Немско училище към посолството в София

  • 59 521
  • 194
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 11
как става туи с приеманото  Thinking искам звер4ето да го запиша на германски ма незнам каде Thinking

# 181
  • Мнения: 390
много е важно по време на изпита децата да са подготвени,че родителите няма да бъдат с тях и ще ги чакат навън.
 Освен по време на изпита се говори на немски и те трябва да разбират какво се очаква от тях да направят.
Тази година имаше доста деца, които плачеха за мама през цялото време и изпитващите не успяха да разберат дали изобщо разбират немски тези деца. 

Това имам предвид!!! Sad
На моите просто им трябва време да се отпуснат, но са на три сега, мога само да се надявам да се променят малко от малко докато станат на 5...
И все пак, ако изпита е поднесен под формата на игра...по-може.

# 182
  • София
  • Мнения: 1 724
Здравейте, може ли да се кандидатства по време на учебната година?

# 183
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте, може ли да се кандидатства по време на учебната година?

 newsm78 май може с изпит и ако има свободно място

# 184
  • Мнения: 771
Голям смях ме напушва от този изпит.Не знам защо, но ми прилича на "теста за интелигентност" в ДГ на Горна баня, когато и н І-ви клас и в ДГ на 2-ро място бяха две "дами " с една фамилия-Барчовски. Май в този "изпит" по немски приоритет има личното мнение на някой...! Освен това се оглеждам в попълненията на пед.персонал-.............примерно...г-жа Ваня дали е на ясно с немската образователна с-ма, или г-жа Невена , която е супер художник е на ясно с членуването, а ще преподава БЕЛ, дали г-дина с комп. грамотност е минал курс по обучение по методика на преподаването на Математика или за родителя е личен "гъдел" като си взима детето от у-ще, да слуша немска реч и да си вика:"ееееей и мойто гардже пое към Европа".Нямам право да повторя думите на моята позната, напуснала тази година това"""""елитно"""""у-ще, но само ви съветвам-вижте учебните програми, квалификацията, часовете и тогава си записвайте детето там! Peace

# 185
  • Мнения: 105
Ние сме малки там още, не знам как е с преподаването, предполагам както и преди писах - за знания едва ли, ще са на високо ниво,
спор няма. Но мисля, че всеки е наясно, че децата ще говорят и научат езика значително по-лесно и в по-приятна среда. А относно подбора - както във всяко платено заведение по света - децата се подбират по личен критерий - да са кротки, спокойни, видимо будни и да поназнайват. В правилника има оценка за дисциплина.

# 186
  • Мнения: 76
или за родителя е личен "гъдел" като си взима детето от у-ще, да слуша немска реч и да си вика:"ееееей и мойто гардже пое към Европа".

О, да, личен гъдел Simple Smile. Между другото - като записвате децата в българските училища гледате ли квалификацията на учителите?
Балони, я кажи, защо продължаваш да се връщаш в темата за немското училище Simple Smile. Да не би твоето дете да е кандидатствало и да не е било прието или пък просто ти харесва да дразниш тези, които сме направили този избор и считаме нашия избор за правилен.
Както по-рано бях казала, всеки има правото на избор и всеки решава какво ще предприеме за развитието на детето си. Ние не коментираме твоя избор, ние обсъждаме какво се случва в училището, как се кандидатства и т.н. Не считам, че злонамерените забележки са конструктивни, нито пък помагат на накой да направи избора си.
Хайде със здраве...

# 187
  • Мнения: 771
Не, уважаема, просто имам "честта да познавам някои от учителите и не считам, че отговарят на претенциите на това у-ще.Иначе за избора-права си!

# 188
  • Мнения: 105
Чудя се какви претенции има училището, не си правят реклама, не отварят по 2 паралелки за 1ви клас, какви са им претенциите Simple Smile
С радост приемат чужди деца, по-трудно и с видимо нежелание BG деца, всеки си прави сметката. А относно нивото на обучение - като виждам какво е нивото на нашите родни училища, цел, концепция и прочие.

# 189
  • Мнения: 160
Колко паралелки са в това училище и общо колко деца учат? По колко деца са в паралека?
В крайна сметка впредвид това, че сме в ЕС, няма ли и дипломите да са легитимни.
Нека някой, който наистина е наясно с училището да разкаже как е там, какви са плюсовете и минусите.

# 190
  • Мнения: 105
Ние сме там, в паралелка има 12 деца, дипломите може, а може и да не се легитм.....но оставам с впечатлението, че на никой от
родителите не го впечатлява това положение. За нивото не мога да кажа нищо - ние сме малки все още, от познати в по-горните класове знам, че темпото е много по-бавно от това в БГ училищата, но това си е била немската система. Затова и си мисля, че няма как да бъдат признати дипломите. За мен това училище е алтернатива да живеем в БГ и да учим по чуждо училище. Варианта на повечето българи е да се изнесат в чужбина и децата да получат същото образование. Това е моят ъгъл на преценка. Който иска БГ система учи в нашите училища, които си имат също плюсове. Нямам информация за да ви дам повече за училището.

# 191
  • София
  • Мнения: 1 724
Да си повторя въпроса за сроковете за кандидатстване и прием...

# 192
Да си повторя въпроса за сроковете за кандидатстване и прием...

За тази учебна година 2009/2010 молбите се подаваха в началото на м. февруари, а самият изпит беше на 16.05.09г. Но най-добре се обадете в училището или им пишете мейл. Също може да следите за информация на сайта на училището. Относно самия изпит за предучилището да допълня senotita с това което разбрах от сина ми тогава, е че са  оставили децата да си поиграят малко, а след това са оцветявали риба /която е била разделена на отделни части/, след това е трябвало да изрежат частите и да ги залепят на лист правилно, също са оцветявали и лепили сладолед, рисували са картина по избор на децата и са ги питали как е на немски сладолед, крем, куче /елементарни думички/. Доколкото знам от познати изпита за 1-ви клас е бил същия, но на децата е бил прочетен кратък текст на немски, който те е трябвало да могат да разберат.

# 193
Тази тема започва да се превръща в махленски спор.
Вероятно Балони е част от Ерих Кестнер и е доста засегната от интереса на хората към училището, а  злъчните и забележки към всички преподаватели са продиктувани от факта, че доста деца от Ерих Кестнер предпочетоха да се преместят. Местенето от своя страна е загуба на пари, а местенето на немски деца са още повече пари.
Не е вярно, че "чуждите" деца са добре дошли, а нашите не. Все пак 80% от учениците са българи. Идеята на този вид училища е да се изнася култура.
Моето дете е в училището вече втора година и това, което ми харесва е невероятната организация, която имат немците. Всичките правила и порядки са подчинени на логика и варианта "г-жата така иска" го няма. Прехода от Ерих Кестнер беше доста труден защото се видя колко малко  знаят децата  по немски и първата година доста се наваксваше. Учебния материал е коренно различен от нашия, избягват се никому ненужни сухи факти и се набляга на повече практически знания и умения. Математиката например е изцяло различна като логика. Много по разбираема и леснодостъпна.
  

# 194
  • Мнения: 7 821
Тази тема, взе да излиза от конкретния въпрос доста отдавна. Непрекъснато се "вдига" от гости и има спорове за какво ли не.
Време и е да приключи и то отдавна.
Когато имате да кажете нещо важно или искате да зададете конкретен въпрос - моля отворете си нова, желателно не от поредния гост!
Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт