Хайде да се запознаем!

  • 217 753
  • 885
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 335
Понеже установих, че не всички са се абонирали да получават съобщения при отварянето на нова тема, ще си позволя макар и да стане досадно на някои от вас, да споделя линка на петицията. Наистина е важно да стигне до повече хора. Споделяйте и вие където решите - във форуми, във facebook или на друго място според преценката ви.

http://www.peticiq.com/138745

# 826
  • Мнения: 533
Здравейте, престраших се и аз да се представя, тъй като имам нужда от съвет и помощ. На 38 години, майка съм на 2 биологични деца на 4,6 и на 1,6 години. От години имам желание да осиновя дете, тъй като имам любов в повече. Joy Често пъти съм влизала  при вас и съм чела тайно. На периоди, после спирах, защото си казвах, че момента не е дошъл и излишно се разстройвах, че трябва да чакам.
Идеята и желанието си съм споделяла със съпруга си, но винаги съм се сблъсквала с нежелание да говорим по-обстойно. Той си е такъв, не споделя много. Произлиза от семейство, което  е малко тесногръдо, иначе добри и скромни хора, но всеки си има философия за живота. Това са причините, които са ме спирали да мечтая за този момент. Но си давам сметка вече, че това е моят живот. Аз имам само този живот и друг шанс да направя каквото и да е, няма да имам.
Реших да се боря за мечтата си. Дори и да не успея, искам да остана вярна на себе си и да преследвам мечтите си докрай. На това искам да науча и децата си. Да мечтаят и да се борят за своите мечти.
И моята борба започва от днес! #2gunfire
Ще съм ви много благодарна ако сте ми опора и подкрепа. bouquet

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 12:26 от grosdanat

# 827
  • Мнения: 256
Имаш пълната ми подкрепа  Hug

Понеже това беше и моя мечта, знам какво е да имаш огромно желание да го направиш. При мен обаче няма съпруг, който да ме спира. И сега вече реализираната ми мечта, огрява дните ми с много емоции /къде хубави, къде не чак толкова, но по много от хубавите/.

# 828
  • Мнения: 118

grosdanat
 
Огромна подкрепа и от мен В началото когато започнахме нашата борба моят баща беше категорично  против Големи разправии бяха та и доста се обидихме един друг Живеем в една къща с два входа работата беше стигнала до изнасяне Абе сериозна работа беше Както и да е аз и мъжът ми продължихме Една година по късно за баща ми няма по важен човек от детето Гледа го като писано яйце влог му направи всеки месец ходи да му внася парички всеки ден му купува по нещо А като беше болно детето до леглото седя седнал 2 вечери да гледа нещо да не му стане
Така че бъди сигурна че каквото и да се случи по пътя който ще извървиш всичко ще се оправи в последствие и ще имаш още едно прекрасно детенце  Heart Eyes

# 829
  • Мнения: 436
grosdanat, намери начин да получиш подкрепата на мъжа ти.

# 830
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,имам нужда от помощ и съвет от вас,минали по пътя на осиновяването.Живеем в чужбина, Германия,българи сме.Четох много и разбрах,че има хора прибрали се за малко в бг и осиновили.Как стои въпроса с доказване на доходи????И още много въпроси имам.....Кой е от Варна и е минал оттук?Хубава вечер!

# 831
  • Мнения: 12 132
Здравет prolet_p. Мои познати, които живеят в Англия са кандидат-осиновители, но доколкото четох правна информация проблемът не е вътрешното осиновяване, а след това извеждането на детето в страната, в която живеете. Хубаво е да потърсиш специализиран съвет или да действате през агенция, но там предлагат деца, на които не могат да намерят родители в бг - на по-висока възраст, братя и сестри, със сериозни заболявания и т.н. Говори със социалните от Варна или с адвокат занимаващ се с осиновявания. Успех.

# 832
  • Мнения: 12 132
Ох, регистрирала съм се в статистиката, а съм пропуснала да се представя. Извинете за пропуска. Преди пет години тръгнах по пътя на осиновяването, за да  сбъдна най-голямата си мечта  - да бъда майка. Днес съм една щастлива мама на две деца  - момиченце на 6г и момченце на 2г. Вече 2г и 9м аз съм "мамо", а преди две години станахме трима. Успех на всички настоящи и бъдещи мами.

# 833
  • Мнения: 13
Здравейте момичета Simple SmileПиша тук ,за да Ви дам сили ,че агонията има край.След 2 год.чакане и повторно вписване в регистъра ЧУДОТО стана Simple Smile Вече 4 месеца сме заедно Simple Smile Момченце на 11 месеца. При второто вписване вдигнахме възрастта от 0 до 3 г. Преди това имахме два отказа. От 8 години чакаме да гушнем нашата рожба и тя тук Simple Smile спинка сега Simple Smile Вярвайте и се надявайте ,желая в най-скоро време да изживеете тази емоция ,защото Вие ще го усетите със цялото си същество. Бъдете здрави и търпеливи ,както до сега .

# 834
  • Мнения: 36
Emilia_04 благодаря ти,че даваш надежда на нас,чакащите! Желая ви от все сърце много щастие с малкия принц! Hug

# 835
  • Мнения: 18
Здравейте, пиша ви, за да ви благодаря на всички за споделените истории  Hug Четях ги и събирах кураж от вас през цялото време, докато подавахме документи със съпруга ми и чаках да чуя думичката „мама”.
Вече пет месеца съм мама на прекрасно момиченце (вече на година и почти три месеца), което внесе много радост в живота ми. Бих искала да изразя и дълбоката си благодарност към Фани Давидова-Пенева – нейната книга Разрешително за родители ни преведе успешно по пътя ни и ни даде отговор на много въпроси.
При нас всичко мина вихрено бързо, голямото чакане беше само три месеца и половина, макар да ми се видяха безкрайно дълги. Ходехме да гледаме щъркелите в едно село наблизо – първият щъркел за годината, който видяхме, изглеждаше опърпан и изморен – и все пак точно той ни донесе след два дни най-чаканото писмо. По-малко от месец по-късно дъщеря ни си беше у дома.
Пожелавам кратко чакане и лека адаптация на чакащите  Simple Smile

# 836
  • София
  • Мнения: 596
Здравейте! Нека се впиша и аз в тази тема. Днес на 21.09.2016г. с моя съпруг подадохме документи за осиновяване и съм много щастлива!  Simple Smile Отдавна исках до го направим, но ето, че най-сетне момента дойде! Много ми помогна информацията, която прочетох в този форум за процедурите и документите, и искам да благодаря, че ви има за да давате надежда на хора като мен. Надявам се, че всички ще намерим своето мъничко щастие.  Hug

# 837
  • Колибите
  • Мнения: 357
Добре дошла, Ина Бамбина bouquet.
Щастието на размери е малко, а иначе е целият свят Hug!

Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 13:15 от Розмариня

# 838
  • Мнения: 21
geni_stil, благодаря ти много  Hug
И двамата с мъжа ми, сме много отговорни и обмисляме всичко, даже и най-малките детайли. Може би и заради това още събираме информация и чакаме да ни узрее напълно идеята и да знаем какво предприемаме.
Курсът малко ме притеснява, но ще го обсъдим със социалните. Дано се намери решение! А и факта, че мъжът ми няма да е в БГ през цялото време....  ох, взех да се притеснявам  Thinking На всичките срещи ли трябва да присъства? Започва да ми се струва мисията невъзможна  smile3511
А що се отнася до хорското мнение - никога не ме е интересувало! Винаги има хора, които ще говорят лошо, както има и такива, които ще се радват и ще бъдат с нас. Не живея за хорското мнение!
Всеки сам си избира как да си живее живота - аз не се бъркам в живота на хората, очаквам и те да не се  интересуват от моя! Живи и здрави да са!
Всички във форума сте толкова отзивчиви и така си помагате една на друга, давате си кураж, хубаво е, че има с кой да споделим мъките си и притесненията  Hug  bouquet Hug

Здравейте!
Искам само да ви кажа,че по принцип социалните търсят изключително майката. И за детските е така,а мисля,че и за осиновяването. Естествено ,по- добре е да сте с мъжа си: двама души осигуряват по голяма сигурност за детенцето,отколкото един. Но дерзайте,стига много да го искате- ще успеете,по един или друг начин. Невъзможни мисии няма. Щом не можете да сте с мъжа ви- ще намерят форма,която ще ви позволи осиновяване,социалните са много отзивчиви. Но има и друго: мера според мера,т.е.отзивчиви са към непретенциозните и благодарните,а към много искащите и мрънкащи обръщат друга страна.
Да не ме разберете погрешно: аз съм човек извън системата,казвам ви само това,което мисля и нямам друг опит освен от осиновяването на две дечица,което направихме заедно със съпругата ми.
Всъщност сега кат помислих- наистина това,че сте сама е недостатък,защото знаете,че за дете се мисли,когат намериш подходящият човек. Но всеки случай е индивидуален,тъй че не може да няма решение и за вашия случай.
Успех и не се отчайвайте,защото истинските проблеми почват СЛЕД осиновяването ! Ако се колебаете или се чувствате несигурна,по- добре не започвайте.Защо да травмирате тежко едно малко човече,като го изоставите за втори път?!
С разум подхождайте и ще успеете !

# 839
  • Мнения: 436
Ина Бамбина, добре дошла. Успешно проучване, вписване и кратко чакане ви пожелавам.

lora raicheva, подадохте ли документи вече? Ако имаш някакви въпроси, питай.

emilia_04, честит Ви син. Наистина е прекрасно, че сте станали родители.


Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 22:37 от Пипи Мипи

Общи условия

Активация на акаунт