Въпрос за почерпката след раждането

  • 5 544
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 436
Въпроса ми е до вече раждалите момичета!Съвсем скоро живот и здраве ми предстои раждане,говорили сме с доктора за планово секцио.Кога се носи почерпката в болницата и какво занесохте вие?Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 871
Първо ти пожелавам леко раждане и здраво бебе, а почерпката е жест на благодарност и не бива да се тревожиш какво ще занесете Wink И все пак един съвет - доктори бонбони не пият  Laughing

# 2
  • Мнения: 11 004
Почерпката се носи в деня на изписването и съвсем не е задължителна, но е малък жест на благодарност. Занесохме на екипа бонбони, кафе и водка. На лекаря, с когото имах уговорка, само пари в брой.

# 3
  • малко градче
  • Мнения: 188
В интерес на истината на докторите им е писнало от бонбони и алкохол.Аз лично дадох на акушерката(защото само тя присъства на раждането)  баклава(тя си я поиска),бонбони кола и някакъв ликьор.Ако измислиш нещо по-оригинално ще е добре.Общо взето се носят стандартните неща.

# 4
  • Мнения: 4 292
Бонбони, някакви сладки и натурален сок. Май имаше и кафе. Алкохол забраних да се купува изрично. Черпих в деня на изписването.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз пък занесох почерпката след няколко дена, когато ми сваляха шевовете. Изненадах ги приятно

# 6
  • Мнения: 2 090
В деня на изписването ни занесох бутилка уиски,Кока-Кола и шок. бонбони.И букет цветя за докторката,която ме оперира.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
В деня на изписването майка беше направила 4 торбички. Във всяка беше сложила по кутия бонбони, бутилка вино, бутилка кола и кутия натурален сок. Съответно торбичките бяха за акушерките, лекарите, неонатолозите и моята лекарка. Като отделно за нея бях купила огромен букет и подаръци.
Родих с  планово секцио и пари не съм давала, а и не са ми искали.

# 8
  • Мнения: 114
Майка ми донесе цветя,шоколадови бонбони и кафе.Като се има предвид,че в болницата се отнесоха с мен като с животно даже и това им беше много!Но го направихме заради "традицията",че все нещо трябва да се даде и го дадохме на сестрата,която ми даде бебето,даже не съм я виждала никога.Ако бяха по-мили щеше да има на всички по нещо,но сами си изпросиха"нищото".
Не се притеснявай за такива неща,леко раждане и приятен и спокоен престой в болницата!После сама ще си прецениш на кой с какво да се отблагодариш. Wink

# 9
  • Мнения: 498
Почерпката се носи в деня на изписването и съвсем не е задължителна, но е малък жест на благодарност. Занесохме на екипа бонбони, кафе и водка. На лекаря, с когото имах уговорка, само пари в брой.
И аз бях така и двата пъти.Успешно раждане Hug

# 10
  • Мнения: 2 172
Почерпката се носи в деня на изписването и съвсем не е задължителна, но е малък жест на благодарност. Занесохме на екипа бонбони, кафе и водка. На лекаря, с когото имах уговорка, само пари в брой.

Абсолютно същото,само че за екипа вместо водка-кола  Laughing На доктора-уговорените парички  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 161
Каквото и да занесеш ще е жест на внимание, всяка родилка носи, може и да им е писнало на хората, но пък жеста си е жест, особено ако си останала доволна от екипа. Аз даже не разбрах какво са донесли като дойдоха да ме вземат, но им стана много драго на хората, макар че раждах в частна клиника и всичко си плащах. А и цветя за акушерката донесоха Grinning много се беше зарадвала.

# 12
  • Мнения: 85
В деня на изписването близките ми донесоха торта и безалкохолни.А когато
отидох да ми свали конците подарих на доктора много красива икона и кутия бонбони.Той
наистина се зарадва.Просто тва с уискито ми е малко изтъркано вече

# 13
  • София
  • Мнения: 1 890
    В деня на изписването на акушерките торта, а на лекарката - пари в плик ( по мое желание, тя и дума не е обелила). След един месец като бях на контролен преглед и занесох шише домашна ракия (троянска сливова) - май на нея по се зарадва.  Crazy

# 14
  • Мнения: 1 919
торта и безалкохолни

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Торта и безалкохолно за екипа, цветя в деня на изписването .
Лекарката ,която ме оперира я нямаше, та чак ,като ми махаше конците и занесох торта и цветя.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
В деня на изписването почерпихме с торта,кола,бонбони,кафе,уйски,цветя.

