Бучка на гърдата

  • 43 976
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 074
Здравейте,момичета  bouquet!
Нахаквам се тук с един въпрос към вече преминалите през преглед от мамолог или какъвто и да е лекар в тази област.
След като изказах проблемът си пред местният лекар(болки в гърдите ,също като предменструални или като тези в начална бременност,но от 2-3 месеца са постоянни,и също имам твърди образувания и на 2-те гърди,но не "оформени топчета"),без да ме прегледа,ми даде направление за преглед в хирургията в близкият град.
Датата ми за преглед е 13.01.2009. До тогава не знам какво да мисля,малко се плаша.Моля ви,кажете ми какви симптоми имахре вие преди известните диагнози-фиброаденом или мастопатия.Четох,че болки няма,а мен ме болят доста гърдите.
Предлагам на първо време да не се тревожиш излишно.Щом те болят гърдите е добре.
Не се плаши и не го мисли предварително.
Дали е небрежар доктора, не мисля, щом те праща на хирург.
Хирурга ще прецени къде оттам насетне.
Идат празници, изпразнувай си ги спокойно.
Ако ще те успокоя, ще ти кажа - не съм имала фиброаденом, нито мастопатия. Даже и циците ми бяха толкова малки, че чак ми е било неудобно понякога.
Никога нищо не ме е боляло и не ме боли.
Родила съм две деца, които съм кърмила срамно малко.
Моя опит е следния - нито фиброаденом, нито мастопатия. Нищо, даже и гърдите ми бяха нещо, което почти не се виждаше. Даже и сутиен никога дотогава не бях носила.
Е, сега нося, за да си държа протезите.
Спокойни празници миличка /тази дума я мразя /.
Убедена съм, че резултатите ще бъдат отлични.

# 46
  • Мнения: 789
Хули,благодаря за вниманието ти Hug!Опитвам се да не го мисля тоя "проблем".По принцип не съм паника,а и имам малко момченце и гледам да съм спокойна.Но е ясно,че ще го мисля това до прегледа.
И аз съм с малък бюст.Нося сутиени с подплънки,за да не ми стоят блузите като на закачалка Rolling Eyes.

# 47
  • Мнения: 789
Хули,благодаря за вниманието ти Hug!Опитвам се да не го мисля тоя "проблем".По принцип не съм паника,а и имам малко момченце и гледам да съм спокойна.Но е ясно,че ще го мисля това до прегледа.
И аз съм с малък бюст.Нося сутиени с подплънки,за да не ми стоят блузите като на закачалка.Без сутиен съм си плоска като синьо "Виктори" Rolling Eyes.

# 48
  • Мнения: 1 693
Здраейте. Операцията мина. Оказа се по първоначални данни фиброаденом. И двете ми гърди са мастопатични. Операцията мина добре. Продължи от преспиването до събуждането за по малко от час. Вчера ме изписаха и съм в нас. Лежа повече, защото снощи доста ме болеше. Епикризата ще си я взема на 29 ,когато ще ми махнат и конците. За сега толкова мога да напиша, а по нататък ще пиша повече.

# 49
  • Мнения: 822
Радвам се ,че всичко е наред.Ти сега си почивай повече. Peace

# 50
  • Мнения: 623
viki_hrisa радвам се че всичко е наред.
Би ми се искало да кажа, че си уцелила джакпота.
Но понякога си мисля, че и аз го уцелих.
Наслаждавай се на живота и бъди полужително настроена от тук нататък

Така, че  **mimi** явно дакпоти има много в живота  Grinning.
Стига си чела инфото в нета, скоро и ти ще пишеш, че всичко е наред

# 51
  • Мнения: X
viki_hrisa Радвам се ,че всичко е наред и ,че вече си спокойна.
Пожелавам ти весели празници!!!

# 52
  • Мнения: 165
Видя ли, че всичко мина ОК!
Сега ти пожелавам ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА ПРАЗНИЦИТЕ !

# 53
  • Мнения: 1 693
Благодаря на всички. Дано и за напред всичко да е наред със всички, не само с мен.  Praynig
Тук не мога да стоя повече от десет минути седнала. Постоянно дърпа и ме боли, но разбрах от какво е и сега гледам да ограничавам ходенето и равене  на странични неща. Надявам се след ваденето на конците всичко да е ок. А все пак самата операция е малка. Весели празници на всички и си ходене на профилактични прегледи.  Peace  Hug

# 54
  • Мнения: 371
Здравейте и аз имах бучка в дясната гърда, беше доста голяма, тоест порасна доста бързо. Оказа се, че е фиброаденом ( доброкачествен тумор ) . Бях доста уплашена, защото бях на 20 години и ми се струваше странно да ме хване подобно нещо. Оперираха ме в онкологията в София и я извадиха. Това, което искам да посъветвам всички, които имат този проблем, е да махат бучката веднага. Докторите нямат едно мнение за появата - едни казват от противозачартъчни, други стрес, а трети, че е ген. Каквато и да е причината тази гадост трябва да се маха, защото може да се изроди в злокачествена, освен това се уголемява при бременност. Надявам се да съм била полезна с моя горчив опит още от малка.

# 55
  • Мнения: 10
Дъщеря ми е на 21 г. и и откриха доброкачествено образование на дясната гърда. Доц.Байчев ни препоръча да я оперираме тъй като е голяма и няма да може да се разнесе с лекарства. Сега ни предстои операция в началото на м. март/евентуално/.От форума разбрах , че операцията е с местна упойка и  не е тежка.  Това което ме интересува е дали се деформира гърдата след операцията и намалява ли големината й.

# 56
  • Мнения: 1 693
Здравей. На мен бучката също беше на дясната гърда. На 19.12 ме оперираха. Самата бучка беше с размер 2см. имам разрез също почти толкова голям. Приеха ме предния ден заради изследвания и на другия ден беше операцията. При мен беше с пълна упойка, като всичко от поставянето на упойката до излизането беше за около един час и половина. Няма никаква деформация или някаква разлика между двете гърди. Все пак това е нещо което се е образувало в последствие. Не е част от самата гърда. Дано всичко е наред.  Praynig

# 57
  • Мнения: 10
Благодаря за бързия отговор.На мен ми казаха , че ще е с местна упойка и щяло да има само един конец, който се маха на 10-тия ден. Операцията ще правим в Плевен . Личния ни лекар ни препоръча доц.Байчев като най-добър в тази област.

# 58
  • Мнения: 1 983
Аз имам над двете гърди мастопатични огнища. На всеки 6 месеца ходя на преглед при един доктор в гръдна хирургия в Онкологията.
В рисковата група съм. Та от него знам, че това не се оперира и не се маха, защото тази тъкан после пак се появява.
При мен над лявата гърда се усеща доста уплътнението, боли ме постоянно, но лек няма.
Каза, че трябва да се пазя от травми и аборти.
При последния преглед ме праща на изследвания и ехограф, докато ги направят и той разчете ситуацията, познайте какво ми беше.
Въпреки, че не бях сама. Praynig

# 59
  • Мнения: 623
ПиНтИшПуНтА не те оперират защото си с мастопатия, а не с фиброаденом
Фиброаденома е доброкачествено туморно образование, което е препоръчително да се отстрани оперативно поради съществуваща опасност да се изроди в злокачествено.
Обикновено при жени под 35-40 години се дава диагноза фиброадемом и при 97% от случаите е такова
Над тази възраст вече е много по опасно и в 90% от случаите е злокачествено.

galiam белега при фиброаденом е много малък до 2-3 см максимум. Няма промяна в размера на гърдата. А до една година и белега става почти невидим.

Общи условия

Активация на акаунт