Кърмене и наследственост

  • 1 151
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Германия
  • Мнения: 8 099
и според мен няма връзка, майка ми ме е кърмила малко, (понеже съм родена ч/з секцио ме натъпкали още в болницата с хумана, майка ми била нямала кърма..) аз продължавам и не мисля да спирам, докато на хищника сам не му писне от цици Mr. Green

# 16
  • Мнения: 224
Нямам познания дали кърменето има общо с наследственността,но мога да ти дам факти като пример.Баба ми е кърмила дълго(вуйчо ми до 3 години)Мен майка ми е кърмила до 4 месеца,а сестра ми е кърмена до 8 месеца.Аз все още кърмя и малката е на 1,6 мес. и ако пропуснем някое кърмене скоро цицата ми става като камък-мляко бол,дал Господ!Та ти реши дали е наследствено,може би.А може би просто трябва да знаеш какво да правиш

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
На майка ми наистина не и достигаше кърмата като раои сестра ми! Мен ме е оставила да гладувам  2 седмици преди да спре окончателно какъвто и да е приток на кърма! Аз обаче за сега си кърмя много успешно! Ще продъжа до около годинка!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И аз не намирам връзка, освен посочената от Сладка хапка (т.е. 3%-те процента). Иначе 'наследствеността' е по-скоро психическа. Подкрепата от майката може да е огромен стимул за кърмещата й дъщеря Simple Smile
Баба ми е кърмила майка ми до 1г 2м, леля ми до 1г 4м (и двете отбити от нея, за да се върне на работа), захранила ги е късно.
Майка ми е кърмила сестра ми до 4м, мен до 6м, захранени стандартно рано. По описанията й изглежда, че ни е отбила по време на стачка, която е била изтълкувана като 'спиране на кърмата'.
И двете ми бяха добра подкрепа не със съвети, а просто като ме поддържаха в решението ми да кърмя.
Мисля, че сме се справили добре Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не знам дали е наследствено - майка ми е кърмила и мен, и брат ми до 6-месечна възраст, аз кърмих Мони, докато навърши 7 месеца.

# 20
  • Мнения: 516
Мисля,4е няма нищо общо наследствеността с кърменето.
Баба ми е кърмила дъщерите си над годинка.
Майка ми е кърмила мен и сестра ми до третият месец.
Сега е много щастлива,4е ве4е десети месец,продължавам да кърмя детето си.
Сестра ми кърми  до третият месец,но не поради липса на кърма,а поради липса на търпение и време,така,4е племеника ми бързо се отби.Ние май скоро няма да се отбиваме,много захитряхме и су4енето е станало освен необходимост и голямо забавление Simple Smile

# 21
  • Мнения: 4 242
Ако майката е от ония 3%, които не могат да произвеждат достатъчно кърма поради някакви хормонални проблеми, вероястта и дъщерята да ги има е по-голяма. Иначе - подкрепям Белинда, че традициите в семейството са определящи, а не наследствеността. Ако бабата не е кърмила, няма как да подкрепи, помогне или насърчи дъщеря си и като цяло това би могло да доведе до по-ранно отбиване.

При мен наследствеността няма отношение. Със сестра ми не сме кърмени - аз съм студентско бебе, отгледано от баба ми, а за втори номер майка ми не е имала и желание да се занимава с кърмене... Но отговорно твърдя, че ако не бяха те двете със свекърва ми да ми обяснят, че аз НЯМА да кърмя, защото нямам мляко (защото и те не са имали мляко), нямаше да реша да им правя напук. Та оттам и "дългото" кърмене на Ивайло и още по-дългото на Ирина. Laughing
smile3521 smile3521 smile3521 Напълно съгласна!

# 22
  • Мнения: 1 313
няма връзка-майка ми ме е кърмила до 8 месеца, а аз едвам един изкарах.

# 23
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Значи както си мислех-всичко е до желание и информираност . А, че майка ми ме подкрепя-спор няма. Благодаря ви на всички за отговорите=просто ми беше интересно...

# 24
  • Мнения: 385
Много по-лесно е да се намери готово оправдание.  Майка ми не е кърмила, затова и аз не можах. Но твърдението трябва да се поразвие.  Аз не успях да кърмя поради същите лоши съвети на медицинските работници, поради които навремето и майка ми не е успяла да кърми. Така казани нещата си идват на мястото и са верни за над 90 % от случаите в България.

Конкретно при мен. Майка ми не е кърмила нито мен нито брат ми повече от месец два. Аз кърмя вече 23 месеца. Точно, защото избрах да не слушам майка си и съветите на жени, които не са кърмили, а съветите на жени, които са кърмили на поискване.

# 25
  • Мнения: 75
Майка ми ме е кърмила кратко, защото "не е имала кърма", но според мен по-скоро защото не е имало кой да я напътства и помага, трябвало е и да си почива повече, но е нямало как. Ние вече се кърмим 1г.и 4м.   

Общи условия

Активация на акаунт