха още от началото всички четирима, защото се водех рискова бременност. От тук нататък съм си все в рискова група, независимо как протича всичко и пак ще ме следят заедно, та вече сме 'отработили' капризи и желания.  Mr. Green Разбира се, че при новата бременност нещата могат да се променят, но такава е най-грубо тяхната практика.
Да допълня, лекарите от моята практика биха чакали 10-14 дни след термин преди да индюсват.

Journey, Клер ти е дала доста чайове. Аз имах предвид raspberry leafs и black cohosh. Последното ми го каза лекарят, даже не съм го разучавала още. И да поясня, че Ники също има право, че не дават да се яде и пие. Но моите са по-лежерни явно и казват, че ако бебето е в правилна позиция биха позволили пиене, иначе се съмнявам, че ще разрешат.

# 723
  • Мнения: 2 185
Изненадвате ме с това за яденето и пиенето  Thinking , може би важи при активно раждане. Имам снимка на зълва ми, постъпила вече в болницата с изтекли води как си похапва сладко-сладко, но не знам дали е била с контракции тогава, може да е била без, трябва да я питам.

# 724
  • Мнения: 63
И на мен когато вече раждането беше активно не ми даваха нито да ям нито да пия. Позволяваха на съпруга ми да ми слага кубче лед на устните, но нищо повече от това. Спомням си колко бях жадна към края особено, но не ми позволиха.

# 725
  • Мнения: 143
Дам не дават да се яде и пие (за напитките може да дадат по малки глътки, както може в краен случай да позволят лек снакс). Това се прави за да не предизвикат повръщане, но може да има и други причини. Затова ако раждането е прекалено дълго правят вливане на течност венозно, за да се избегне дехидратация както и последствията от дехидратацията). Аз имам позната американка, която ражда наскоро и понеже й беше второ дете и знаеше, че няма да й дадат да хапне беше се нахранила преди да отиде в болницата. Незнам дали и това е много добър вариант, но и няколко изморителни часа без храна и вода не ми звучат добре.

# 726
  • Мнения: 628
И аз като един лакомник да се почудя имам време...как ще я карам часове без ядене ?!? Сигурно няма да ми е баш до манджи, но никога не се отказвам от бисквитка, кексче и подобни като ми застърже ... и съм наистина лакома! А пък за водата съвсем в чуденка ще изпадна? Аз непрекъснато се наливам, ще трябва да се подготвя психически!

А Рената не се ли показва в Американския форум? Има ли някой инфо какво става с близначките???Или са на почивка?

# 727
  • Мнения: 407

Веринка, да ти е честито съкровището!   bouquet Много здраве и щастие му желая, а на вас прекрасни мигове със слънчицето!
Боби, търлъчките са изумителни Simple Smile много сладки! Ехххх, аз така и не съм се научила да плета, а какви красоти може да се направят.
Мента, и на мен ми е интересно какъв е този крем за зърната. Трябва да се ориентирам вече към някакъв, а идея нямам. Предишния път имах кърма само 10 дни Sad, ползвах силиконови зърна, но пак беше ужасно болезнено. Надявам се този път да има повече и да не е такъв кошмар.
sunshine_83 , аз не успях да я сваля книгата. Уж сваля нещо, а после като отворя виждам, че не е свалено нищо друго, но само страницата от където тръгва....дали нещо Биткомет-а не прави?

Момичета, изправена съм пред дилема  newsm78 каква точно количка да купя. Имаме ужасни стълби, стръмни и толкова теснички, че не можеш да си сложиш цялото ходило върху стъпалото. Първо от улицата до външната врата и след това от външната врата до коридора. Представете си колко са много щом апартамента ни е на 3 и 4 етаж.  ooooh! Харесвам много модели, но са тежки. Обикновенно около 16 кг е най-леката, като сложиш и бебо и някакъв багаж и ще мине 20 кг, а това ще ми е невъзможно да влача нагоре и надолу  Confused ...Харесах една която е 8 кг., но не съм сигурна дали става за новородено. Има опция да легне напълно, но и тогава се получава една чупка или дъга (как да го нарека?). Хубавото, е че има адаптер за столчето за кола и бих могла да я ползвам по този начин през първите 3 месеца. Гледам, че много хора тук го правят. Но вие как мислите?
Ето и линк към моделчето:
http://www.cvtrading.be/index.php?option=com_content&view=ar … id=27&lang=en

# 728
  • Мнения: 107
Маги, ти направо по болното мясно ме настъпа. Моята история с количката е цяла одисея. Micralite Toro съм я гледала наживо  и да, лека е, обаче ми се стори страшно "афиф", не ми хареса и материала, от който е направена (но това са мои впечатления, ако на теб ти харесва, не искам да те навивам против нея). И точно това с чупката ме подлуди. Да, коша за кола може да се ползва, но не е препоръчителен за дълги разходки, а и след това ако прекарваш повече време навън и детето ти спи в количката, все ще е с чупката в кръста. Виждала съм заспали така деца и цялото тяло им е изкривено с килната главата на една страна  Shocked
Аз поръчах Teutonia и я чакам да пристигне от Германия, защото на щатския модел облегалката не пада напълно надолу пък  Rolling Eyes
Но при мен проблемът със стълбите не съществува, а Teutonia не са от най-леките. Наистина незнам какъв съвет да ти дам. Според мен зависи от лайфстайла ти - колко време мислиш, че ще си навън?

# 729
  • Мнения: 628
Ииии, аз точно вчера бях ( след урока по пиано ) в един магазин с каталога и химикал в ръка. По принцип ще обикалям да намеря къде има колички на Рекаро, за сега не намирам тук. Харесах 2 неща, но далеч не са ми "направили дупка в сърцето". Едното е супер лек модел на Чико (енджой фън), другото е на Бейби конфорт ( ще пратя ако искате линкове). И двата модела съдържат кош за новороденото, който се връзва в колата, столче за кола - до 9 или 13 кг, което е с въпросната извивка, седалка за вече седящо дете (лягаща до долу ако спи и с повдигане на гърба), и трите неща са напълно демонтируеми, като скелета на количката, който остава се сгъва и е дребен (аз имам стар Ярис-мерих го -хваща се в багажника). Ние като начин на живот сме все в движение (сиганска работа малко), катуна се мести когато си реши. Сега сме в къща на един етаж, но отвън има стъпълца и стъпалчища нагоре надолу, тераса, неравности в една част - имам 25 бора отзад и няма да ви казвам с този нашия мистрал като задуха какво измитам по терасата...има насипи с камъчета и така. Ходим и из града, и по планински разходки, та аз гледам най-важно седалката на бебето. На времето имах една спортна кола с тунинг и седалки на Рекаро - ами няма такъв филм. Сега на всяка седалка се цупя Wink глезла! Но идеята ми е да мога лесно да разглабям и оставям настрани/в колата скелета на количката, а бебето да си разнасям с кола или столчето. Изтръпнах от цените и ще продължавам да зяпам, живот и здраве Милано е на 3,5 от тук - ще се метне мъжа ми за един уикенд, имаме приятели там и ще купи от там ако е по-евтино. Или Германия, но със самолет как ще му таксуват, не зная. На Рекаро марката за колички е Red castle, мисля, че навсякъде има, но французите са ги спрели май...голям шовинизъм, голямо чудо!
Аз си признавам, че ревах като магаре днес, обажда ми се една дружка от София да ми честити, била чула от две места и била сигурна ...и аз като ревнах, та ми се върнаха всички черни мисли, а има още една седмица до резултатите... 

