Борба с конденз по дограмата..

  • 12 851
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 935
Бихте ли споделили колко камерна ви е дограмата?Би трябвало да има разлика между 3 камерна и петкамерна относно конденза.Моля, който има конденз, да пише колко камерна му е дограмата.

# 31
  • Мнения: 16
Нашата е петкамерна и грам конденз не съм забелязала досега. С парно сме, често суша дрехите по радиаторите в стаите. Засега проблеми няма. 

# 32
  • Мнения: 5 935
К стъклото е висококачествено флоатно стъкло с прозрачно покритие, отлична топлоизолация и възможност за комбинация с други стъкла. Използването на стъклопакети с К стъкло позволява съществено снижаване на енергията за отопление и за климатизиране на помещения с различно предназначение. Нагрятото стъкло с нискоемисионно покритие излъчва много по-малко топлина в пространството между стъклата от обикновеното стъкло. Именно заради това при ниски външни температури, температурата на повърхността на стъклопакета откъм помещението е по-висока, отколкото с обикновените бели стъкла. В този смисъл чрез използването на нискоемисийни стъклопакети, не само че се повишава енергийната ефективност на сградите, но и се намалява вероятността от възникването на конденз.


--------------------------------------------------------------------------------

# 33
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Нашата е петкамерна и грам конденз не съм забелязала досега. С парно сме, често суша дрехите по радиаторите в стаите. Засега проблеми няма. 

По-скоро е благодарение на парното, а не на дограмата, така мисля. Защото кондензът тръгва от стъклата, а не от профила. Иначе нашата е двукамерна.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз си мисля, че е благодарение на парното.

Последна редакция: пн, 29 дек 2008, 23:04 от ivben

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Определено не е от дограмата! Ние сме със 7-камерна, но чакаме лятото, за да я сменим с пакети с нискоемисийни стъкла!

# 36
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Дали наистина би имало ефект? В цялата къща имаме конденз и то голям, но в спалнята положението е трагично, особено през нощта, защото е страшно малка, а не се отоплява. Бърша стъклата по няколко пъти на ден, вечер слагам навити на руло чаршафи по перваза, тази сутрин чаршафът беше подгизнал от вода ooooh! Стича се и под вратата по паркета, ако и той се надуе (в хола се наду преди 2 зими и още не сме го оправили) направо ще се гръмна Crazy
Та понеже в хола сме с огромни прозорци и ще идат бая пари за смяна на дограма, поне в спалнята се чудя дали да не го пробваме това К-стъкло Whistling

# 37
  • Мнения: 5 935
За двукамерна и седемкамерна не съм чувала.Бихте ли споделили що е това?
А под ПВЦ дограма ние,потребителите ,разбираме общо-конструкцията и стъклопакета.
И има значение за конденза-колкото е по-добра изолацията и по-малка топлопроводимостта -съответно по голяма разлика в температурите между външното и вътрешното стъкло-толкова по-малък конденз.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Ами двукамерната е дограма като дограма, поне външно - с такава е издаден блокът, значи ще е най-евтината възможнаSimple Smile. Не съм я разглеждала отвътре Laughing
А за топлопроводимостта и конденза - ясно ми е на теория, мисълта ми е на практика дали ще има видима разлика, която да оправдае инвестицията. Склонна съм да пробвам, честно казано, само да не се окаже другата зима пак теч, но в мааалко по малки количества Crazy

# 39
  • София
  • Мнения: 4 051
Момичета, да ви кажа майка ми как реши въпроса. С външни щори. Тя живее в Бургас, там е много влажно и беше ужасТ! Всяка година боядисват, мажат и с препарати и пак мухъл по стените.  ooooh! От момента, в който сложиха външни щори, кондензът изчезна. Дори ми е показвала в кухнята-пуска щорите на двете стъкла, средното оставя без щора. На сутринта по средното тече вода, на другите няма никакъв конденз. На мен лично външните щори не ми харесват, но и при мен кондензът е много малко. У тях наистина беше ужасно влажно, предполагам момичетата от Бургас и Варна разбират какво имам предвид.  Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Да, чувала съм това за външните щори, но при нас е неприложимо - прозорците са в полукръг и от 9 крила само 3 се отварят.  В спалнята също не се отваря прозорецът. А ако са пред неотваряеми прозорци и не се чистят, стават грозна гледка.

# 41
  • Мнения: 3 830

Значи това си е чист физичен закон Simple Smile
Когато въздухът в стаята е по-хладен, той е с по-висока влажност. Когато е по-топъл, той е по-сух.



Ей това от кой закон е?! Rolling Eyes Влажността и температурата са различни неща.Влажността в Бурас и София е различна, независимо,че температурата може да е еднаква.Както и в 2 жилища, като едното се отоплява с парно, а другото с газ, да кажем. Има резон в нящата, които казваш, но обяснението ми е неонятно.  Blush
Иначе другите неща са ясни-много проветряване се иска.

Галски, точно така.
Така е за съжаление. Ако в стаята е топло, конденз няма да има.
Според мен най-доброто решение е да има климатик, не влагоуловител.

# 42
  • Мнения: 3 251
Аз реших проблема с най-обикновено домакинско веро, по желание, може да ползвате и ПУР  Mr. Green!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 25 254
А? Това как бори конденза newsm78

# 44
  • Мнения: 3 251
При първата поява на конденз, подсушавам идеално стъклата и докато се проветрява - на една кърпа сипвам малко веро, каквото имам и добре намазвам навсякъде стъклата. Да не ви притеснява,че малко се замацва и запенва, после като засъхне-почти не си личи.
Желателно е да не се пипат стъклата обаче. Така процедирам и със стъклата в колата.
После като се наложи да ги чистя, намокрям ги, минавам с гумата на чистачката за стъкла и подсушавам допълнително с микрофибърна кърпа и ако е наложително повтарям отначало с верото.

Последна редакция: вт, 30 дек 2008, 17:10 от Сапфира

Общи условия

Активация на акаунт