Помогнете ми с обичаите

  • 3 470
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 89
И аз не знам за този обичай. За изписването облякохме Габи с дрешки от магазина. Имаме и няколко дрешки останали от татко и,но тях ще и ги сложа едва сега,през зимата и то,защото ми харесват  Peace

# 31
  • Мнения: 200
какви ли не глупости има, ама таз сякаш ще е номер едно

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
да не спиш надясно/защото сърцето на бебето щяло да е отдясно Shocked

Simple Smile Всъщност, това е единственият смислен съвет, но далеч не по тази причина.
Когато бременността напредне е добре жената да спи наляво, за да не и се притиска забравих-коя-артерия от бебето, но това обикновено го казват гинеколозите, когато дойде момента.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 603
Помагам ти - спри да слушаш глупости и живей спокойно. Задълбаеш ли от сега в суеверия и обичаи, ще си съсипеш голяма част от удоволствието да си бременна и майка, пък и доста нерви ще похабиш.
В противен случай, най-вероятно ще последват темите: "може ли бременна да боядисва яйца" , " а да се подстригва", "а жени в цикъл дали да ни посещават преди 40 дни" .... понякога се стига и до осоляване или леене на куршуми.

# 34
  • Мнения: 2 521
Еее какво ли няма да научи човек за тия суеверия бе CloseПовечето които изброяваш за пръв път ги чувам newsm78горките бебета,какво ли ги чака ако започнем да изпълняваме всичко което ни кажат ooooh!

# 35
  • Мнения: 641
Стига с тези суеверия,бе хора.Радвай се на бременността си.

# 36
  • Мнения: 4 020
Лампичке, не се излагай, бе жена! Не дей да занимаваш целия форум с врели не-кипели

# 37
  • Мнения: 4 496
да не спиш надясно/защото сърцето на бебето щяло да е отдясно Shocked

Simple Smile Всъщност, това е единственият смислен съвет, но далеч не по тази причина.
Когато бременността напредне е добре жената да спи наляво, за да не и се притиска забравих-коя-артерия от бебето, но това обикновено го казват гинеколозите, когато дойде момента.


И заради киселините. Добре е да се спи на ляво, за да не се вдигат храната и стомашните сокове към хранопровода. Grinning

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен това са големи глупости ooooh!

# 39
  • Мнения: 9 973
 Joy Joy Joy луди хора все още има

# 40
  • Мнения: 9 814
Стига бе хора, уж сте големи, а се връзвате като деца на разни простотии.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 101
Обичаят повелява да избереш един прекрасен комплект за изписване от магазина, да използваш за бебето подходяща за него козметика и да се наслаждавате на радостите от живота, като не обръщате внимание на всевъзможни бабини деветини. В резултат единственото "проклятие", което може да ви застигне е здраво и щастливо бебе.

# 42
  • Мнения: 1 554
такава простотия не бях чувала до сега Crazy

не вярвам на никакви суеверия Peace

# 43
  • Мнения: 1 219
За пръв път чувам тези неща.Изписахме си малката с комплект за изписване,който купихме.Дойдохме в къщи най-близките и се почерпихме.Какви обичаи да спазваш по време на бременност?
Peace Shocked

# 44
  • Мнения: 16
да не спиш надясно/защото сърцето на бебето щяло да е отдясно Shocked

Simple Smile Всъщност, това е единственият смислен съвет, но далеч не по тази причина.
Когато бременността напредне е добре жената да спи наляво, за да не и се притиска забравих-коя-артерия от бебето, но това обикновено го казват гинеколозите, когато дойде момента.

Това си е ужасно смислен съвет, защото иначе се притиска главната ВЕНА на коремната кухина и на жената започва да й се вие свят.

И пак да поясня: аз НЕ ВЯРВАМ на суеверия. Исках просто да разбера кое е истината:
а) има такава традиция, хилядолетна (както ми се каза), и цяла България я спазва
б) няма такава традиция, баща ми (и още повече жена му  Twisted Evil) се е побъркал

АЗ САМАТА не смятам да спазвам традиции, които са ми натрапени и за които чувам за пръв път. На жената на баща си няма да дам да прави дрехи за децата ми, пък ако ще турско да стане.

Реакцията на баща ми ме изуми, защото обикновено той разсъждава доста разумно. По темата за вторите жени на бащите сигурно ще намеря подкрепа във форума за свекървите Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 17:53 от лампичка

Общи условия

Активация на акаунт