Болката от майка ми....

  • 5 203
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 293
Благодаря Ви момичета !   bouquet  Така поне разбах,че не съм единствената с такава майка (за жалост )..

Нямам търпение и аз да гушна своето бебче и да му дам всичко,което аз не съм получила от моята майка.Няма оправия,ако продължавам да и се връзвам и да се тормозя само ще съсипя себе си....... Tired

Желая ви много усмивки,много топлина на коледната маса в семействата ви и много любов! Които аз ще получа благодарение на прекрасните ми свекър и свекърва..... Confused  bouquet

# 31
  • Мнения: 940
Хубаво е, че поне свекърва ти и свекър ти дават много любов.
Пожелавам ти много весели празници!

# 32
  • Мнения: 1 749
Пожелавам и на теб весели празници!Да си прекарате хубаво!   Не мисли за лоши неща.
  bouquet

# 33
Когато видях темата от началото писах,но нещо стана и ми изчезнаха писаниците и се отказах да пиша отново....
Омъжена съм с детенце на 4г.До преди да изляза от апартамента на нашите,брат ми постоянно ме обиждаше и гонеше и се биеше в гърдите,че апартамента е за него....в същото време,майка ми хубавицата мълчеше и нищо не му казваше.....До като учех,даже работех и на училище си ходех....ако пък пропуснех се скитах по кафетата,щот на мен ми се вдигаше скандал,че не съм на училище.....Но пък за синчето й и дума не можеше да става,когато му е кеф тогава ходеше,а като не ходеше-тя милата ми майчица  тичаше да му взима извинителни бележки....
Още преди да се омъжа се изнесох и там съм ходила за тези 9 години най-много 5-ти....Не ми е мило и не го възприемам като мой дом онова място.....
Майка ми пък хвана за чужбина и естествено няма нито едн събрана стотинка,защото постоянно праща на сина си...А той пък това и чака и профуква всичко....Остави това,но все аз съм кривата...Аз съм виновна,че сина и е превърнал апартамента в кочина-понеже не съм ходила там...Аз съм виновна,щот не искам да му помагам-не съм длъжна...Все аз съм виновна и все аз съм длъжна според нея....
Тя направи брат ми пълен инвалид от както е завършил/8г/ не е работил изобщо....Миналата година тегли 2 заема и отиде на море....Естествено тя му ги изплати.И за кола му даде пари и за една камара неща...Даже той изтегли 15 000лв и ги профука за 3 месеца това лято и тя пак не му спря кранчето,обаче на мен ми държи сметка,защо сме теглили заеми толкова,като ли,че тя ми ги връща...И като и кажа,че аз мойте си ги връщам и че аз съм си купила всичко което имам в момента,защото нито тя,нито свекърва ми ми е дала нещо-тя започва да ми крещи,че съм била злобна и високомерна....
Като се замисля,тя винаги е гледала за брат ми,винаги ни е деляла и винаги е била чепата....И колкото и да си вярвам,че положението ще се оправи,то все повече усещам,че няма оправия....Нея вече не я интересува какво става тук,а да не говорим,че баща ми хептем го забрави...Той горкия вече не издържа,тотално е рухнал,а тя дори и не му се обажда д го пита как е...Миналата година,той падна и се наложи да му отворят главата,тя дойде и за тези 2 бона дето ги даде,ще има да натяква докато е жива....Много ми тежи вече,найстина не мога да я трая....Ето и снощи уж ми честити и подхвана темата за брат ми....И естествено понеже казах,че съм го сиктеросала и че не съм му готвачка,защото той когато има пари при мен не се вясва,а пък не съм длъжна да го хрантутя,тя ми каза,че съм зла и как не ме е било срам да му кажа така....Ами не ме е срам,на мен никой не ми дава,даже са ми в тежест и психически ме смазват отвсякъде....Боли ме и ме е срам и от свекърва ми и от майка ми...И  двете се опитват да ме сринат по всякакъв начин и въпреки,че свеки е отрязана от нас тотално пак рови и се мъчи по всякакви начини да ни забие нож....Боли ме,че вместо майка ми да ми е опра,то тя ме смазва психически с обидите и безинтереса и към мен...Както казва тя,аз вече съм в друго семейство и не съм нейна грижа,то по тази логика се убеждавам все повече,че май трябва да я отрежа тотално,както направихме със свеки....Много тежи когато няма с кой да споделиш,тежи защото хората около мен ме знаят за веселяк и все усмихната личност...Всъщност,аз не съм такава,това е само маска за пред тях,а само аз си знам какво ми е на душата....Знам колко много ме боли и знам колко съм ранима и как,ако заплача от другата страна на слушалката ми се вика,че съм истеричка...Боли ме не само за мен,но и за баща ми,защото тези двамата ни сасипаха психически...

# 34
  • Мнения: 1 554
Боли ме,много ми стана мъчно за теб,много правилно си постъпила с брат си,и аз бих го пратила по дългата,не навиждам такива храненици Tired а за майка ти,честно да ти кажа не ги разбирам тези хора,които си делят децата.Мъжът ми също е делен,дори майка му не го е отгледала,а баба му и дядо му по бащина линия Confused

# 35
  • Мнения: 75
Боли ме,гледай си семейството,защото то е най-важно.А на майка ти и свекърва ти много им здраве.Откакто с мъжа ми прекратихме отношенията си с майките ни,съм много доволна.Няма напрежение,няма проблеми,няма обиди,няма нерви.

# 36
  • Мнения: 1 554
Боли ме,гледай си семейството,защото то е най-важно.А на майка ти и свекърва ти много им здраве.Откакто с мъжа ми прекратихме отношенията си с майките ни,съм много доволна.Няма напрежение,няма проблеми,няма обиди,няма нерви.


и ти си права Peace

# 37
  • Мнения: 293
Боли ме .....чувствам се също като теб.Разбирам те прекрасно.....и знам,че каквото и да ти кажа ще е малко....

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Познато, но по малко по различен начин са и при мене нещата с майка ми. Когато имам пари ме обича, когато нямам, ме е гонила от в къщи. Брат ми няма пари и не я интересува че е много болен или гладен, че е влязъл в болница дори, че няма хляб. Аз сега съм задоволена и тя е все край мене, за разлика от годините когато и аз нямах пари за хляб. Стигнали сме до там, че й давам заплата, защото все врънка че няма какво да яде. Всъщност парите си ги трупа в банка, за какво ли незнам. Последната й абсурдна идея беше да й купя ново жилище, въпреки че си има такова,но вече било старо. Аз от нея цл живот не съм получила нищо, нито любов, нито пари, нито наследства. Само студенина.Но така се научих да се оправям сама, а не да съм някое лигаве, разчитащо на майка си.И сега виждам ползите от това. Но и аз не я възприемам като майка, а като даденост в живота ми, за която май ще трябва да се грижа до края на дните й.

# 39
  • Мнения: 6 206
Недей.
Хората трябва да се приемат такива каквито са.
Ако ще е за майки - моята ще те ужаси още повече. Винаги съм я приемала такава каквато е. След като не ме потърси може би шест години, с малки изключения, реших, че не искам да я виждам повече. Брат ми и сестра ми са още по-категорични, а те са най-прекрасните хора на света...
Може би тях ги боли, сигурно, но мен не и никога не ме е. Винаги съм го приемала като изпитание. С майка е лесно, с майка всеки може. Трудно е когато си чисто сам и трябва да разчиташ само на себе си.
После разбрах каква майка трябва да бъда аз, какво семейство трябва да имам.
Такъв е живота, не можеш да избираш родителите си.
Просто ги приеми такива каквито са, Бог неслучайно ги е избрал за теб, имал е нещо предвид. Един ден ще разбереш какво точно.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 217
Знаеш ли , ти си пораснала, стабилна си, но.....аз виждам друго....Виждам стая с килим....ти седиш в средата с протегнати ръчички и хлипаш.....на възраст си около годинка....Това е истинското ти аз - плачещо мъниче, жадуващо за мама и нежната й прегръдка....
Ти просто ме разби с поста си, разплака ме сериозно...Прииска ми се аз да те гушна....

# 41
  • Мнения: 293
Всеки вижда историята под своя призма.Но точно това чувствам,което си разбрала ти Алекса...за жалост...

# 42
  • Мнения: 2 757
Остави я, ако има нужда от теб ще намери начин да спечели благоволението ти. Поведението и за мен е детинско и егоистично, дори ми се струва леко луда, но това може  би и е по рождение. Аз не общувам нито с майка ми нито с баща ми, големи идиоти са. Не ми е особено приятно, но определено без тях ми е по добре отколкото в тяхното обкръжение.

# 43
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Аз имам същия проблем само ,че с баща ми.
Понякога те май просто не могат да покажат обичта си или просто са си такива. Баща ми не ми върна отговор на съобщението за Ч.НVГV, а когато се опитах да го набера не ми вдигна.

# 44
  • Мнения: 293
Ужас  Cry Прегръщам те и кураж  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт