Отговори
# 165
  • EU
  • Мнения: 164
Първото ми раждане в АГ Варна беше неактивно, т.е предизвикано, бях млада и глупава и послушах доктора, но слава Богу родих вагинално. Сега скоро ще раждам второто си дете и съм на 100% за активно раждане, лекарката ме покрепя, а и близките ми. Макар, че на татито му се иска някак си да знае кога ще започне  Mr. Green , то и на мен ми се иска да беше концерт по желание Laughing, но природата си знае работата най-добре  Peace

# 166
  • София
  • Мнения: 1 476
Родих дъщеря си нормално, но се възползвах от екстрата "епидурална упойка".
Аз също си мислех да родя без нея, но в последствие, като се засилиха болките реших, че няма смисъл да "умирам" от болка, като може да ме облекчи и си поисках упойката и не съжалявам, даде ми малко почивка, посъбрах сили преди съществената част  Peace
Изобщо дума не е ставало да ме режат, лекарката ме подкрепяше изцяло за решението ми раждането да е по нормален път и съм и много благодарна за раждането, от което останах само с хубави спомени. Клизмата..не ме питаха, ама и аз не съм се дърпала, определено не е кой знае какво..бях чела и нормални и по кофти мнения, но както за нея, така и за цялото раждане се бях настроила позитивно, знаех че всичко ще е наред и не съм се притеснила нито за миг, бях много спокойна до края  Peace
Сигурна съм, че тази позитивна нагласа много ми помогна, не се страхувах и очаквах с нетърпение срещата с малкото човеченце  Hug
Ходих на курсове за бъдещи родители, много полезно беше всичко научено там...както за самата бременност, така за самото раждане в подробности, също и за отглеждането на детенцето. ДИШАНЕТО и аз да кажа, се оказа много полезно и за мен, много облекчаващо контракциите... до 7см /тогава си измолих епидуралната/ не умирах от болка, беше поносимо положението, но реших че ще се засилва болката и се "презастраховах"  Laughing УПРАЖНЕНИЯта, който научих на курса, също облекчаваха контракакциите и родих за 4 часа /от началото на регулярни, силни контракции/
Болницата, в която раждах беше Света София /на Мазнейкова/, но не тя а лекарката има всички заслуги, да остана само с хубави спомени от това изживяване. Безкрайно благодарна съм на д-р Павлова, невероятен човек и специалист   bouquet   bouquet  bouquet   bouquet

# 167
  • Мнения: 585
Скоро и аз ще споделям - тъй като първото ми раждане не беше толкова ествествено, колкото ми се иска Simple Smile
Надявам се второто да е Simple Smile
Ще раждам в Токуда, при доктор Димитров Simple Smile и много скоро ще ви пиша

# 168
  • Мнения: 1 404
Болницата, в която раждах беше Света София /на Мазнейкова/, но не тя а лекарката има всички заслуги, да остана само с хубави спомени от това изживяване. Безкрайно благодарна съм на д-р Павлова, невероятен човек и специалист   bouquet   bouquet  bouquet   bouquet
Да,това е важно да се уточни-самата д-р Мазнейкова не е особен привърженик на естественото и активно раждане.Така се случи,че влезе в залата точно по време на изгонването и като разбра,че накрая са ми сложили епидурал,застана между краката ми и изкоментира-"Аааа,така ли раждате вие от Естествено Mr. Green".

# 169
  • София
  • Мнения: 1 476
Болницата, в която раждах беше Света София /на Мазнейкова/, но не тя а лекарката има всички заслуги, да остана само с хубави спомени от това изживяване. Безкрайно благодарна съм на д-р Павлова, невероятен човек и специалист   bouquet   bouquet  bouquet   bouquet
Да,това е важно да се уточни-самата д-р Мазнейкова не е особен привърженик на естественото и активно раждане.Така се случи,че влезе в залата точно по време на изгонването и като разбра,че накрая са ми сложили епидурал,застана между краката ми и изкоментира-"Аааа,така ли раждате вие от Естествено Mr. Green".

и аз такива неща съм чела за нея, за щастие не съм попадала на нея, освен на феталната морфология, който преглед мина за 10 минути, без много много приказки, ама се надявах че поне си разбира от работата и би видяла евентуален проблем. Но за ражданията знам, че само планово секцио прави, при това много често не присъства на самата операция, въпреки уговорката  Flutter

# 170
  • Мнения: 391
Дендри, за съжаление, аз не съм чела или чула за едно напълно естествено раждане в Българска болница, затова се съмнявам че ще получиш информацията която търсиш. Дано не съм права и тези единици да отговорят в тази тема.

Бгбаба, исках само да те подкрепя и да ти кажа от позицията на майка на три деца, две от които родени без грам намеси, че си на прав път - клизми са ненужни, новородени които са до майка си не се "дерат" и т.н. Първите мигове след като се роди едно същество, най-важното е какво му трябва на него, а не колко и е удобно и спокойно на майката. И да, най-доброто място за едно новородено е до нея, а не самотно ревящо в незнайна стая с каучук или шише в устата, подмятано от акушерките като ненужна вещ, без грам любов и топлина. Децата не са "удобни" и всеки който очаква това, се подготвя за много неприятна изненада.
Успех! Надявам се да постигнеш желаното от теб раждане, защото наистина, няма...няма друго преживяване което е дори наполовина като него. А естественото! Несравнимо дори и с едно нормално вагинално болнично такова. Несравнимо.

# 171
  • Мнения: 6 274
...... новородени които са до майка си не се "дерат" и т.н. Първите мигове след като се роди едно същество, най-важното е какво му трябва на него, а не колко и е удобно и спокойно на майката.... 
Аз пък искам да ти кажа да не ми казваш какво съм видяла и какво се е случило на мен...
Щом казвам, значи е така...
Бебето си беше при мен и се "дереше" в буквалният смисъл на тази дума....
И това дали искам да ми е удобно си е лично моя работа и те моля да не си позволяваш да даваш наставления коя майка и кое дете от какво се нуждаят...
Имаш си деца, да са ти живи и здрави - грижи се за техните желания...
Не за моите деца...
Не си позволявам да те квалифицирам, нито да обсъждам децата ти...
Не си го позволявай и ти....

# 172
  • София
  • Мнения: 12 241
Едно естествено раждане в българска болница   Simple Smile
Попаднах скоро на това разкажче и мисля че е подходящо за темичката.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
...... новородени които са до майка си не се "дерат" и т.н. Първите мигове след като се роди едно същество, най-важното е какво му трябва на него, а не колко и е удобно и спокойно на майката.... 
Аз пък искам да ти кажа да не ми казваш какво съм видяла и какво се е случило на мен...
Щом казвам, значи е така...
Бебето си беше при мен и се "дереше" в буквалният смисъл на тази дума....
И това дали искам да ми е удобно си е лично моя работа и те моля да не си позволяваш да даваш наставления коя майка и кое дете от какво се нуждаят...
Имаш си деца, да са ти живи и здрави - грижи се за техните желания...
Не за моите деца...
Не си позволявам да те квалифицирам, нито да обсъждам децата ти...
Не си го позволявай и ти....


джуличка, отразяваш моята позиция!

аз от това, че слагах неизменно на първо място винаги и винаги ревящият вързоп от мъжки пол в лицето на новороденото ми момченце, а забравях за своето добруване и удобство - се докарах до такава тежка следродилна депресия, че ум да ви зайде  #Cussing out

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Едно естествено раждане в българска болница   Simple Smile
Попаднах скоро на това разкажче и мисля че е подходящо за темичката.

благодаря ти, много хубав и затрогващ разказ   bouquet

# 175
  • Мнения: 1 170
Ще следя темата с интерес, защото и мен ме интересува горещо къде в София го има животното естествено- раждане- след- секцио.
Искрено се надявам да се включат повече майчета с полезна информация и по- малко спам без капка съдържание
Tired

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
че имаше спам - имаше
но този спам имаше свое съдържание
просто понякога е много трудно да не отговориш на провокации

# 177
  • Мнения: 3 092
Темата е много интересна и определено полезна  Simple Smile
Искам и аз да помоля за по малко  спам.Нека наистина майки преживели естественото раждане да разкажат за него , нека има повече цитирани имена на болници и доктори и акушерки .
И моля ако е удобно  модератор да прочисти малко темата  Wink
Аз нямам какво да разкажа за жалост , но ми се иска следващият път да се включа с хубав разказ и се надявам тази тема да помогне както на  мен , така и на други бъдещи мами , който са избрали тази опция  Simple Smile
Aila и аз ти благодаря за линка !

# 178
  • Мнения: 1 404
Искам и аз да помоля за по малко  спам.Нека наистина майки преживели естественото раждане да разкажат за него , нека има повече цитирани имена на болници и доктори и акушерки .
Препоръчвам д-р Павлова от Света София-рядко човечен лекар е,уважава личното пространство на родилката,ако няма усложнения,при нея е възможно да се роди активно,но САМО ако родилката е подготвена за това,т.е не трябва да се разчита на подкрепа от нея,каквато бихте получили да речем от дула.Все още не ми се разказва в подробности за моето раждане,но при интерес мога да отговоря на конкретни въпроси Peace

# 179
  • Мнения: 3 092
 Bili , моля те обясни какво имаш впредвид с думите си че не може да се разчита на подкрепа , тя просто стой и наблюдава процеса отстрани ли , пита ли родилката как  се чувства - изобщо как точно се държи д-р Павлова .
Мерси за отговора !   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт