Еманципацията - защо ни трябваше!?

  • 5 161
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 367
Tuk чистачка идеално би идвала 2/седмица (не ми прозорци и по-големи неща); имаме робот к прахосмуцира 2-3/седмица
Градинар-не,баща им коси трева,аз имам една леха в к ровя в миг на лудост,но е отзад и не пречи никому
Пазарувам 1/седмица,мъча до да стане 2/месец ; подаръци за всички околни 1 година напред
Не оставям нищо за посл.момент (ако зависи от мен)
Планирам ваканции,рдс,гостита,плейдейтс за децата, представления и пр максимално предварително
Знам какво правим всеки ден от понед-петък в понед (това редуцира напрежение да мисля в 5пм къде да ходим и спестява нерви)
Имаме режим,до минута,всички (това бтв е особено полезно,според мен както биологично,така и организационно)
*
Едно наблюдение-колкото повече "о ужас,нямам време за нищо"-толкова повече това е факт. Това е потвърдено от редица техники в психо- и когнитивната терапия,за нас като бг (тъмна,негативна нация по душа) е трудно,но си заслужава да се опита. Всяко нещо има и добра и лоша страна,умение е да се вижда и валидира добрата.

# 46
  • Мнения: 4 399
GI, нашата ЧистаЧка идва 1 път в седмицата за 4 Часа. ПовеЧе време не мога да и отделя, а и няма нужда. За това време изЧиства цялата къща и е достатъЧно Чисто до следващия път, ние и без друго сме си само веЧер вкъщи. Мие прозорци, в тези слуЧаи се разбираме или да дойде извънредно или една седмица да пропусне текущото Чистене, пуска само прахосмукаЧка набързо. Тя е много Чевръста и за 4 Часа успява да измие всиЧки прозорци и да изЧисти пода.
Градинар нямаме, но не Чувстваме нужда от такъв. Нашето дворЧе е малко и всиЧки правим по нещо там, обикновено след работа и така детето прекарва много време на въздух. А и по принцип градината ми е последна грижа, ако имаме време и желание, правим нещо, ако не листата могат да седят и със седмици.

Останалото е разпределено не под строг график, аз не съм Човек който може да живее по график, това би ме натоварило ужасно. Обикновено пера през поЧивните дни, но се слуЧва и през седмицата. Сушилня нямам и вероятно никога не бих си купила. Всъщност за мен много повеЧе време отнема събирането на прането, сгъването, подреждането по гардероби, отколкото простирането, а и мъжът ми много ми помага с прането. През седмицата обикновено готвя само за детето. А каквото сготвя през поЧивните дни се изяжда на момента, на мъжа ми не му минава номера с повторно ядене на същата манджа. За сметка на това, той пък е свикнал да веЧеря сухоежбина. Готвенето по принцип ми е силно неприятно и гледам да му отделям не повеЧе от 1 Час. Гладенето е много спорадиЧно занимание у нас. В момента май имаме около 15-16 ризи за гладене предпразниЧно.  #Crazy Обикновено пазаруваме в петък след работа. Тогава мъжът ми излиза по-рано, прибира детето и се срещаме някъде когато аз свърша с моята работа. Е, някои неща се налага да ги докупуваме през седмицата, но няма друг наЧин. Каквото може да се поръЧа от Интернет го купуваме от там, това спестява също време. Това май е всиЧко. Ах, да забравих да кажа, Че аз работя 4 дни/седмица. В общи линии положението е търпимо докато не ми се наложи да си нося служебна работа вкъщи. Тогава веЧе главата ми запоЧва да пуши защото преди 22:00 Часа няма теоретиЧеска възможност да седна да работя, междувременно съм уморена, не особено продуктивна и гледам ей така  #Crazy

Какво знаЧи Че работите 8-5?

# 47
  • Мнения: 3 367
Vjara ,тук много се работи 2 и 3 смяна и почасово,8-5 е равносилно на 40 часова седмица,редовна смяна,с 1 час обедна почивка

# 48
  • usa
  • Мнения: 2 113
за мен еманципаципирана жена не е жената, която едновременно има кариера, семейство, подредена къща, богат културен живот и издъхва в същото време. за мен еманципираната жена е тази, която има право на избор. тази, която прави каквото прави с желание и защото тя е решила така, а не защото някой друг е преценил, че така трябва. ще си стоя в къщи и ще си гледам децата или ще работя, ще чистя и подреждам или ще подритвам играчките по ъглите, за да не се спъвам в тях, ще готвя или ще ядем кой каквото може сам да си нагласи, ще чета книги или няма да знам къде е библиотеката, ще нося анцунзи или последна мода роклички само и единствено ако аз искам. спокойни и балансирани деца се гледат от доволни от живота си сами направили избора си майки независимо дали са домакини или кариеристки.

# 49
  • Мнения: 1 630
за мен еманципаципирана жена не е жената, която едновременно има кариера, семейство, подредена къща, богат културен живот и издъхва в същото време. за мен еманципираната жена е тази, която има право на избор.

Е значи, съм еманципирана  Mr. Green Mr. Green
Мъжа ми чисти повече, аз готвя повече, но и двамата не се преработваме в къщи .... за сметка на кариерата. 
Излизаме в 7 редовно се прибираме след 19, в останалото време определено ми е по-важно да си поговоря с детето, до прочета нещо или до се помотая във форуми или сладък чат с приятели от колкото да чистя.
Мъжа ми чисти по малко сутрин, аз правя големи чистения когато ми дойде музата. В момента съм захванала голямо коледно почистване. По този повод се помотвам  Joy 

# 50
  • Мнения: 4 399
anette1104, и тук стандартното работно време е 40 Часа/седмица, обедната поЧивка 30 мин/ден и ти я приспадат без знаЧение ползвал ли си я или не. Има фирми в които официалното работно време е 38 Часа/седмица, но това е по-скоро теоретиЧно защото извънредни Часове са силно желателни, а в повеЧето слуЧаи не се компенсират по никакъв наЧин. Разликата е може би в това Че при определени условия майките на деца до 7 годишна възраст имат право на намелно работно време.

Общи условия

Активация на акаунт