една много поучителна история

  • 4 153
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Да се свежда смисълът му само до това е доста повърхностно.Не приемам, че трябва да живеем ден за ден.

Отговарям само на това изречение. Дългосрочните планове не дават кой знае какви плодове. Може да планираш, но реализацията не е напълно във властта на човека. Има един виц - ако човекът иска да разсмее Бога нека му разкаже за плановете си. И една мъдра поговорка - човек предполага, Бог разполага. И цитат на Дявола от "Майстора и Маргарита": Не е страшно, че човек е смъртен, страшното е, че е внезапно смъртен.
Та мисълта ми е, живей днес, а не в миналото и бъдещето.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не го чувствам поучително това. Не ми харесва идеята да не върша нещо заради страх. Изобщо навсякъде, където има страх - бягам. Да, това е страх да не се случи нещо внезапно, нещо лошо, нещо да изтървеш, нещо да пропуснеш да кажеш, да направиш.
Е, аз живея така, все едно че ще живея вечно, без страх, без притеснения и така ми е по-добре, отколкото все да се страхувам, дали някъде не греша. И ако нещо неочаквано ми се случи - здраве да е, такъв е животът и аз не мога да го променя.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 3 029
...
Ако си обаче много зает, и не можеш да отделиш няколко минути за да разпратиш това послание на други, а си кажеш: Някой ден....', най-вероятно никога няма да го направиш.
Ако си обаче много зает, за да прочетеш правилата на форума, и нямаш особено много време да потърсиш из вече публикуваните теми, ако нямаш никакво желание поне аватара си да вкараш в допустимите граници, то най-вероятно темата ти ще бъде заключена и се надяваме да прочетете благопожеланията ни!
Заключвам!

Общи условия

Активация на акаунт