# 17
  • Мнения: 2 950
Моя приятелка - лекарка, ми е казвала, че шкафовете им са претъпкани с бутилки уиски и бонбони. Общо взето на лекарите им е омръзнало от тези неща, въпреки, че това е най-нормалното нещо за поднасяне. Peace

Когато я попитах какво е оригинално и хубаво за лекарите за почерпка и тя ми разказа как веднъж един пациент им занесъл питка - цялото отделение хапнало и много се изкефили.  newsm10 Когато лежах в патологията, помолих свекърва ми да направи нещо такова и тя донесе огромен поднос с милинки. Да ви кажа, настъпи голям фурор. Акушерките ми обясняваха как и нощната смяна хапнала, а на другата сутрин докторите закусили преди визитациите.  smile3521 Останали очаровани.  Laughing

Иначе за след раждането майка ми и баща ми поръчаха две пици от онези големите на парчета - май бяха по 12 парчета едната.  newsm78 Пак са се изкефили от нощната смяна.  Wink

Желая ти успех с раждането и не я мисли почерпката. Каквото и да дадеш, за здравето на детето ти е и няма да иде зян, както се казва Hug

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
Почерпката беше веднага след раждането и на следващия ден също.Кой както си го направи.

# 19
  • Мнения: 4 017
В Токуда на лекарите е забранено да приемат „торбички” с каквото и да било вътре. Лично съм виждала как един от лекарите върна един щастлив татко с подобна торбичка и му каза, да почерпи приятели. Ако някой иска да почерпи допълнително – под формата на дарение на касата (но при тези цени там не вярвам да има подобни случаи).
И действително не виждам защо покрай цялата еуфорията около раждането и изписването някой да се натоварва да подрежда и разнася тежки торби със сокове, бонбони и бутилки  - това практика ли е и в западните болници? Букет цветя би било напълно ОК.
А пък някой като каже – нищо не платих (само 4-5 комплекта бонбони, бутилки и кафета и подарък за еди кой си). Не е ли по-добре да си платиш за избор на лекар на касата, а болницата да разредели парите между всички заинтересовани съгласно вътрешните си правила, съответно лекарите/акушерките да преценят дали да занесат вкъщи поредната кутия бонбони или да купят на децата си килограм портокали.

# 20
  • Мнения: 139
В деня на изписването ни занесох бутилка уиски,Кока-Кола и шок. бонбони.И букет цветя за докторката,която ме оперира.
Peaceлеко раждане ти пожелавам.

# 21
  • Мнения: 9 814
Както вече са ти казали почерпката не е задължителна.
Тя е израз на благодарност към екипа, които е помогнал на бебето ти да се роди.
И би следвало да се направи, когато ма заслужили.
Съпругът ми донесе торта, безалкохолно, уиски и пр. неща, които на мен ми се виждат излишни.
Все пак си бях платила за избор на лекар, здравноосигурена съм и грижите, които са положили за мен са длъжни да ги направят.

# 22
  • Мнения: 1 629
Аз докато бях в болницата баба ми занесе подарък на следящата ме доктрока, а на оператора  едно уиски, което пък дядо ми го занесе.  (защото се познават). Иначе ето сега след 7м. от раждането ще отидем по случай празниците да им занесем по малък подарък (козметични комплекти). Това е. Те тези хора ги зариват с разни неща, така че и милата дума им стига Peace

# 23
  • Мнения: 488
За акушерката и докторката-по една торбичка с бутилка хубаво бяло вино и бонбони мерси Wink
На останалите безалкохолни и някакви сладки....

# 24
  • Мнения: 835
Аз подходих практично - взех цветя за акушерките и сестрите, и им оставих пари.

Свеки беше взела торта и като влязах да я оставя чух коментар от санитарката, че диабет щели да хванат от толкова сладко.Много се смяхме Joy
Всяка жена се радва на цветя, така, че ги уважи с букет и им остави пари те да преценят.Повечето си имат фонд за кафе, и изобщо те да преценят к,во да си купят.

