Бучка на гърдата

  • 43 913
  • 99
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз имам над двете гърди мастопатични огнища. На всеки 6 месеца ходя на преглед при един доктор в гръдна хирургия в Онкологията.
В рисковата група съм. Та от него знам, че това не се оперира и не се маха, защото тази тъкан после пак се появява.
При мен над лявата гърда се усеща доста уплътнението, боли ме постоянно, но лек няма.
Каза, че трябва да се пазя от травми и аборти.
При последния преглед ме праща на изследвания и ехограф, докато ги направят и той разчете ситуацията, познайте какво ми беше.
Въпреки, че не бях сама. Praynig

Нищо от поста не разбрах  newsm78
Кой е този доктор ? И как така няма лек? И как пък не се оперира !
От травми да, ама какво общо имат абортите?
Боже, остарявам и оглупявам сигурно  newsm78

# 61
  • Мнения: 10
аз също съм с мастопатия и на двете гърди, но доцента ме прегледа и каза че засега няма нужда дори от мамограф, но всяка година трябва да ходя на преглед. Но на сестра ми  един лекар и сложи "страшната " диагноза, а като направи изследвания се оказа фалшива тревога. Така че  подобре да си направиш още  консулти преди да приемеш всичко за чиста монета. В този случей се радвахме ,че и лекарите понякога грешат.Но все рак трябва всяка година да се ходи на профилактика.

# 62
  • Мнения: 10
не е вярно че мастопатията не се лекува-аз имах много бучки и с прогестогел и с лека диета се разнесоха. Само трябва са се ограничиш от кафе, кола и всякакъв кофеин , от цигари и шоколад, алкохол. И най-важното мастопатията се провокира от стресови ситуации. Моята се провокира от това че  открихме бучката на дащеря ми и докато се изясни ситуацията бях направо обезумяла от страх.

# 63
  • София
  • Мнения: 5 074
Абсолютно задължително е да се прави профилактика всяка година.
Не само за рак на гърдата, а и за рак на маточната шийка.
И ако е възможно за всичко  Peace

# 64
  • Мнения: 1 983
Аз имам над двете гърди мастопатични огнища. На всеки 6 месеца ходя на преглед при един доктор в гръдна хирургия в Онкологията.
В рисковата група съм. Та от него знам, че това не се оперира и не се маха, защото тази тъкан после пак се появява.
При мен над лявата гърда се усеща доста уплътнението, боли ме постоянно, но лек няма.
Каза, че трябва да се пазя от травми и аборти.
При последния преглед ме праща на изследвания и ехограф, докато ги направят и той разчете ситуацията, познайте какво ми беше.
Въпреки, че не бях сама. Praynig

Нищо от поста не разбрах  newsm78
Кой е този доктор ? И как така няма лек? И как пък не се оперира !
От травми да, ама какво общо имат абортите?
Боже, остарявам и оглупявам сигурно  newsm78
Доктора се казва Гаврилов.
Оф, шашнахте ме.
Той оперира майка ми първия път. Доколкото знам бая си разбира от работата, а и само добри отзиви чувам за него.
За последно бях на преглед края на месец Ноември и освен с палпация, ме праща и на ехография.
После, като разчете снимката, това му бяха думите. Да не се повтарям.
Все пак майка ми ме прати при него и си мисля, че бих могла да му имам доверие.
Освен да търся второ мнение, ама при кой?

# 65
  • Мнения: 1 983
ПиНтИшПуНтА не те оперират защото си с мастопатия, а не с фиброаденом
Фиброаденома е доброкачествено туморно образование, което е препоръчително да се отстрани оперативно поради съществуваща опасност да се изроди в злокачествено.
Обикновено при жени под 35-40 години се дава диагноза фиброадемом и при 97% от случаите е такова
Над тази възраст вече е много по опасно и в 90% от случаите е злокачествено.

galiam белега при фиброаденом е много малък до 2-3 см максимум. Няма промяна в размера на гърдата. А до една година и белега става почти невидим.
Благодаря за пояснението. Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 2 227

............
Освен да търся второ мнение, ама при кой?
При Полихронов.

# 67
  • Мнения: 1 983

............
Освен да търся второ мнение, ама при кой?
При Полихронов.
Той къде преглежда?
Къде мога да го открия?

# 68
  • София
  • Мнения: 5 074
Александрова и Марков, също от онкологията.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 227
....
Той къде преглежда?
Къде мога да го открия?
И той е в онкологията.

# 70
  • Мнения: 1
Здравейте...Попаднах тук случайно,докато търсих нещо за бучки в гърдите...На 46 години съм...Когато бях на 19-моят съпруг / тогава бяхме още гаджета / напипал ми е една малка бучка...Станах на 21 и се оженихме...На 22 тя беше вече с големина на синя слива и болеше ужасно...по тези времена трудно беше да се намирят някакви инжекции,които се слагат през 20 дни...Общо бяха 3....Но все пак ги намерих ме и...те не помогнаха...Ходих "по мъките" около още 2 години и най-накрая,ме прооперираха в Шумен по спешност..Беше доктор Ченгелиев /може да съм сбъркала някоя буква във фамилията/-излизи фиброаденом..Сега пак е пораснала бучка на същото място и пак боли ужасно...На втората гърда също имам бучки...Ходих на лекар преди един месяц.Гледаха ме на ехограф и мамограф-няма нищо...Иначе се виждат с просто око и се напипват...Пия мастодинон...Боли ужасно...Може ли с диети и здравословен начин на живот да се премахнат тези образувания?Засега не ми препоръчват да хода на хирерг-те стискат много здраво...не мисля,че вече мога да изтърпя такава болка...Още два месеца ще пия мастоденом и тогава-ако положението е същото-ще трюбва да отида на хирург...Чела съм ,че при пълно гладуване ,на 28-ми ден организм почвал да се "самоизяжда",растопяват се всички образувания...Но трябва да бъде под наблюдение на лекари..Аз отскоро почнох работа /бях безработна 10 години/ и не ми се иска да загубя тази работа от самото начало да тръгна по лекари...Ако има някакво диета прочистваща,ако някой знае-би ли споделил...Благодаря ви за отделеното време.  Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 623
ПиНтИшПуНтА Гаврилов е добър
За второ мнение Хули ти е препоръчала Марков и Александрова , АЗ СЪЩО

Taralegka щом на ефографията и на мамографията няма нищо, значи всичко е наред
Но ти ако искаш си направи и консултация с хирург, ако това ще те успокои

# 72
  • Мнения: 10
Здравей. На мен бучката също беше на дясната гърда. На 19.12 ме оперираха. Самата бучка беше с размер 2см. имам разрез също почти толкова голям. Приеха ме предния ден заради изследвания и на другия ден беше операцията. При мен беше с пълна упойка, като всичко от поставянето на упойката до излизането беше за около един час и половина. Няма никаква деформация или някаква разлика между двете гърди. Все пак това е нещо което се е образувало в последствие. Не е част от самата гърда. Дано всичко е наред.  Praynig
viki_hrisa , надявам се че вече се възстановяваш след операцията.Моля те, кажи ми как протича следоперативното възстановяване. Питам защото дъщеря ми е студентка и работи почасово и неможе да си остане в Ловеч след операцията. Дали ще може да ходи на лекции и на работа? Работата и е администратор в офис и работи по 5 часа 2-3 пъти седмично. Необходими ли са и някакви специални грижи?

# 73
  • Мнения: 1 692
galiam  здравей. Както съм написала всичко мина бързо. Два дена след това като станех ме болеше доста. Аз си мисля че е заради натиска на самата гърда. Получава се някакво придърпване. Ходех като си държах гърдата, по този начин не ме болеше. На 29 като отидох да ми свалят конците вече бях добре.  Мисля че след около седмица ще може нормално да си върши нещата. Е има си я болката. Аз почти един месец вече след операцията вчера като излязох на -10 градуса ме сряза и едва се прибрах. Но почти са се залечили следите от конците само леко разрезче си личи. Моите шева бяха 4 на много близко разстояние един от друг. Дано всичко да е наред и при вас. Praynig  Мисля че все пак ще има  болнични. Тя ходи много рядко на работа и си мисля че няма да има проблем. Никой не ми е казвал да правя нещо специално. След един месец има профилактичен преглед.

# 74
  • Мнения: 10
А някакви ежедневни грижи трябват ли- в смисъл-промивки, превръзки?Защото миналото лято я оперираха от киста на опашката и после трябваше всеки ден промивки и стерилни превръзки, но тогава си беше в къщи, не работеше и се грижихме за нея.А сега незнам как ще стане. Confused

Общи условия

Активация на акаунт