Отговори
# 195
  • Мнения: 1 420
Ще ви споделя моят опит, въпреки че не раждах в България - живеем в Англия от няколко години. Тук термина "секцио по желание" не е известен на лекарите, а и аз не бих поискала никога  Peace Та отидох със 6см разкритие и със съпруга ми ни настаниха в една стая с легло, диванчета и телевизор. Акушерката ( в Англия лекарите се намесват само при спешни случаи ) беше при нас през цялото време. Раждането продължи около 8 часа след пристигането ни в болницата. Тя ме насърчаваше да се опитам да напъвам в каквато позиция ми е удобна. Тук като тръгнеш да раждаш не те качват на магарето, а просто си лежиш или както ти е удобно! Никога не съм планирала дали ще искам епидурална или нещо друго обезболяващо, но акушерката през цялото време ме уверяваше, че ще се справя  Peace И така родих нашата принцеса без да вземам нищо - напълно естествено. Татито беше до мен през цялото време и ми помагаше много! Изобщо всичко това ми остави страхотни спомени, които се помнят за цял живот!

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 22:57 от Winnie

# 196
  • Мнения: 826
Супер звучи Winnie  Grinning  Много се радвам на майки с такова хубаво раждане. Hug
Дай Боже и в Бг, ако не ние, то децата ни да раждат така.

# 197
  • Сливен
  • Мнения: 894
да Уини, по разказа ти личи че е било незабравимо преживяване Hug

# 198
  • Мнения: 1 420
Само мога да ви пожелая качеството на здравните услуги в БЪлгария да се подобри! Забравих да допълня, че раждах в държавна болница и не сме платили една стотинка от началото на бременността до края - нито за изследвания, нито за нищо. А и след раждането от болницата ни дадоха една тора с подаръци за бебето ( повече от които мостри, но бяха полезни  PeaceGrinning

Общи условия

Активация на акаунт