Българската Коледа....

  • 4 902
  • 89
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 035
................
А ти видяла ли си някъде подробен отчет къде са отишли парите? Аз поне не съм видяла отчет за нито една година от тази кампания. ..........

Събраната досега сума е  566 831 лв.
Отчета за 2007 година
http://www.bgkoleda.bg/2007.php
кликаш на годините в горната средна червена лента и ти се зарежда цялата информация, която искаш.
Нужно е човек да попрочита и разглежда повечко преди да говори.

# 61
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Ами представете си хипотетично, че този апарат, за който пише Mishel_ , изобщо не е работил - просто такъв са доставили.Щото нали търговете, ако изобщо е имало търг, от хора се правят.

# 62
  • Мнения: 6 713
Второ - може да преведеш сума и по банковата сметка, не е задължително да пращаш смс-и. Peace

Аз лично предпочитам този вариант. Peace

# 63
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 586
А ти видяла ли си някъде подробен отчет къде са отишли парите? Аз поне не съм видяла отчет за нито една година от тази кампания. Никъде в поста си не съм казала, че знам със сигурност, че парите отиват в нечий джоб. Но нямам и причина да им вярвам. Самият Георги Първанов е човек, който би трябвало да е в затвора, камо ли да е президент и патрон на благотворителна кампания. Вярвам в желанието му за благотворителност, колкото в отдадеността му към демокрацията и опазването на природата.

А това, че изместваш контекста е друг въпрос - имах предвид, че ако някой се съмнява, че парите не отиват на правилното място, е глупаво да ги дава с надеждата, че поне една част от тях ще помогнат.

Разбира се, че съм виждала, всяка година след приключването на кампанията публикуват информация във вестниците, казват по телевизията, отделно в сайта са описани изразходваните средства и кое за какво.
Това, че не си виждала отчети /при целия шум който се вдига около кампанията/ само показва твоята пълна незаинтересованост и несъстоятелността на заключенията ти.

# 64
  • Мнения: 10
живея извън България  Simple Smile А на отчети публикувани в официалния сайт на кампанията естествено, че не вярвам, да не говорим колко пък ще повярвам на популярните бг медии  ooooh! Както и да е, продължавате да се хващате за едно и също нещо - Нямам претенции, че знам къде отиват парите!!! Опитвах се само да кажа, че има и други начини да помогнеш освен да наливаш пари в кампании, организирани от престъпници и измамници  Peace

# 65
  • Мнения: 337
          Да кажа само, че sms за Българската Коледа са с ДДС, не без, както някой по-горе твърдеше. Ако гледате вечер Канал 1, има предаване дето трябва да се познае кой на кой е роднина. Та там си пише през цялото време смс на 1117 - 1.20 с ДДС и/или обаждане на 0900 1117 - 1.20 с ДДС.
          Пращам от време на време, не е въпроса в 0.20 лв ДДС, но е срамно за операторите или който там прибира парите.
          Надявам се средствата да се използват по предназначение, но не мисля, че само населението трябва да помага всеки път, а малко и управниците да вземат мерки.
 

# 66
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 586
живея извън България  Simple Smile А на отчети публикувани в официалния сайт на кампанията естествено, че не вярвам, да не говорим колко пък ще повярвам на популярните бг медии  ooooh! Както и да е, продължавате да се хващате за едно и също нещо - Нямам претенции, че знам къде отиват парите!!! Опитвах се само да кажа, че има и други начини да помогнеш освен да наливаш пари в кампании, организирани от престъпници и измамници  Peace

О.К., нека всеки да помога както прецени,   Peace аз само исках да кажа на всички, които твърдят, че в незнам коя си друга кампания са сигурни, че всички средства ще отидат по предназначение - никога няма такава гаранция. Доказателството - 100 и .... хиляди лева, събирани за лечение на момичето в кома Мануела Горсова, бяха проиграни от родният и баща - без коментар.

# 67
  • Мнения: 502
    След вчерашното решение на депутатите да вземат коледни премии,и аз не искам да чувам за Българската Коледа. Вече всичко е едно лицемерие. Значи,хората да пращат есемеси,държавата да взима ДДС от тях,да отчита някаква дейност като с този апарат... Но парите на депутатите са си свещени,тях никой да не ги пипа,те са си за тях. ЗАщо тези средства,които ще отидат за коледна заплата,не бяха дарени за Българската Коледа? Защо? Смешници,толкова са жалки!

# 68
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Миналата година по това време имаше събрани над 1 500 000 лева. Сега не е така, едно, защото народа обедня и второ, защото доверието му към всичко свързано с държавата се изпари.

# 69
  • Мнения: 184
Ужасно е това нечий живот да зависи от милозливостта на телевизионните зрители. Излиза, че съхранението му е въпрос на избор какво от рекламираните неща да си купя. Излиза, че някой ще живее ако ние бъдем така добри.
А отделно от това, човек сам съпоставя изказванията за ценността на  пропуканите 220 милиона, пропуканите 240 x 2000 лв. и събраните миналата година средства.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 25 255
          Да кажа само, че sms за Българската Коледа са с ДДС, не без, както някой по-горе твърдеше. Ако гледате вечер Канал 1, има предаване дето трябва да се познае кой на кой е роднина. Та там си пише през цялото време смс на 1117 - 1.20 с ДДС и/или обаждане на 0900 1117 - 1.20 с ДДС.
          Пращам от време на време, не е въпроса в 0.20 лв ДДС, но е срамно за операторите или който там прибира парите.
          Надявам се средствата да се използват по предназначение, но не мисля, че само населението трябва да помага всеки път, а малко и управниците да вземат мерки.
 

Естествено, че не прибират операторите ДДС-то Laughing Това е данък, който се събира от операторите в полза на държавата! Би могло тези смс-и да са освободени от ДДС, но не са, както не се прие ниска ставка на ДДС върху храните и лекарствата. Откъде накъде, важното е да се пълни бюджетът Close

# 71
  • Мнения: 3 634
Доказателството - 100 и .... хиляди лева, събирани за лечение на момичето в кома Мануела Горсова, бяха проиграни от родният и баща - без коментар.

Не си разбрала, той се е опитал да ги удвои...  Laughing

# 72
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Пуснах едно писъмце на президента, надявам се да го получи, дадох си и координатите, не ме е страх.

Г-н Президент,
До миналата година с много топлина в сърцето си се включвах в подкрепяната от Вас инициатива Българската Коледа. Като активен член на женски сдружения апелирах към по-голяма активност и бях удовлетворена от резултатите, които се постигаха. Тази година е различно. Видях неща, които секнаха ентусиазма ми, като  как се използват дарената апаратура на някои болници, дарените консумативи също. Няма механизъм, с който да се следи ефективното използване на всичко дарено, а явно не може да се разчита на съвестта на лекарите.
Другото, което ми прави много лошо впечатление е ДДС-то, което се начислява върху всеки изпратен СМС. Толкова ли обедня държавата, че опря до тези пари. Не е ли срамно да се пълни хазната точно с данък от тези средства.
Г-н президент, вероятно Вие и екипа Ви рядко обръщате внимание на написаното от такива като мен, но това е грешка, която ще окаже негативно влияние върху тазгодишната Ви кампания.
Може да звучи по-емоционално, но народът Ви е доста обеднял, стреснат от настъпващата криза и обезверен и ако Вие не се съобразите с неговото положение и той също няма да се съобразява с Вас.


Може да е тъпо, но пък е от сърце....поне си излях "мъката".

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 12:46 от Mishel_

# 73
  • Мнения: 3 634
По мое мнение както всеки се натиска той да разпределя средствата, трябва да има и екип който да следи как се изразходват закупените неща. Да се затвори кръга! Ние го правим, за БК трябва да е елементарно!  Thinking

# 74
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 586
Пуснах едно писъмце на президента, надявам се да го получи, дадох си и координатите, не ме е страх.

Г-н Президент,
До миналата година с много топлина в сърцето си се включвах в подкрепяната от Вас инициатива Българската Коледа. Като активен член на женски сдружения апелирах към по-голяма активност и бях удовлетворена от резултатите, които се постигаха. Тази година е различно. Видях неща, които секнаха ентусиазма ми, като  как се използват дарената апаратура на някои болници, дарените консумативи също. Няма механизъм, с който да се следи ефективното използване на всичко дарено, а явно не може да се разчита на съвестта на лекарите.
Другото, което ми прави много лошо впечатление е ДДС-то, което се начислява върху всеки изпратен СМС. Толкова ли обедня държавата, че опря до тези пари. Не е ли срамно да се пълни хазната точно с данък от тези средства.
Г-н президент, вероятно Вие и екипа Ви рядко обръщате внимание на написаното от такива като мен, но това е грешка, която ще окаже негативно влияние върху тазгодишната Ви кампания.
Може да звучи по-емоционално, но народът Ви е доста обеднял, стреснат от настъпващата криза и обезверен и ако Вие не се съобразите с неговото положение и той също няма да се съобразява с Вас.


Може да е тъпо, но пък е от сърце....поне си излях "мъката" си.

Не е тъпо, миличка и си личи, че е от сърце, моля те сподели после дали си получила отговор и какъв е бил той.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт