За кредитите по време на криза

  • 4 244
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 385
Доста е рисковано, поне според мен, сега да се тегли кредит. Най-малкото защото лихват се качва непрекъснато и те поставят пред свършен факт.
Аз мислех да тегля 10 000лв. пролетта, но май ще се откажа или поне ще поотложа, защото както изглежда и съкращенията ще ме хванат  Sad

# 31
  • Мнения: 1 426
Хайде без обобщения, освен ако не работиш в БНБ и имаш информация за всички банки  Twisted Evil
  мога да назова  конкретно една и съвсем конкретен и ясен пример за ситуацията, но ще се въздържа, че току виж бг майките ще предизвикат фалита й. Едва ли на останалите е по-цветущо положението им щом за три месечни депозити дават 9% лихва, а преди за едногодишните само 5 и нещо. Това цветущо говори за липсата на кеш.

# 32
  • Мнения: 7 837
Рокси къде си?

# 33
  • София
  • Мнения: 4 253
"истината е, че банките нямат пари и освен че не отпускат, но дори не се усвояват отпуснати кредити, защото не превеждат пари, защото нямат "
Значи горното изречение се отнасяло за ЕДНА банка  Sunglasses
П.П.. Както и да е - все пак пишем в Клюкарник, а не в инвестора  Peace

# 34
  • Мнения: 68
Някой да каже къде дават потребителски кредтит без доказване на доход...

# 35
  • Мнения: 4 300
Кейси, почвам да кихам от тебе  Mr. Green Все пак съм в майчинство, написала съм трийсетина пъти едно и също, писнА ми вече, не ми плащат.
Някой имаше ли конкретен въпрос?Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 2 430
Днес бях в Райфайзен да си оправя кредита и ми предложиха оферта за втори кредит.
Така,че след като имам един и ми предлагат втори кредит нещата не са толкова зле.Питай там,мисля ,че по-ларж го раздават.
Преди 3 години въпросната Пощенска банка в която си ходила за кредит така ме разиграва,че май накрая и теглих една....................Ставаше въпрос за сума от 4000лв без поръчител.Първо казаха,че може,после ми казаха,че само с поръчител иначе не!
Намерих си поръчител нося необходимите документи уж всичко ОК,и след 3-4 часа ми звънят да си намеря друг поръчител,защото моят нямал навършени 26год Shocked
Абсолютни идиоти,не можеха ли предварително да ми кажат,ами всичко в последствие изникваше!
В ОББ нямаше проблем,но беше много висока лихвата,и най-накрая  Райфайзен,без поръчител за една седмица ме одобриха и ми отпуснаха кредит.

# 37
  • Мнения: 24
Спокойно, днес Шефът ми сподели, че кризата ще трае 15 месеца. Само остава да сметнете, кога е започнала и дали...

# 38
  • Мнения: 1 425
Спокойно, днес Шефът ми сподели, че кризата ще трае 15 месеца. Само остава да сметнете, кога е започнала и дали...
Значи догодина по това време нещета ще започнат да се подобряват?

# 39
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
истината е, че банките нямат пари и освен че не отпускат, но дори не се усвояват отпуснати кредити, защото не превеждат пари, защото нямат
Хайде без обобщения, освен ако не работиш в БНБ и имаш информация за всички банки Twisted Evil
мога да назова конкретно една и съвсем конкретен и ясен пример за ситуацията, но ще се въздържа, че току виж бг майките ще предизвикат фалита й. Едва ли на останалите е по-цветущо положението им щом за три месечни депозити дават 9% лихва, а преди за едногодишните само 5 и нещо. Това цветущо говори за липсата на кеш.
Банката не може да не усвои отпуснат кредит. Също така довода, че няма пари е направо смешен, тъй като за всеки разрешен кредит се заделя съответното количество ресурс, което е задължително по Наредба на БНБ. Също така това се следи стриктно с внасяните ЗМР.
А колкото до лихвата за тримесечен депозит 9% - тази лихва се изчислява на годишна база, а не на тримесечна.
А относно липсата на кеш - това не е никаква причина за намаляването на кредитирането. Тъй като най-голямата част от портфейла на банките е съставен от кредити на корпоративни клиенти, а те не се усвояват кеш. Причините са други, но както беше писал някой, темата все пак е "клюкарник", тъй че който иска да обогати финансовата си култура има достатъчно специализирани издания по въпроса.

# 40
  • Мнения: 1 840
Спокойно, днес Шефът ми сподели, че кризата ще трае 15 месеца. Само остава да сметнете, кога е започнала и дали...

А той откъде знае?  newsm78 Хубаво би било, ама... Много ми напомня на този виц за мечката, дето казала: "Тая година ще се родят много сливи" и като я попитали защо мисли така, тя отговорила: "Защото ми се е прияло".

# 41
  • Мнения: 487
Някой знае ли със сигурност в коя банка отпускат в момента до 10 000лв.? Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 274
Някой знае ли със сигурност в коя банка отпускат в момента до 10 000лв.? Rolling Eyes

Аз отпускам, дори и над 10 бона. Но с две поръчителки.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 253
Всички банки дават потребителски кредити. Друг е въпросът дали те устройват условията на банката, а нея - твоите доходи  Sunglasses.

# 44
  • Мнения: 487
Всички банки дават потребителски кредити. Друг е въпросът дали те устройват условията на банката, а нея - твоите доходи  Sunglasses.


Не всички!Райфайзен отказаха и то при високи осигуровки и на теглещия и на поръчителя.Без причина просто!

Общи условия

Активация на акаунт