Бучка на гърдата

  • 43 868
  • 99
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 886
Здравей!На мен са ми изписвали Прогестогел,ти си писала PROGESTODEL,предполагам,че си объркала една буквичка.То е гел за мазане на гърдата,не се пие.Не ти ли обясниха как да го използваш.Аз се мазах 2 месеца по 1 път на ден.Бучката изчезна след това.Успех!
БЛАГОДАРЯ 
поправих си грешката Embarassedказаха ми   сутрин и вечер да се маже.След цикъла спирам и после пак да почна Thinking newsm78 другото което  написах се пие Hug

# 91
  • Мнения: 2
Здравейте, виждам, че скоро не е писано по темата, но аз ви открих днес и искам да се включа - за успокоение поне. Имам фиброкистозна мастопатия, 4мес. бях на мастодинон + 2 мес. мазане с прогестогел, но резултата е само временно облекчение. Та днес ходих на гинеколог и той ми каза да си направя изследване на хормона пролактин. Някой правил ли си е такова, във връзка с бучки в гърдите?

# 92
  • Мнения: 188
Отиваш на гинеколог и той ти дава направление за мамолог.Аз също имах такава бучка в 9 клас оказа се доброкачествен фиброаденом и го махнаха. Освен това е много важно дали си я намерила в периода 10 дни преди цикъла,защото тогава е съвсем нормално да се появяват подобни бучки.Най добре е да се консултираш с мамолог!

# 93
  • Мнения: 776
Здравейте, виждам, че скоро не е писано по темата, но аз ви открих днес и искам да се включа - за успокоение поне. Имам фиброкистозна мастопатия, 4мес. бях на мастодинон + 2 мес. мазане с прогестогел, но резултата е само временно облекчение. Та днес ходих на гинеколог и той ми каза да си направя изследване на хормона пролактин. Някой правил ли си е такова, във връзка с бучки в гърдите?

На мен ми казаха същото, даже хирургът спомена нещо за хормонално огледало, трябвало да ми се назначи от гинеколог - това са няколко хормона - LH, FSH, Estrradiol, Progesteron. Най-вероятно и пролактин влиза в това "огледало". Специално фиброкистозната мастопатия, каквато имам и аз е показател за хормонален дисбаланс в организма. Скоро ще се изследвам, но ме предупредиха, че има значение на кой ден от цикъла правиш изследването. Трябвало да се направи на 17-20 ден от първия ден на цикъла. Успех и пиши какво става с теб  Hug
Забравих да спомена, че аз също приемах Мастодинон цяло лято и имах леко облекчение, но за сметка на това доста напълнях, та трябваше да спозвам диета. А Прогестогела е само за облекчаване на болката, поне така ми казаха докторите в онкологията, където ходя на ехограф  Peace

# 94
  • Мнения: 2
Благодаря ви, че сте тук! Притеснявам се да споделя с близките ми, как всъщност се чувствам, защото те  ще се тревожат и ще ме натоварят излишно Tired Face, пък и съм свикнала да се справям сама, но се изморих вече, честно. Дано всичко е наред, изследването ще бъде между 2-ри и 10 ден от началото на цикъла - така ми каза гинеколога.
Mlyna, искрено ти желая твоите резултати да са перфектни! Успех, ще се справим!
 

# 95
  • Мнения: 1 687
Здравейте. Темата е моя. Така че, ще споделя как съм. След като си открих бучката реших, че на никой няма да казвам докато не разбера какво ми е. Ами да ви кажа още повече се притеснявах. След като отидох на лекар и ми казаха че трябва да се оперира нямаше начин да не кажа. Оказа се доброкачествен фиброаденом с големина 2 см. Около 10 дена след това ме болеше доста, но аз си го обяснявам с натиска на гърдата на операцията. След това от студеното време отново имаше болки. Сега самата рана вече е доста спокойна но от време на време имам болки които не са постоянни в самата гърда. Гърдите ми се оказа че са мастопатични и двете. Смятам отново да отида на лекар след като минат 6 месеца от операцията.
Съветвам ви да си направите профилактични прегледи и ако има нещо то по добре да се махне. Трудно е да го мислиш постоянно. Не че сега пак не мисля, но някак си съм по спокойна.

# 96
  • Мнения: 157
Здравейте! Преди пет години и аз си напипах бучка - оперираха ме и се оказа доброкачествен фиброаденом.
Операцията беше в мамологичния център на бившата "Тина Киркова". Изобщо нямах колебания относно операцията - по-добре се чувствах хпсихически след нея. И всяка година ходя на контролни прегледи.

# 97
  • Мнения: 1 127
Здравейте! Да се включа и аз. Преди години ми махнаха фиброаденом. И оттогава ходя профилактично на ехограф. Имам и др. изменения- кисти, едната от които е с дебели стени и е 17 мм., не спомена засега за пункция, някой знае ли кога се прави тази процедура, какво значат тези удебелени стени, и също и някакво образувание в зародиш, което можело да се окаже киста, а можело и фиброаденом, в началото не се различавали. Но от изчетеното, разбрах, че трябва да се изчака 10 дни от края ня цикъла за ехограф, правилно ли съм разбрала, а аз не знаех и отидох на 7 -я ден от началото.

# 98
Здравейте.Онзи ден открих, че имам някаква бучка под мишницата, доста ме боля и снощи след като си легнах пак усетих някаква болка, но се беше преместила малко по-надолу към гърдата  Sad  Доста съм се уплашила....  Sad

# 99
  • Мнения: 171
Здравейте.Онзи ден открих, че имам някаква бучка под мишницата, доста ме боля и снощи след като си легнах пак усетих някаква болка, но се беше преместила малко по-надолу към гърдата  Sad  Доста съм се уплашила....  Sad
Здравей Zory 90  HugЗадължително отиди на преглед при мамолог.Той ще ти направи правилната диагноза и ще отговори на всичките въпроси.Не се изммъчвай предварително Rolling EyesКазвам ти го от личен опит NaughtyОще утре си запиши час  Hug

Общи условия

Активация на акаунт