изписване от ясла по никое време

  • 10 209
  • 92
  •   1
Отговори
# 60
zorka,aз обясних при мен как се реши  проблема да нямам период на  без ясла и детска градина за сина ми .

Дано и при теб няма няма такъв период . Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 113
Да,мила,разбрах те!
И при нас няма такъв период-просто прочети малко по-напред!Това имах предвид,защото останах с впечатление,че си чела само в началото!!!!!

# 62
 Казваш : "Молба подадох-от първите номера сме,но най-рано ще го приемат от 1.06 в ДГ"

 zorka, все пак да те предупредя,че  за детските градини няма значение  дали си от първите номера,защото всяка детска градина си има свои  уж  критерии  за прием .За някои градини направо си искат  пари-уж дарения. Така че  не се успокоявай,че си една от първитe. Това не е гаранция,че детето ти ще е  одобрено  за след 1.06. Подай в няколко  ДГ  ми е съвета,ти ако искаш  ме послушай.

# 63
  • Мнения: 113
Казваш : "Молба подадох-от първите номера сме,но най-рано ще го приемат от 1.06 в ДГ"

 zorka, все пак да те предупредя,че  за детските градини няма значение  дали си от първите номера,защото всяка детска градина си има свои  уж  критерии  за прием .За някои градини направо си искат  пари-уж дарения. Така че  не се успокоявай,че си една от първитe. Това не е гаранция,че детето ти ще е  одобрено  за след 1.06. Подай в няколко  ДГ  ми е съвета,ти ако искаш  ме послушай.



Независимо в колко ДГ имаш подадени молби,то във всяка ДГ има 2 приема-през юни и през септември.Във всяка ДГ първо се приемат т.нар.ВРЪЗКАРЧЕТА,след това братчетата и сестричетата,чиито батковци и каки посещават съотвитната ДГ и накрая се приемат всички останали деца до запълване на съответната бройка.
Какво те кара да мислиш,че след като детето ми е 2-ро в 1 от списъците,няма да бъде прието!!!
Какво те кара да се мислеш,че аз не съм една от връзкарките?
Защо гледаш от черната страна на нещата?
Защото се е получило така с твоето дете ли?
Съжалявам,ако си мислиш,че всички ще попаднат в твоята ситуация!!!!

# 64
zorka ,я се успокой и се извини  на хората,които са ти дали съвети най-приятелски .  Simple Smile

Не е редно да използваш  толкова удивителни знаци.  Stop

Споко,няма ти пиша в темата,току виж и мен си разстреляла.  Joy

# 65
  • Мнения: 113
zorka ,я се успокой и се извини  на хората,които са ти дали съвети най-приятелски .  Simple Smile

Не е редно да използваш  толкова удивителни знаци.  Stop

Споко,няма ти пиша в темата,току виж и мен си разстреляла.  Joy

Радвам се на всеки,който ми е дал съвет,но не одобрявам тези,които не четат всичко
И не смятам да се извинявам след като не съм обидила никого

# 66
  • Мнения: 113
Явно Тони не е запозната с доста неща около ДГ и ДЯ

# 67
  • Мнения: 113
Това е пряк резултат от създаването на бебешки яслени групи.
Просто нищо не разбирате, вместо да се гордеете колко напред с материала сме, че имаме ясли за 3-месечни бебета, вие се вайкате, че трябва да си стоите у дома с децата половин година, докато дойде време за градина!

Не се гордея с факта,че има ясленска група за 3-месечни бебета!
Вайкам се за това,че трябва да си стоя у дома с детето половин година,защото не мога да си позволя лукса да не ходя на работа!!!Ако ти можеш-браво на теб!

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
1. Чувала си за ирония, предполагам?
2. Прочети малко повече по дадения линк, няма нужда да бързаш да пишеш.

# 69
  • Мнения: 113
По поста ти не си личи иронията ти

# 70
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
По поста ти не си личи иронията ти
...или ти не я усещаш, също е вариант.

# 71
  • Мнения: 113
хахахаха Joy Joy Joy
някои хдра използват емотиконите-те са за това

# 72
  • Мнения: 113
Наредба 26: https://http://www.econ.bg/law86419/enactments/article152396.html

Но в нея не намирам никъде изрично казано, че при навършване на 3 г. детето се изписва! (или аз чета много диагонално Shocked)

Тази наредба отменя предишната, според която:
Чл. 22. (1) Децата в детските ясли се изписват след навършване на 3 г. в следните срокове:
1. от 1 юни до 20 юни за родените от 1 януари до 30 юни;
2. от 1 септември до 15 септември за родените от 1 юли до 30 декември;
3. целогодишно, ако на детето е осигурено място в детска градина.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 71 от 1991 г.) Органът по здравеопазването при общинския народен съвет, на чиято територия се намира яслата, по изключение може да разрешава оставане на децата в детските ясли по медицински показания до 6 месеца след навършване на 3-годишна възраст.

Явно нещо като не е изрично казано може да се приема двузначно от директорките  Thinking ... или има друга допълваща наредба??
кремена, естествено, не си сама в борбата за тази дупка.


Наредба 26,член 2,алинея 1

# 73
  • Мнения: 113
Момичета,много Ви благодаря. Но дано това не си остане само едно предаване.

Иначе в нашата ясла нещата се раздвижиха. Ще пиша тук за подробности в последствие,ако някой се сбльска с този проблем,но не искам да обявявам нищо предварително в нета.

Момичето ,автор на темата, трябваше да се включи по телефона и да каже как се е развила ситуацията при нея. Сутринта не си вдигаше телефона Thinking Исках да спомена много неща,но имахме много малко време. Искаше ми се да се обьрне внимание на бебешките групи,на трасформациите на персонала и т.н.

Моля,ако има някой с такьв проблем нека ми пише.

Момичето,автор на темата,не си вдигаше телефона,защото ТЕЛЕФОНА НЕ Й Е ЗВЪНЯЛ!
А и в нашата ясла засега няма да изписват деца

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А и в нашата ясла засега няма да изписват деца
Инче казано, почна се поединичното спасяване.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт