Фалшиви пари

  • 4 851
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 335
... Няма как да се докаже че тия 20 лв са били между другите пари който съм изтеглила.
А човека от банката каза ние ги получаваме от народна банка в София опаковани и директно ги зареждаме на банкомата, защото аз си мислех някак по сериения номер на банкнотата да се засечат че са били в банкомата...

Ясно е, че няма как да се доказва за конкретната банкнота, освен ако не се вземе директно от банкомата да се провери от човек на банката или поне със свидетели.
Казвам, че може да се настоява за проверка на останалата наличност 20-олевки в машината, след като е установено нещо нередно толкова скоро след тегленето.

Колкото до останалото.
Имаше някаква наредба от миналата година за промени в правата на търговските банки по отношение на банкнотите - за това, че и те (не само БНБ) могат да заменят повредени пари напр. - при определени условия.
Има и специално задължение парите, слагани в банкоматите, задължително да минават през сортираща машина.
Въпросът е, че софтуерът, пък и харда на сортиращите машини е различен и те не са еднакво чувствителни към различните фалшификации.

Важно е в Билла как решиха, че банкнотата е фалшива, за да се изясни къде е грешката - дали са ти дали фалшива банкнота или са ти конфискували истинска.
След това да се напише оплакване, да се предявяват претенции и предизвикват проверки...
Не само заради двайсетте лева, но и за да се пречи някак си на тези неща.
Пък и сега ти си си "заподозряна" на практика  Simple Smile

ПП И какво - искаха ли да проверят останалите двайсетолевки, който ти е дал въпросният банкомат или ти не искаш да ги проверяваш сега  Simple Smile

# 31
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Никой не ми поиска останалите банкноти за проверка, дори им казах че преди малко съм платила с тия пари и 180 лв ток.

# 32
  • Мнения: 386
Преди време и аз имах такъв случай, само че с 10лв.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт