Мисля че вече стигнах дъното...........

  • 6 664
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 497
Всичко което съм преживяла не го пожелавам на никой-погребах първия си мъж на 22 год,след катастрофата бях изпаднала в голяма депресия,разболях се от булимия,трудно започнах да живея отново,да мисля отново,да се смея отново.Но всичко беше за децата-да си имат поне менМинах през голямо лечение с депресанти,с билки,посещения при психотерапевти,трябваха ми години са си стъпя на краката и сега всичко се повтаря на ново.Страх ме е че ще дойде времето да се предам,да се уморя от този живот...............Няма  промяна, няма и да има.Идват празници и аз пак ще плача докато другите се веселят.......................
Може би проблемът идва точно от това състояние на депресия което те завладява. В такива моменти и "най -малкото камъче може да преобърне колата". Какво остава за такъв дирек, какъвто само една свекърва може да бъде. Всичко те дразни, а свекито само подсилва нещата. Бори се именно с това състояние, отдай се малко на развлечения, мисли позитивно и ще видиш как после нещата няма да ти изглеждат толкова драматично и ще успееш да я игнорираш без много-много да й обръщаш внимание на глупостите.

# 46
  • Мнения: 1 554
не знам какво да кажа,много ме развълнува твоята история,една силна прегръдка от мен Hug

# 47
  • Мнения: 2 475
Пф, аз пък искрено те съжалих! Hug
В твоята ситуация според мене не е възможно да се покажат картите на масата, трябва да се подходи с хитрост, а не директно да се покаже на тоягата на дъртото куче, дето те тормози.
Мога да те посъветвам не да бъдеш силна, а  с хитрост да обърнеш мъжа си така, че да е на твоя страна и да те подкрепя. Чудовището ще те омрази още повече, ама...
Очевидно си чувствително момиче и ги преживяваш нещата. Кураж!

# 48
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Аз също съм за радикални мерки!
Ти си силно момиче Hug
Желая ти успех от цялото си сърце Peace
PeaceБъди много силна,моята свекърва е подобен звяр за това ти съчувствам напълно и ти желая много късмет

# 49
  • Мнения: 263
Ох, аз не мога да си представя да го изтърпя това, което описваш! Не нервни кризи и депресии, а не зная до къде би ме докарало...
И за съжаление и аз мисля, че щом мъж ти застава на страната на майка си няма много, което може да се направи...
Според мен това, което би могло поне да подобри ситуацията е да внушиш на децата (малките) да се оплакват на баща си, не на теб. Защото, ако на теб не вярва на тях би трябвало да повярва. Другото е: наеми си жена да се грижи за децата и не разчитай за това на свекървата. Не и давай пари и за нищо не искай помощ от нея. Намери начин да я приемаш като досаден придатък, на когото само да напълниш устата и да не очакваш нищо от нея.
Не зная как става това, защото и аз още и още се товаря на свекърва ми при все, че чак пък такива висоти не е достигнала! Желая ти успех от все сърце!
И накрая: смятам, че ако нещата не се подобрят би било по-добре да се махнеш от този кошмар! По-добре да се разделиш с този си мъж, отколкото да оставиш децата без майка! Още повече, че както разбирам големите няма и да има кой да ги погледне освен теб!

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 HugИ от мен една прегръдка. Дано мъжът ти те подкрепи най сетне и сложите свеки на място. Друг начин няма.

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Току що прочетох една друга тема и ми хрумна, че въпросната жена може да е енергиен вампир, каквито всъщност са и всички отровни хора. Тук има една книга с начини за справяне с такива хора, ако ти е интересно прочети и може би ще намериш някакво решение за себе си.
Книгата е на Александрович, Александър   и се нарича Енергийните вампири. Намира се тук http://www.spiralata.net/booklist.php?LangID=0&Letter=%C0

# 52
  • Мнения: 497
Не "може" , те са енергийни вампири. И аз това го четох като млада булка и го забелязвам всеки ден.

Общи условия

Активация на акаунт