Отговори
# 195
  • Мнения: 218
Успешна година на всички !
Въпреки ,че закона е приет ще направим всичко възможно управляващите да преразгледат закона,и да включат регистрираните бременни през 2008 г. в заварено положение, тъй като за др. бременни няма как да докажем ,ако не е направена регистрация до момента на промяната в закона и неговото обнародване.
Всъщност искренно се надявам всички ,които тепърва ще регистрират бременност да не бъдат засегнати неблагоприятно от новия закон . Peace

# 196
  • Мнения: 189
Честита Нова и успешна година и от мен!
Лара радвам се че не си се отказала и аз съм до теб!Дано има успех това начинание! Кажи ми какво следва от тук нататък?По какъв начин ще стане? Hug

# 197
  • Мнения: 177
здравейте мамита на 14 януари се организира общонационален протест, различни организации са подали че ще участват, дайте и ние да си направим н2какво сдружение и да кажем какво ни мъчи

# 198
  • Мнения: 218
http://vasil.elliott-wave.info/2008/12/298
Всички ще стачкуват на 14.01. и Ние може също ,ако желаят бремени да участват да пишат в темата  Peace

# 199
  • Мнения: 218
Какво става ще стачкуваме ли ?Жените от ин-витро ще стачкуват май? Thinking

# 200
  • Мнения: 169
честита нова година на всички ! да сме живи и здрави , останалото ще бъде ок Simple Smile

# 201
  • Мнения: 218
цитат  .[Христина Христова: [ След изборите през 2005 г. е депутат в 40-то Народно събрание от групата на НДСВ.:
- Парламентът повиши условието за осигурителен принос на майките, за да ползват скъпото си обезщетение. Сега те трябва да имат преди да излязат в отпуск по майчинство поне 6 месеца осигурителен стаж, от догодина ще е 12 месеца. Признавам, че не очаквах такова решение, защото повечето от младите жени, които раждат, нямат време да натрупат по-дълъг стаж. Но това беше условието да се приеме текстът за 410 дни скъп отпуск.

- Това беше вашият компромис?
- Така се получи. Но с текстове, които влязоха в Кодекса за социално осигуряване, уредихме справедливо т. нар. заварени случаи. Жените, които до края на 2008 г. ще излязат в отпуск по бременност (45 дни преди раждане), ще ползват сегашните условия. За тях няма да се изисква 12 месеца осигурителен стаж. Тези, които ще излязат в отпуск след януари догодина, ще трябва да докажат 1 г. стаж.

- Значи майките имат основание?
- До известна степен се получава неравнопоставеност между тях, но винаги един закон има начало на действие, понякога един ден поставя границата между новото и старото положение. Но законът влиза в сила от 1 януари 2009 г. и новите условия са такива - удължен период на майчинство 410 дни и завишен осигурителен принос 12 месеца. През вторите 6 от тях таткото може да ползва майчинския отпуск, а жена му да тръгне на работа, стига и той да има 12 месеца стаж. Трябва да отбележа, че не е задължително тези 12 м. да са накуп. Важното е в момента на излизане в отпуск по бременност жената да е в трудовоправни отношения с работодател, а останалият й стаж да е натрупван през годините назад, дори с прекъсване.

http://www.ndsv.bg/content/1356.html    /може да прочетете цялото интервю ОТ ПРЕСЦЕНТЪРА/
 
Ето ,че г-жа Хр.ХРИСТОВА ПРИЗНАВА,че ИМА НЕРАВНОПОСТАВЕНОСТ М/ДУ БРЕМЕННИТЕ ЖЕНИ  Peace

# 202
  • Мнения: 9 973
laraCROFT  така като гледам тената върви към  Tired Tired Tiredех,така е-всеки шум за 3 дни

# 203
  • Мнения: 218
http://news.expert.bg/n206955/p6/
Ако майката няма необходимия осигурителен стаж, тя получава обезщетение по Закона за семейните помощи за деца, посочи Адемов.

Той обясни, че неосигурената майка получава по 100 лева на месец, ако осигурителният доход на член от четиричленно семейство е под 350 лева.

Права си трябва нова тема и тя ще по тоя въпрос,иначе аз работя в насоката която трябва и не съм се отказала моята теза се доказа .
Въпроса е  дА се направи промяна защото виж какво става с тия които на практика няма да имат стаж 12 м. ,значи може и помощ да не получат .
Не искам да се оставят майките в това положение,не е редно

# 204
  • Мнения: 1 045
Ами да ще има майки които от лакомия са се осигурявали фиктивно на 2000 лв и ще отпаднат и от социалната помощ.Мисля че е справдливо.

# 205
  • Мнения: 219
Със и без тия 100 лева все тая, при положение, че масово тези, които си позволяват да се осигуряват на 2000 лв имат добри доходи и финанси в семейстото си.

# 206
  • Мнения: 218
който иска и има пари пак така ще се осигурява и  по новия ,няма какво да го спре .закона го позволява...който няма той ще го отнесе ей това е .

# 207
  • Мнения: 1 045
който иска и има пари пак така ще се осигурява и  по новия ,няма какво да го спре .закона го позволява...който няма той ще го отнесе ей това е .

Ти нали можеше да правиш портрети ,плащаш ли си данък печалба или скатаваш?Пълна си с противоречия и лъжи,а мрънкаш че ти си излъгана.

# 208
  • Мнения: 218
Не ти влиза в интереса аз какво плащам и какво не ,да ти задоволя интереса плащам си данъците,
КАРАЙ ПО Я СПОКОЙНО.Май ти е трудно да приемеш ,че аз не съм прецакана а би искала да е така.

# 209
  • Мнения: 221
АМАН от злобни коментари ... като нямате какво да кажете или темата не ви засяга защо изобщо си губите времето и пишете???????? Не се ли замисляте, че действително има хора, които ще бъдат сериозно ощетени и защо не ги оставите поне да се опитат  да направят нещо (въпреки, че вече се съмнявам в резултата ...)

Общи условия

Активация на акаунт