Фалшиви пари

  • 4 848
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Полицай те дойдоха
...
100 % обедена

Страхотни сте, само така!

# 16
  • Мнения: 13 512
И на мен ми описаха 20 лева в банката онзи ден. Отидох да внасям пари и една от банкнотите беше фалшива. Казаха ми, че се въртят голямо количество фалшиви 20-сетолевки.  Конфискуваха ги, добре че беше само една банкнота.

# 17
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
ahasver когато парите са скъсани, изпрани и т.н се възстановяват и на мен са ми сменяли пари, но те си имат своите защитни знаци докато фалшивите не се възстановяват.

# 18
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Не пазиш ли касовата бележка от банкомата?
Така поне можеш малко от малко да докажеш, че от там си теглила и да предизвикаш проверка на остатъка в машината.
Защо така си се оставила на полицаите?Трябвало е според мен разбира се, да гониш до дупка всички по цялата верига докато парите са стигнали при теб.
....надявам се да не са били много....идва Коледа и парички трябват. Confused Съжалявам! Hug

# 19
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Сега се обаждах до ОББ и от там ми казаха че ще ги изискат от полицията да ги видат защото много се съмняват че са фалшиви тъй като ми обясниха че ако са изпрани в пералня с някакъв хубав прах е възможно да се повредят до неузнаваемост.

# 20
  • Мнения: 13 512
ahasver когато парите са скъсани, изпрани и т.н се възстановяват и на мен са ми сменяли пари, но те си имат своите защитни знаци докато фалшивите не се възстановяват.
kato се изперат, холограмите се променят, но релефът не може да се промени. На мен ми показаха как свети нормална банкнота, изпрана и фалшива. Изпраната и фалшивата светеха по еднакъв начин, но релефът им беше различен. Фалшивата- нямаше

# 21
  • Мнения: 335
Не пазиш ли касовата бележка от банкомата?
Така поне можеш малко от малко да докажеш, че от там си теглила и да предизвикаш проверка на остатъка в машината...

Както споменах доказването дали и откъде е теглила не е никакъв проблем. Не й е нужна бележката. В банката могат да проверят изцяло всички операции, извършени с дебитната й карта.
Просто трябва да го пожелае.

(от собствения им банкомат в сградата, откъдето авторката казва, че е теглила, да не говорим)

# 22
  • Мнения: 835
Някой знае ли какво точно се гледа на парите дали са фалшиви?

# 23
  • България
  • Мнения: 430
Преди два месеца изтеглих пари от банка ДСК. Веднага внесох парите в друга банка. Там хванаха 20 лв. фалшиви, направиха протокол. Ходих да се разправям ДСК, щом си напуснал банката, ти носиш отговорност. Техен служител каза, че техните у-ва не хващат този вид фалшиви 20 лв. Нямам думи, нашата родна страна!

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 024
за съжаление тук все още сме много назад с проверката на пари. това лято като бяхв Гърция всички банкноти с супермаркетите минаваха през машина (незная как се нарича) и това много улеснява касиерите и клиентите.

# 25
  • Мнения: 335
...щом си напуснал банката, ти носиш отговорност...

Да, трудно ще предизвикаш проверка на авоарите на банката.
Но на един банков апарат - не е невъзможно, особено с полиция, на която току що си давал обяснения.
Банката сама ще предложи да ти смени 20-те лева, ако наистина раздава фалшиви банкноти.

# 26
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Сега се обаждах до ОББ и от там ми казаха че ще ги изискат от полицията да ги видат защото много се съмняват че са фалшиви тъй като ми обясниха че ако са изпрани в пералня с някакъв хубав прах е възможно да се повредят до неузнаваемост.

в моя случай въобще не се завтичаха да ми обясняват как се променят след изпиране,прала съм много пъти пари понеже имам навика да ги нося по джобовете си и често ги забравям,но това нещо за първи път ми се случи и не можах да повярвам,че въобще е възможно...на една редовна банкнота мастилото не би трябвало да се промени след изпиране,както и холограмата да се отлепи като ватенка,тогава само огледаха парите и без нищо да кажат ми ги замениха така приключиха нещата,възможно е да са ги приели за повредени,повече такива инциденти не са ми се случвали и не съм попадала друг път на пари,които не са в ред и не съм запозната с процедурата... newsm78 ....

нямам навика да  мачкам и опипвам банкнотите от банки,но когато сменямам в бюро задължително,освен по гладкоста,фалшивата банкнота издава по-различен шум при "намачкване" от редовната...специално нередовните 20-левки ги има от години ,а да не говорим за доларите там какво чудо е... ooooh!

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Мъжът ми миналия месец се сдоби с 20 фалшиви кинта от Булбанк, на касата са му ги дали.
Видял ги е след това, незнам по какво ги е познал, но каза, че били очебиещо фалшиви.
Май си ги запази за спомен  newsm78

# 28
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Спор няма че транзакцията може да е проверят но аз съм изтеглила 400лв и те ми казват може да са попаднали от друго място във вас. Няма как да се докаже че тия 20 лв са били между другите пари който съм изтеглила.
А човека от банката каза ние ги получаваме от народна банка в София опаковани и директно ги зареждаме на банкомата, защото аз си мислех някак по сериения номер на банкнотата да се засечат че са били в банкомата.

# 29
  • Мнения: 2 759
...защото аз си мислех някак по сериения номер на банкнотата да се засечат че са били в банкомата...
                      Е то и аз така мисля. Не описват ли банкнотите  newsm78?

Общи условия

Активация на акаунт