Всички ме предадоха, ужасно сама съм

  • 5 475
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
То в твоя телевизор може и да има повреда, но при мъжа ти в кутията на устройството не е останало нищо ooooh!
Да, всеки лесно казва отстрани, че си позволила така да се държат с теб, което от една страна е вярно, но отношението, както личи от самата дума, е винаги поне двустранно, така че аз пък се възмущавам от този голям шеф, който се е превърнал в малко мъжленце и половин човек. И директор да стане, по-качествен няма да стане.

Ако периодът не отмине, обаче, настина не е зле да се намесиш драстично в ситуацията

# 16
  • Мнения: 24
Не си проста, нито си зла. Потърсила си подкрепа при най-близките хора, а те егоистично са ти хлопнали вратата под носа.
Не загубвай вярата в себе си.
Защото има и такива периоди, в които човек се чувства тотално предаден от всички.
Истината е, че човек колкото и близки хора да има, трябва почти винаги да разчита единствено на себе си.
Не се настройвай против мъжа си и майка ти, може би някъде дълбоко в себе си имат причини да реагират така.
Намери сили да продължиш напред....нещата винаги търпят някакво развитие, лошо или добро. Когато всичко зависи само от теб, не може да бъде лошо. Не се навивай от това предателство, това може само да ти навреди.

# 17
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
предполагам че е гаден период, който скоро ще отмине.
Имам изненада за теб - няма да отмине. Щом веднъж е започнал, може само да става по-зле. Очаквай да се появи някоя засукана колежка, която му е "на нивото" (баси нивото, ако питаш мен!). Просто трябва да решиш какво е по-важно за теб - ти самата или мъжът ти и да действаш според решението си.

# 18
  • Мнения: 7 186
За съжаление има мъже, които като понаправят някой лев и кариера, се самозабравят, и започват да се тупат в гърдите колко са велики /особено ако преди това са имали изобилие от комплекси, и са в средна възраст Simple SmileSimple Smile/. Понякога започват да си го изкарват на жена си и тя директно става дърта, грозна, проста и пр. Разбира се, сравнена с младата и засукана секретарка, примерно. Може да се стигне и до "първо сменят колата, после жената...", такива ги има много.
Психическия тормоз не го одобрявам. Ако човек усеща, че с партньора си има големи различия в мирогледа и ценностната система, и не може да се постигне баланс, по- добре да се раздели с него, отколкото да го обижда и унижава.
Искрено ти пожелавам при твоя мъж да е нещо моментно. Моят съвет е да се стараеш да си независима и да направиш и невъзможното, за да си потърсиш по- доходна работа и да се развиеш. Никога не е късно. В никакъв случай не се оставяй да бъдеш зависима от него. Както и да търпиш обиди и грозни думи. Трябва ти повече хъс и самочувствие Peace

# 19
  • Мнения: 1 849
И в Белия дом да започнеш работа не очаквай, че ще се издигнеш в очите му. Живях с един такъв екземпляр 5 години... Никога не се зарадва на нито един мой успех, но точно в тези моменти ми навираше в очите всичките ми недостатъци, да не взема да се възгордея. Накрая духна с една колежка на "неговото ниво". Благодаря на Бога, че стана така, защото сегашния ми съпруг ме цени такава каквато съм. На мъж като твоя не бих родила второ дете, а и сериозно бих се замислила дали изобщо ме обича и каква е дефиницията му за любов...
Мисля, че е добре да си смениш ценностната система. Твоята цена като личност не се определя от работата която работиш, а от това какво има в сърцето ти. На мен ми трябваха години да го повярвам това, но живота ме научи... Работили сме като чистачи няколко години със съпруга ми и повярвай ми местните управници, шефове на големи фирми и т.н. персони са ни уважавали все едно имаме най-голямата фирма на света, защото са виждали личността в нас и това, че влагаме сърцето си в това което вършим. С много от тях все още сме лични приятели.
Ако ти повярваш в себе си собствената си стойност това ще струи от теб. Промяната на обстоятелствата винаги започва първо от нас и начина ни мислене. Успех!

# 20
  • Мнения: 293
 Внимавай само да не вземеш да му повярваш, че не ставаш! Тогава ще стане зле. Ако не харесваш работата си, не си струва ежедневно да се изтезаваш там - това си е жив тормоз, разбиваш си нервната система и няма връщане. Ако обаче си финансово зависима от нея - не напущай преди да си намериш друга работа. Колкото до съпруга ти, той явно е садист, имащ нужда непрекъснато да тормози някой - така сигурно се чувства щастлив /има много такива хора/. Ако не предприемеш нещо, ще става по-зле. Може би трябва да се обърнеш към психолог - те помагат. Майка ти - и тя ми се струва егоист. Има родители, които вечно се оплакват от липса на внимание и все са обидени и сърдити, като по този начин ни вменяват чувство за вина. Не зная дали е от тях, но ти не си виновна! Радвай се на детето си и се стреми да си създадеш вътрешен уют и спокойствие- колкото е възможно. И най-вече - вярвай в себе си, усъвършенствай се непрекъснато, не губи самочувствие никога! Успех!
 newsm10 

# 21
  • Мнения: 2 309
Оооо тези тъпи самокритики!Я се стегни Crossing Arms

# 22
  • Мнения: 4 668
Внимавай само да не вземеш да му повярваш, че не ставаш!
Защото на него това му е целта  Confused
Не ми се коментира жалката душица на мъжа ти . само ще ти кажа , че в неговия случай много силно важи приказката - " Пази Боже сляпо да прогледа " Confused

# 23
  • Мнения: 284
Съжалявам много,когато чета как една жена е унижавана от мъж-комплексар!Той ще си остане такъв завинаги.Имаме приятелско семейство,като и двамата са с висше образования,доста високо в йерархията в две международни компании, добре платени.Ами приятелката ми е изключително умен и способен човек,ама вече 13 години е "тъпа овца","ти за ква се мислиш" и мнооооого такива епитети.То той никога няма да се промени.
Вземай се в ръце!Доброто самочувствие може да си го дадеш само ти!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
Хей,стегни се!Намери си по-добра работа,даже и да не е веднага-ще стане!Купи си нещо хубаво!Поговори с майка си,обясни и как се чувстваш,би трябвало да ти е добра приятелка!В това,което описваш ,нейното изказване най ме учуди!Пожелавам ти успех във всичко!Не унивай!

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ами с право мъжа ти се отнася така с теб. Ти го допускаш. Не ми е ясно как може да ти говори така.
Я по-ведро и се стегни. Май играеш роля на жертва и все молиш за помощ. Не  е добра идея да ти намира мъжа ти работа, поне на мен това ми е принцип. Хани се в ръце и си намери работа и го "удари в земята". Като ти намери работа после все ще ти натяква, че благодарение на него е всичко.
Набележи си проблемите и почни да ги разрешаваш един по един и ще видиш, че ще се оправят нещата и с работата и с отношението му към теб, както и на останалите ти близки и дете ще си имате и всичко ще ти е наред.
Желая ти успех. И не гледай за кой какво прави мъжа ти, а се грижи за себе си.

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 1 146
Мила Gergandy, Всички които са писали преди мен са прави -донякъде и за себе си. Моето мнение  , че ти си прекалено чувствителна и прекалено се оглеждаш като в огледало в другите. Трябва да престанеш. Ти си това, което си.....Няма нужда някой да определя нивото ти, положението ти, семейството ти. Ти определяш ..... Чувстваш се така защото припознаваш чужди цели и принципи за свои... Мъжът ти смята, че не си на нивото му-ами кажи му , че мярката му е крива и ти мериш с друг аршин, който мери чувствителността, добротата , съчувствието и разбирателството. С твоя аршин не ти , а той не ти е на нивото. newsm10
Майка ти смята, че имаш свое семейство-кажи и , че според теб то не изключва нея и леля ти и за теб семейство е дума която сплотява , я не отхвърля и разделя родственици, По този критерий-не ти се делиш в отделно семейство, а майка ти се чувства самотна и изоставена.. newsm51
Приятелката ти-тя си има свои разбирания за живота и ти ги предлага като алтернатива, но ти сама разбираш, че за твоя живот това е неприемливо. Ти сама си определи какво трябва да правиш, като искаш да постигнеш това или онова. И не е нужно да искаш одобрение зот когото и да било за всяко свое решение. Когато резултатите дойдат всички сами ще признаят, че си успяла, можеща, обичана, добра, чувствителна, в хармония с себе си.Защото ТИ СИ човекът който си определя ...
Желая ти правилен ориентир, аршин и смелост да определиш свои граници.
  love001

# 27
  • Мнения: 192
За съжаление има мъже, които като понаправят някой лев и кариера, се самозабравят, и започват да се тупат в гърдите колко са велики /особено ако преди това са имали изобилие от комплекси, и са в средна възраст Simple SmileSimple Smile/. Понякога започват да си го изкарват на жена си и тя директно става дърта, грозна, проста и пр. Разбира се, сравнена с младата и засукана секретарка, примерно. Може да се стигне и до "първо сменят колата, после жената...", такива ги има много.
.....

Абсолютно съм съгласен. Виждал съм подобно нещо много пъти... включително и като малък при леля ми. Обаче винаги нещата си идват на мястото...сега леля ми е директор на голяма компания и не и дават да се пенсионира, а нещастника който и отрови живота седи в къщи от 15 години. И още за един случай се сещам... там мацката след като 10 години стоя  къщи да гледа дома и детето докато онзи напраи кариера сега се измъкна изкарва много повече от него....изобщо нещата винаги си идват на мястото... не се отчайвай Hug

# 28
За съжаление има мъже, които като понаправят някой лев и кариера, се самозабравят, и започват да се тупат в гърдите колко са велики /особено ако преди това са имали изобилие от комплекси, и са в средна възраст Simple SmileSimple Smile/. Понякога започват да си го изкарват на жена си и тя директно става дърта, грозна, проста и пр. Разбира се, сравнена с младата и засукана секретарка, примерно. Може да се стигне и до "първо сменят колата, после жената...", такива ги има много................ Моят съвет е да се стараеш да си независима и да направиш и невъзможното, за да си потърсиш по- доходна работа и да се развиеш. Никога не е късно. В никакъв случай не се оставяй да бъдеш зависима от него. Както и да търпиш обиди и грозни думи. Трябва ти повече хъс и самочувствие Peace
Не искам да те плаша, но мъжът ти няма да се оправи. Много по-вероятно е да стане по-зле. Явно е от типа мъже, които се плашат от силна жена в къщи и се опитват да я потискат психически.  Не очаквай да ти помогне, а си помогни сама. Подкрепям с две ръце съветите на Lady Marmalade Познавам един такъв образ - помага на кого ли, а същевременно прави всичко възможно да държи жена си в къщи, за да е зависима от него. С риск да ти стане неприятно ще ти кажа, че явно не ви е момент за второ дете. По-добре за момента е да насочиш силите си към професионалното развитие Hug

# 29
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Бобо, още ли чакаш всички от  форума да те оплюят? До една те подкрепиха искрено и сърдечно. Ако  направиш един бърз анализ на твоя постинг ще видиш, че самата ти нагласа е такава - готова си да приемеш унижението. Следователно се вземаш в  ръце. Не си го слагай на сърцето.  Майка ми наричаше такива мъже разлигавени. Ами като дойде подходящият момент му плати със същата монета.

Общи условия

Активация на акаунт