Мен ме изписаха с още 7 мами и да не ти казвам колко бонбони и торти имаше.А на мен много ми се "зарадваха".

# 25
  • Мнения: 9 436
Благодаря ви за бързите отговори  bouquet

# 26
  • Мнения: 219
В деня на изписването-кола,бонбони и сладки някакви. А лично на доктора -алкохол и сувенир  Wink

# 27
  • Мнения: 9 973
на изписването-бонбони,погача,пиле на грил,уиски,такива неща се носят

# 28
  • Мнения: 2 111
Почерпих  в деня след раждането и на изписването с кола,бонбони,кафе.
На доктора,който ме оперира-хубави бонбони и алкохол.

# 29
  • Мнения: 8 229
И двата пъти занесохме домашна питка и бонбони. Пари не сме давали.
Това с алкохола ми е много интересно. Всички се оплакват, че лекарите много пиели, а в същото време мъкнат алкохол. Докато бях в болницата що бутилки се разнасях по коридорите - и всичко за черпня.

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Почерпих на изписването с торта,шоколадови бонбони,уиски,безалкохолно,букет за акушерката

# 31
  • Мнения: 805
Непосредствено след раждането пратих нашите да напазаруват за мен и за почерпка...голяма грешка! Като седнаха да ядат и ме забравиха на магарето!
Тук лекаря за това, че си е свършил работата - взима заплата. Не се черпи, а се благодари!

# 32
  • гр.София
  • Мнения: 380
Изписаха ни малко неочаквано и таткото нямаше време за специални покупки, защото излезе от работа, за да ни посрещне. Беше подготвил четири торбички с алкохол и по една голяма кутия бонбони за хората, от които бях доволна и предварително си бях набелязала, че ще бъдат почерпени-лекарката, акушерката, анестезиолога и една от неонатоложките. На дежурния екип в деня на изписването не сме купували нищо, защото не ги познавах. Според мен почерпката е знак на благодарност към конкретни хора, ако са си свършили добре работата и са проявили човечно отношение, а не е задължителна в останалите случаи.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 809
Черпих в деня на изписването. Занесох букети цветя, бонбони, сокове и торта. На персонала им се бяха отщяли тортите, но всички носеха именно това. Раждах в частна болница, никой не носеше алкохол.

# 34
  • Мнения: 200
в деня след като родих , мъжа ми донесе на двете акушерки и двамата доктори вино , бонбони и кафе ,а на изписването за екипа неонатолози бонбони, цветя и сок, все пак за деца се грижат

според мен се носи ако са заслужили ,но това си е твое решение ,пожелавам ти леко раждане   bouquet

# 35
  • Мнения: 4 433
На изписването мъжът ми донесе почерпка.

# 36
  • София
  • Мнения: 537
понеже наистина и е писнало от бонбони и кола, ние занесохе лучник, червено вино и букети. Зарадваха се на всичко Simple Smile
не се притеснявай ще приеат всичко не връщат хич  Joy

# 37
  • Мнения: 2 960
В деня на изписването дадохме/по точно мъжът  ми/ почерпката си на доктора и екипа-уиски,кафе,бонбони.

# 38
  • Мнения: 8 999
Веднага след раждането - лека почерпка за екипа. На изписване - лека почерпка за акушерките, които са на смяна.
На лекаря - след изписването. Личен подарък.
Поне при мен беше така.

# 39
  • Мнения: 2 334
На изписването дадох на екипа който беше на смяна и който всъщност ме прие малка почерпка-бонбони,кафе,алкохол и безалкохолно  Peace

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Майка ми донесе цветя,шоколадови бонбони и кафе.Като се има предвид,че в болницата се отнесоха с мен като с животно даже и това им беше много!Но го направихме заради "традицията",че все нещо трябва да се даде и го дадохме на сестрата,която ми даде бебето,даже не съм я виждала никога.Ако бяха по-мили щеше да има на всички по нещо,но сами си изпросиха"нищото".
Не се притеснявай за такива неща,леко раждане и приятен и спокоен престой в болницата!После сама ще си прецениш на кой с какво да се отблагодариш. Wink
подкрепям напълно Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 5 079
Нищо не сме черпили, въпреки, че раждах с уговорка.
"Почерпихме" моят лекар със заделената предварително за него сума. Peace

# 42
  • Мнения: 390
Освен всичко казано дотук, бих дала идея да поръчаш и една баница. Много се зарадваха при мен.

# 43
  • Мнения: 267
След раждането ,но преди изписването-по една торбичка(с кафе,бонбони) на акушерката,докторката,неонатоложката и лекарят с когото имах уговорка,като неговата торбичка беше по различна-имаше уиски ,а в другите вино.Естествено и определената сума  Simple Smile Плюс това имаше торта и безалкохолно за целия екип.
При изписването пита с мед и шарена сол и букет за сестрата.
Това беше при раждането на сина ми през август.Когато се роди дъщеря ми нещата бяха по-различни,защото докторът ни беше познат и близък,та тогава минахме без пари Simple Smile

# 44
  • Мнения: 615
Здравейте,
предстои ни с жена ми да си имаме  бебе
и ние мислим да  почерпим със съответнта сума Grinning
според вас каква трябва да сумата, за лекаря ако не си е поискал той конкретна?

# 45
  • Мнения: 37
Нашия си поиска 300лв. преди две години.Инак и на изписването носихме торта, бонбони и букети

# 46
  • София
  • Мнения: 537
Здравейте,
предстои ни с жена ми да си имаме  бебе
и ние мислим да  почерпим със съответнта сума Grinning
според вас каква трябва да сумата, за лекаря ако не си е поискал той конкретна?

според нас повече заслужава пари акушерката отколкото докторката, но.... въпрос на решение е Simple Smile
като иаш в предвид, че 500 лева е избор на екип в окръжна болница в София си направи сетка какво ожеш да си позволиш.

# 47
  • Мнения: 3 929
Раждах 2005 г. без уговорки. В дежурния екип, който ме израждаше, беше по случайност наша позната акушерка, която питахме за почерпката. Та тя ни каза, че се носи кутия бонбони и букет цветя за акушерката, кото "издава" бебето при изписването. Така и направихме. А ако ще черпите доктора, с който сте имали уговорка, обикновено се носи уиски, бонбони, кафи и др. обичайни неща. За пари - не знам.

# 48
  • Мнения: 121
В деня на изписването нашия татко донесе цветя и бонбони в клиниката , а когато доктора ми махаше конците му занесох подаръче, защото не искаше никакви пари. Леко раждане !   bouquet

# 49
  • Мнения: 2 132
Нищо не съм давала Simple Smile

# 50
  • Мнения: 574
В деня на изписването, мъжът ми донесе две торти - за родилно и детско отделение и букет за акушерката, която му даде бебка Peace На лекарката, която ме изражда - занесох букет и каквото й бяхме приготвили около 10-15 дни след раждането, когато ходих на контролен преглед Peace

# 51
  • Мнения: 1 195
Аз раждах в Токуда и лекаря изрично ми каза че е забранено да се носи каквато и да е почерпка. На етажа с родилки имаше зимна градина пълна с цветя от благодарни пациенти, така че занесохме 2 саксии с цветя - едната за персонала другата за лекаря както и по една кутия бонбини, които ми ги върнаха, но аз културно ги забравих на леглото в стаята  Mr. Green

Пожелавам ти леко раждане и здраво бебче   bouquet  bouquet  bouquet

# 52
  • Мнения: 325
Ей,момичета,не им носете алкохол в болницата,че един екип  преди време как се бяха издокарали след такава черпня  hahaha Joy Joy Joy
Иначе аз бях в частна клиника,но на изписване оставихме сладки и бонбонки. Доколкото зная много се радват на питки,баници,ей такива неща,но нашите са нямали възможност да поръчат.

# 53
  • Мнения: 961
Аз раждах в Токуда и лекаря изрично ми каза че е забранено да се носи каквато и да е почерпка.
И аз така. Не само е забранено, но и написано на информационното табло в коридора с родилките. Ако искаш да се отблагодариш, има банкова сметка, по която можеш да преведеш пари.

# 54
  • Мнения: 4 784
Не помня какво точно са донесли посрещачите ми на изписването. Въпреки, че беше забранено, имам спомен за пита и цветя за сестрите, уиски и благодарство за доктора.

Общи условия

Активация на акаунт