Коледа посреща ЮНСКА мама, радостта й става още по-голяма! Тема №15

  • 13 469
  • 286
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 136
Честит рожден ден на greenlife и от мен! Желая ти много здраве, спокойствие, едно леко и бързо раждане и най-хубавото и послушно бебе!    happy bd

Решетките по апатаментите наистина дават спокойствие, но пък все едно живеем в затвор. Ние сме на втория етаж и не сме сложили решетки, прозорците ни са френски и изобщо не ги виждам с решетки, но така или иначе и мен ме е страх от обири. И ние сме от април месец в новото жилище, още дори цялата кооперация не е заселена, имаме сграда-близнак, в която доскоро течаха ремонтни работи и преди 1 месец ограбиха едни съседи. Почти нищо не бяха взели, но си е гнусна работа да знаеш, че някой ти е ровил из нещата. Подозираме някой от майсторите. Оттогава сложихме лепенки, че сградата се наблюдава от видео камери и приятелят ми с един комшия все се оглеждат за разни съмнителни субекти. Дано такива неприятни случаи не се повторят вече в нашата кооперация. Мислихме да сложим СОТ, но от тях после няма откачане, пак не е гаранция, че няма да те оберат (днешните апаши могат и за 1 мин. да шретарашат апартамента и да вземат най-ценното, а сотаджиите още няма да са се качили и на колите си). Така че ще разчитаме на късмета и здравата врата.

Една приятелка вчера ми даде един брой на сп. "Моята бременност", много интересни неща има, мисля да продължа да го чета. Днес за първи път ще правя руска салата, знам, че не е много сложно, за всеки случай ще видя и някоя рецепта в нета, надявам се да ми се получи. Довечера ще сме голяма и весела компания у дома и се надявам да си изкараме страхотно.

Аз също не мога да спя като хората, все още ставам по 3-4 пъти за тоалетна, но при мен има и още еидн проблем - нашият татко напоследък пак се е разхъркал, ужасно е. От 1 година спя с тапи за уши, купих си дори восъчни, които хич не бяха евтини, но спасение няма - чувам си всичко. Ритам го непрекъснато, той спре за 1 мин. и после пак включи резачката. Тази сутрин се преместих да спя на дивана в хола, но пък той не може да се сравни с мекичкия матрак на спалнята и се събудих кисела и схваната. На Коледа наистина се беше случило чудо - цяла нощ той не прохърка изобщо, но беше само за Коледа. За съжаление, ще трябва да се примиря с този факт и да стискам зъби, на много места четох, че спасение от хъркането или няма, или много трудно се постига, дори оперативната намеса не е гарация.

От вчера чувствам и много силно бебчо. Снощи бях седнала за малко на компютъра и усетих онова пърхане, за което говорите. А после, като легнах и си четях списанийцето, бебето се търкаляше из корема ми, по едно време дори ме уплаши колко е буйно.

Съжалявам за дългия пост, просто бях натрупала много впечатления за споделяне. Леко приготвяне на новогодишните вкуснотии и весело изкарване на пранзичната нощ  jump   

 

# 241
  • Мнения: 167
благодаря ти petia.Аз пих утрогестан 3 по 2 до края на третия месец.След това ми казаха че е излишен.Казаха ми че се взима само докато се образува плацентата.А ти имала ли си отлепена плацента....

# 242
  • София
  • Мнения: 2 658
благодаря ти petia.Аз пих утрогестан 3 по 2 до края на третия месец.След това ми казаха че е излишен.Казаха ми че се взима само докато се образува плацентата.А ти имала ли си отлепена плацента....
аз имах и двата пъти първите седмици отлепяне на околоплодния сак и с 3 инжекции Прегнил се оправих. Утрогестана по последни изследвания се взима доста по-продължително време, но затова ти казах, че е добре да вземеш поне още едно мнение.

# 243
  • Плевен
  • Мнения: 854
Честит рожден ден, greenlife! Пожелавам ти само щастливи мигове през новата година, както и на всички останали тук.

Gydelichkova, и нашия тати хърка ужасно и това ни е голям проблем. От месеци спи в другата стая, че освен, че аз не мога да спя, буди и детето, та затова се премести. Мисля, че трябва да потърси лекарска помощ, но той не взима никакви мерки, явно дивана си му е удобен. И аз мислех за тапи, но нямаше да чувам детето, та отпаднаха като вариант. Не знам как ще спим с новото бебе, живот и здраве, мислех каката да спи при него за де не я буди бебето, ама не виждам с това хъркане как ще стане.
Чао засега, че сега ми се полага малко почивка.

# 244
  • Мнения: 165
greenlife Честит рожден ден!!!Бъди здрава и усмихната с най-сладкото бебче!

И аз влизам да пожелая Весело посрещане на новата година!!!Нека ни донесе така очакваните подаръци през юни, нека бъдем здрави и силни да ги отгледаме и любовта между нас и татковците да гори още дълги години!
Хубава вечер и прекрасна година на вас и вашите семейства
!

# 245
  • Мнения: 753
greenlife, честит празник! На този хубав ден ти пожелавам сбъднати мечти! Днес малчо в теб ще усети, че и нашите малчовци пърхат и му пожелават да расте и да ви зарадва юни месец!

Tzveti, много неприятно, всяко вмешателство в личното пространство е гадно, дори и само да са ти преровили дрехите и нищо да не са взели...но ти мислиш положително, пък и най-голямата ти радост е с теб - в корема ти Simple Smile

От сутринта и аз съм по пазар, готвенето кипи, сега съм в почивка. Таткото е образцов - няколко дена се грижи основно за бебо, че е болничък, но аз повече от него - с тази кашлица, все се пазя с маската да не го доразболея.

Благодаря за табличката с месеците.

Е, хубава Новогодишна нощ! Бъдете щастливи през цялата година, обичайте се и всичките ви желания да се сбъднат Simple Smile
До скоро.

# 246
  • Мнения: 94
Здравейте мами!
Влизам да ви пожелая весело посрещане на новата година. Посрещнете я с радост, живейте я в щастие, изпратете я със здраве!
Нямам много време напоследък, но когато мога влизам да ви чета. Да се похваля, според ранната ФМ и аз ще ставам мама на юнак Simple Smile Вътрешното ми чувство говореше, че ще е мома, но лекарката каза друго. Все пак ще изчакам и следващия преглед преди да се настройвам, защото нямам много вяра на тези ранни прогнози за пола.
Най-накрая качих снимка на тумбака, тя е от преди 3 седмици някъде, но все не ми оставаше време за това. Тъкмо скоро като се снимам пак да открия разликата Laughing
Честит празник и на рожденничката, да е жива и здрава!
Това е за тази година от мен, дано следващата намирам повече време за включване, а сега отивам да кулинарствам.

# 247
  • Мнения: 1 475
greenlife, честит рожден ден с пожелание за много, много здраве, всичко останало, човек и без пожелания може да постигне, стига много силно да го желае!!   

Ние довечера отиваме на гости при една приятелка,от сутрина в 9 съм станала и започнах да готвя!Е вече съм готова със всичко, пълнени чушки, сърми и меденки, така се разбрахме освен общите покупки, всеки да направи по нещо и това бе моят избор, изкривих се, направила съм 150бройки меденки, за цяла гвардия Whistling, ама станаха страхотни и мисля бързо ще им се види сметката и един казан със сърми и чушки! Сега ще влизам да се къпя и да се подготвям за довечера!!

Мен тази сутрин докато още лежах пак ме болеше корема, но със ставането от леглото всичко приключи и болките изчезнаха, но за мое успокоение, още утре на 1-ви януари съм се разбрала с лекарката да отида да ме види,дали всичко е ок,така, че още през първия ден на новата година ще се срещна, отново с бебчо и се надявам, да може дори да се различи вече пола! Wink

На всички ви пожелавам, весело посрещане на новата година и утре вече ще си раздаваме пожелания!!!