# 730
  • Мнения: 407
Хуничка, аз също я гледах на живо...обаче, знам ли дали няма разлика от производството за вашия и нашия пазар, защото материята беше една от най-добрите, която видях на количките, които се предлагат по магазините и я изпробвах като опции, алуминиева, доста стабилна и далеч от афиф  newsm78. Освен това гледах, че и разликата в цената е значителна  Thinking. Какво да правя обаче? Ще взема да снимам после стълбите да видите за какво говоря  ooooh!. Нормална количка ще е невъзможно да кача празна разгъната, та камо ли барабар с антуража! Без багаж имаш чувствоо, че стълбите те удрят по главата докато се качваш. Но и аз като теб някак не одобрявам тая чупка за новородено.  Confused  не съм супер фен на модела, но трябва да е нещо, което ще съм способна да използвам. Освен това съм много активна, предишния път сутрин ходех по 5-6 км, а след обяда поне час детето беше навън. Сега с корема пак ходя толкова дълго всеки ден, няма и на бебо да му се размине  Peace няколко дни след раждането и ще тръгнем по разходки, а това значи, че поне няколко часа ще прекарва в количката.
Боби, пусни ги, моля те, тия линкове да видя количките. И на мен ми се изправят косите от цените, но туйто! Миналото лято и в БГ моделите които ми хващаха очите са приблизително същата цена като тук. Аууууууу, Бобиииии, добре, че каза "хваща се в багажника", че аз за това не съм мислила, а с Мини Купър-а може и да има изненади и да се дзверя какво да правя, ако не влезе  hahaha ще я връзвам отвън.
 Hug Няма да мислиш лоши работи! Всичко с беба си е наред и резултатите ще са чудесни! Стискам палци да излизат по-скоро! Това си е живо китайско мъчение, бе! 2 седмии да държат хората в неведение. Всяко дете си е различно! Мойта щерка като бях в края на 8мия месец доктора ми каза, че била мноооого малка  Shocked само 1 кило и 60 грама и това не е нормално, щяла да страда от незнам какво си. Нямало достатъчно кислород и още и още, Стресира ме до немай къде, натъпка ме с такива лекарства, че качих 22 кг за 2 седмици...е, какво се оказа...родих я след 2 седмици 3450, да чукна на дърво нито ми е страдала от каквото той ме наплаши. Беше си едно прекрасно бебче и си е нормално дете, дори по - висока от максимума за възрастта си. Но само аз знам как съм го изстрадала докато я родя и черните мисли дето имах...пък и после няколко години как й треперех, защото тоя доктор като с пирони ми беше наковал в мозъка тия ужасии. Та недей да се притесняваш и тровиш с лоши мисли!

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 13:02 от Maggy77

# 731
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Journey, Кюбит, благодаря ви за разяснението   bouquet така, де, да се разбираме, като си говорим...  Blush При нас лекарят е второстепенно лице при раждането, раждаме с акушерки. Този, който ме следи, няма никакъв досег до болниците. А пък в болниците ще има лекар на смяна, който не го знам какъв е, той е за критични ситуации, а отделно си е анестезиологът... Мога да заплатя за частна акушерка, което мисля да не правя. Ние сме с ужасно скъпа застраховка (скъпа, сравнена със средно статистическите застраховки) и нещо вътрешно ме стяга да ми искат допълнително пари за каквото и да е, иска ми се да вярвам, че сме се осигурили... може да съм наивна, но поне водена от принципи  Joy
Частната акушерка стои неотлъчно до родилката, докато другите просто влизат и излизат, следят апаратите от разстояние... мисля, че при нормално раждане това е достатъчно.

Нека и другите момичета да кажат, но според мен има болници, който всички знаят, че не са толкова "агресивни" с намесите по време на раждане и други точно обратното.

И при нас е така. Една от причините да се откажа от едната болница беше, че не e dоula friendly. Не планирам да раждам с дула, но за мен този факт казва много за болницата...

Изненадвате ме с това за яденето и пиенето  Thinking , може би важи при активно раждане.

При нас позволяват ядене и пиене, даже препоръчват да си донесем нещо малко и лесно смилаемо, но калорично, за да имаме сили  Peace Даже са дописали забележка - и сандвич за партньора  Joy сакън да не остане гладен човекът, как ще пререже пъпната връв, ако не е хапнал сандвич преди това   Joy



А аз вече мога да пия чай от малинови листа, нали? Или да изчакам бебето да се обърне... ъъъ, за всеки случай  Thinking
За ананаса зная, че препоръчват пресния плод: http://sarahvine.wordpress.com/2008/11/16/natural-ways-to-induce-labor/

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 14:03 от Mentha

# 732
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Боби, колко време мина до резултатите? Много мъчително чакане...  Sad
Ти се зареди с оптимизъм, от другото каква полза има... Wink  На мен така ми се смяха на една сбирка - заговорили за проблеми с раждането и на мен като първескиня ми се изправи косата... накрая ме попитаха за мнение и казах, че съм решила, че моето бебе няма да бъде в проблемна ситуация по време на раждането.  Ама, аз наистина съм го решила, пък нека бъде смешно, погледното отстрани  Grinning Понякога в старанието да се подготвят за най-лошото, родилките забравят да се подготвят за нормалния сценарий...  Confused

За количките ви чета и виждам колко сте напред с материала. На мен ми е много важно да е лека, защото имаме вътрешни извити стълби и ако тежка, или няма да мога да я прибирам или ще си съсипя гърба от ежедневното мъкнене.  Confused За багажника ни посъветваха отдавна, обаче ние в момента нямаме кола, нямаме и нужда от кола, по-нататък мислихме да купуваме... та, ми е твърде хипотетично като критерий.

Маги, казват, че 175о е приемливата чупка (разбира се, 180о  е идеалното положение, но него го има само в кошовете... май и в някои от полумодуларните модели). Повечето полумодуларни (така им казват тук, надявам се, че не ви обърквам с понятията  Blush) са 170о , питай на място в магазините  Peace А и при нас винаги казват от коя възраст са позволени според стандарта. Напр. някои модели в САЩ са позволени от раждането, а в Европа - от 3 или 6 месеца, и тук се водят по европейския стандарт.

Клерет, блузките са ми от ибей. Много тъпо, но аксесоарите за кърмене струват *майка си и баща си*, а биберони раздават безплатно, както сигурно си забелязала вече... Така че аз взех първо пробно тениски, а по-нататък вече ще реша в какво да си влагам парите...  Едната е на baby boubette, а  на другата (изглежда много качествена и удобна) пише просто Boob  Peace (тя е с припокриване на бюста)
При вас как се гледа на кърменето на публично място?

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 13:44 от Mentha

# 733
  • Мнения: 143
Maggy77, доколкото ми е известно Биткомет е една от програмите за даунлод улесняващи свалянето особено ако връзката прекъсва. (ако не се бъркам де) Преди ползвах такива програми и като резултат имах проблем с някой сайтове. Ако можеш да я изключиш и да свалиш книгата директно може би ще стане. Аз така я дръпнах. Свали се доста бързо въпреки че книгата е по-голям файл, някъде към 2 и нещо Мб. Оказа се че към нея има и някакъв файл с музика, но не съм го слушала още. Дано да успееш да я свалиш.

# 734
  • Мнения: 628
Maggy77, доколкото ми е известно Биткомет е една от програмите за даунлод улесняващи свалянето особено ако връзката прекъсва. (ако не се бъркам де) Преди ползвах такива програми и като резултат имах проблем с някой сайтове. Ако можеш да я изключиш и да свалиш книгата директно може би ще стане. Аз така я дръпнах. Свали се доста бързо въпреки че книгата е по-голям файл, някъде към 2 и нещо Мб. Оказа се че към нея има и някакъв файл с музика, но не съм го слушала още. Дано да успееш да я свалиш.

Маги, аз я свалих, ако не успееш ще ти я сложа на едно диск-че и ще ти я пратя по пощата - ей го где си! Вече пратих ма една мама в Германия йогата, няма проблем Wink

Един "тъп" въпрос : кой ще пусне новата тема, аз не зная как се прави, да не ме закачате / хихихи !!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт