Финска коледна 9-та тема!

  • 24 837
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 35
Ние днес се опитахме да се разходим следобед, но бързичко се отказахме....При -22' не е много приятно да се мотаеш навънка! Wink Ама пък е толкова красиво.....всичко е бяло, а дърветата са заскрежени и е като картина! Мойто диване беше на гости и щом с децата не са искали да играят вънка, при положение, че обикновенно трудно ги удържаме в къщи.... Joy

# 241
  • Мнения: 703
Докато търсех,попаднах на един коментар оставен от българи,работещи в Kalajoki/най..вероятно като секачи или в металообработката,ето

assi (04.01.2009 г. / 19:37ч.)

Privet ot Finladia,grad Kalajoki,300km.ot kolibata na stareca Joulu pukki!Nie sme 15 dushi balgari v nasheto gradche!Blagodariam vi za filmcheto,ama moze li edna malka popravka-elena na Joulu pukki se kazva Petteri punakuono,a ne Rudolf!Petteri Punakuono e Petar s chervenata mucuna!/ili nos/kakto Vi haresa!Na 20.06 e Eniovden i edin ot oshte po-golemite i tacheni praznici na Suomi! S pozdravi ot nas,drugite balgari!

 Joy Joy Joy
Тоя коментар много ме развесели..Явно drugite balgari! са хептен пък пресни,щом не знаят,че Петтери пунакуоно и Рудолф са едно и също животно,така както Йоулупукки и Санта Клаус,Лумикки и Сноууайт,Аку Анкка и Доналд дък..
Иначе на момчетата кураж не им липсва,щом са се забили в тия гори тилилейски,чак и фински са взели да поназнайват... Laughing
 

# 242
  • Мнения: 703
Eoвинче,ако си го гледала да ни разкажеш душко Peace

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 20:37 от Bee.

# 243
  • Мнения: 2 999
Здравейте скъпи снежни кралици   bouquet

Да, влезна и да се разпиша и аз, че днес изобщо не можах да смогна да седна дори и за секунда пред компютъра  hahaha Бяхме с любимия на гости на едни приятели в друга комуна и си изкарахме чудесно. Тук при нас има много сняг и е страхотно красиво, направо се заплесвам като малко дете на прозореца да гледам как вали на парцали. Горе долу е -8 и определено сме далеч от тези температури, за които вие разказвате.  Joy как си мечтая да видя как карат коли по леда, ама май трябва да е много под -8  newsm78

Пчеличко, разказания от теб тур в Стокхолм звучи наистина много вълнуващо.
margihr, днес моя приятелка каза че са давали филм за Финландия и до колкото разбрах е продължение.
Valyya, ей сега ще почна да раздухвам ветровете и снега и да се надяваме да дойде снежещ и при вас. Няколко пъти за по няколко месеца съм била в Копенхаген и страхотно се влюбих в този град. Имах възможност да разгледам и всички други забележителности във вътрешността на страната и останах очарована.  Hug
щастлива, наслаждавай се на цялата палитра от изненади, които ти се предлагат в татковината, за да те топлят след това дълго време. Като ме питат тук моите приятели каква е най-голямата разликата между БГ и финско - честичко им казвам, че най-голямата разлика е между тези две страни е, че като се събудиш във финско знаеш точно какво ще ти се случи през деня, докато още със събуждането в БГ не знаеш какво ще стане дори след минута  hahaha

Момичета лека почивка ви желая   bouquet от все сърце

# 244
  • Мнения: 6 995
Ей ме на.
Пчеличке, значи миналия път се чудех за какъв готвач ми говорите, щото готвач нямаше.
За сметка на това, днес го пуснаха. Борислав някой си newsm78, главен готвач в гръцки ресторант, женен за финландка май.
Много симпатично момче ми се стори. Обикаляха из Рованиеми и из Хелзинки. Разказваше за манталитета на финците колко бил различен от нашия, че трудничко се адаптирал, липсвало му слънцето. Но не изглеждаше да му е много зле, не преритваше да се връща  Laughing Дадоха и още един младеж, пресен-пресен, в неговия ресторант работи като кухненски работник, Васил. Той бил там от 6 месеца с жена си, а дечицата им още в Бг  Sad Та той, милият нямаше много какво да каже още, само, че ако си плащаш данъците, всичко било супер  Laughing
На сайта на Бтв не са го качили още.

# 245
  • Мнения: 703
Ей ме на.
Пчеличке, значи миналия път се чудех за какъв готвач ми говорите, щото готвач нямаше.
За сметка на това, днес го пуснаха. Борислав някой си newsm78, главен готвач в гръцки ресторант, женен за финландка май.
Aааа,чакай,чакай! :stop:Tук явно стана объркване..В първата част,имаше един Борислав около 50 годишен,за който казах,че ми се видя познат,явно сме се виждали някъде,ама не помня..Но явно във втората част има и друг Борислав..по..млад,за който Дънда се изказа..ПонимаеШ? Hug

# 246
  • Мнения: 6 995
Аааа  Laughing
Първият Борислав не го помня.
Може и да не съм го видяла, че първото го гледах малко от средата.
Те в първата част дадоха супер много хора за по 20 секунди.
Този беше младичък, на 30тина.

# 247
  • Мнения: 703
Егати,сега ше им пратя аз на тия от предаването един мейл,да ги питам що аджеба въобще правят тия филми,дето нямат нищо общо с действително другите българи/тези,които са в общност от 20..30 години тук..Тия хич май не са в час..ма каква общност..6 месеца в която и да е  държава,са НИЩО..Общност,друг път..Сега шA видат те! #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 248
  • Мнения: 6 995
Споко!
Този човечец според мен случайно го намериха.
Основната им цел беше готвачът, а другото момче по случайност, понеже е в неговия ресторант.
Иначе в предното предаване казаха, че тази ,която е интериорен дизайнер, е там от 20 години, примерно  Thinking

# 249
  • Мнения: 703
 HugДобре,няма  Naughtyно... само заради теб! Wink

# 250
  • Мнения: 25
да се включа и аз..не съм гледала предаванията, ама така както описвате, май този Васил (6/мес) е мъжът на Silvi..Тя беше писала за Борислав- готвач..
Но иначе съм съгласна, че за да се създаде представа за живота на БГ в която и да е страна, трябва да търсят хора, които са от много години там. Дори 2-3 години не могат да пресъздадат чувството.
Дънди, да, много красив град е Копенхаген, а в Юланд-континенталната част има много малки живописни градчета..е..има и като наше село, дето бяхме- нищо особено Joy.
Другата седмица сме решили да ходим до Тиволи=восъчния музей..та ще показвам снимки Wink
ЛЕЛЕЛЕ..Марги, какви са тези температури..бррррр..то не е даже за показване на носа. А пък за къпане cold..
Но затова са здрави Wink
Весела вечер, мили момичета и успешна първа работна седмица от Новата Година! Hug

# 251
  • Мнения: 703
Какво плетеш...шалче,ръкавички?И аз мога да плета,мен баба ме научи/бог да я прости!/ когато бях малка,на 1 и 2 куки,научи ме да меся тесто,да точа кори и така даже да ги въртя във въздуха Rolling Eyes LaughingТи можеш ли?

# 252
  • Мнения: 703
Всъщност,сценаристите на предаването явно нямат ясна концепция,защото вижте каква е информацията за целта на предаването:"Другата България" е мечтаната земя.
Тя е родина на 3 000 000 българи.
Само през последното десетилетие, броят на заминалите с еднопосочен билет надхвърля 1 000 000 души.
Идеята е да бъдат събирани гражданите на "Другата България" – българите пръснати по света. Проектът стартира в началото на 1999 г. и продължава и до днес."

Дотук добре.,явно става въпрос за младите емигранти Peace..И после това:

Авторите обиколиха 80 държави на пет континента, за да се срещнат с българските колонии в тях.Колонии? Thinking Ако приемем,че става въпрос за общност,то тогава по дяволите те много добре знаят,че за да "влезеш" в дадена общност,не е достатъчно само да си примерно емигрант от 10 години и да работиш.Със сигурност обаче не това са другите българи,за които спомена и Рали...
Мисля си,че идеята е добра,но реализацията е друго нещо..
Очаквах да видя българи,чиито имена съм чувала,но явно са много нависоко...
Все пак се радвам,че са "изненадали "тъй да се каже на Силвито мъжа й,ми може да му излезе късмета и да стане ТВ звезда,нали така? smile3525

# 253
  • Мнения: 703
А сега мили девойки и приятни сънища!

# 254
  • Мнения: 35
Ееееееееееееееее, най-после успях да изгледам предаването от ......миналата година. Този Борислав, за който говорите наистина е млад мъж, ама той каза 5 приказки (то, май и останалите по толкова, де... newsm78). Не знам колко са известни тези българи тука, то на мен малко хора сами известни. Ама, всичко ми се стори толкова нагласено предварително и някакси ....по сценарий. Може и аз да бъркам, просто такова чувство имах като гледах.

Пчели, ама ти пак подпали от раз! Joy Направо отивай и ги разпердушинвай....Ама, съм абсолютно съгласна с това, че не е достатъчно да живееш 10 години в някоя държава, за да си част от общността. По-скоро е въпрос на ясни приоритети - какво очакваш да бъдеш в тази държава, какво може тя да ти даде и какво можеш ти да й дадеш....Може и цял живот да живееш някъде и да си останеш просто гастарбайтер и да не се интегрираш.


Валенце, аз също не съм го гледала това, второто предаване, но също си помислих, като прочетох какво е писала Ео, че може да е мъжа на Силви... Ако има желание - тя може да ни каже дали сме прави или грешим...

Дънди, този момент със "събуждането" във Финландия и на мен определено е едно от нещата, които много ми допадат. Аз обичам реда и спокйствието и за разлика от някои мои познати, които се дразнят точно от "скуката" в тази страна, се чувствам много добре и спокойно тука.....

Общи условия

Активация на акаунт