# 248
  • Мнения: 117
Здравейте Сладурани мами,
мен такъв грип ме е хванал, ужас! Препоръчайте някакъв лек Praynig
greenlife  Честит Рожден ден! Бъди здрава, безкрайно щастлива и обичана!  bouquet
На всички весело посрещане на новата година!!!

# 249
  • Мнения: 1 425
Честит рожден ден, Greenlife! С пожелание за много здраве, щастие и любов!



Днес пак ми прилоша в супермаркета на касата, щях да припадна. Две жени ме хванаха и ме замъкнаха да седна, дадоха ми гроздова захар. Сега съм по-добре. Докторката ми предписа и чорапи (такива, които се носят и за разширени вени), аз ще ги нося заради проблемното кръвообращение, та днес си ги взех от аптеката. Те се обуват със специални ръкавици  hahaha.
Ние тази вечер сме канени при приятел на мъжа ми, ще сме около 10 човека. На нас се падна честа да приготвим предястието и десерта и горе долу вече сме готови.

Весело посрещане на новата година!




# 250
  • Мнения: 6
Greenlife , честит рожден ден!Да си жива и здрава и много обичана!   bouquet
На всички пожелавам весело посрещане на Новата Година!

# 251
  • Мнения: 989
Ние сега ставаме от обеден сън и ще се захващам с руската салата. Ще си празнуваме само тримата вкъщи. Предложения за гости имаше, но и двете баби са заети тази вечер, а с малката не искаме да ходим, защото като знам нашите приятели какви шумни партита вдигат..........И моето бебе е много активно. Няма ден, през който да не го усетя (но и така се чувствам по-спокойна). А и ритничетата вече са ДОСТА силни. Нямам търпение и на пипане да почне да се усеща, за да може и таткото да разбере вълнението ми.

Rinna, честит ти момък   bouquet
somebody, да пишеш утре след прегледа.

Пожелавам на всички весело посрещане на новата година!

# 252
  • Мнения: 35
Влизам само да ви пожелая весело посрещане на новата година.
Внимавайте с преяждането и препиването Wink

Аз имам чувството,че много късно ще започна да усещам бебето.Гледам,че повечето вече си ги усещат.Даже немога в момента да се сетя то4но коя мама каза,че всеки ден си го усеща,а по седмици е колкото мен newsm78

Хайде чао,ще се "чуем" догодина Joy

# 253
  • Мнения: 753
Rinna, честито ти синьо вързопче!
Somebody, успех на прегледа!
И аз се накулинарствах, но моят бебо днес недоволстваше от хилядите ходения и мъкнене от магазина, за капак и последно се качих пеша, че като си помислих, че съм си забравила телефона, а асансж
ьорът съмнително спря, се качих пеша и като се прибрах едно хубаво си повърнах! Така ми се пада, цял ден съм права и не спрях да кулинарствам, а бео си искаше почивчица Simple Smile
Аз знам, че когато бебето мръдне за първи път, после мтрда всеки ден като може да е различен брой на ден. Така, че това, което съм усещала преди 2-3 седмици, си е било все пак перисталтика.
Незабравима нощ!

# 254
  • Плевен
  • Мнения: 854
Хайде весело изкарване и от нас на вас!!!
И ние ще си бъдем вкъщи тримката. Уж щяхме да ходим на Априлци при кръстниците и да оставим малката при баба, ама където ще се събират те имам грипави братовчеди, а днес и майка ми и баща ми ги хвана грипа, така, че си оставаме вкъщи, вместо да хванем някой вирус.
И аз бебето го усещам вече всеки ден, но аз съм в 17 седмица и вече е нормално като за второ.
Хайде много усмивки и ще се видим след няколко часа, но вече ще е догодина  newsm67 santa2  madnoel Close-mas:

Общи условия

Активация на акаунт