Възможно ли е мъж на 40 год да се промени

  • 3 833
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
Не, не може да се промени. Съпругът ми е на 46 и за 4г. не е променил почти нищо в себе си. Аз също Wink
Според мен номерът е да си наясно с човека преди да се свържеш с него. Така нямаш невъзможни очаквания, конфликти.

# 31
Здравейте!
Ние на Нова година много се скарахме.Или по точно ,аз ,под въздействието на алкохола ,казах и неща които не исках да казвам.Сега незнам защо се чуствам виновно.Всъщност видях ,че много го нараних.Сега когато вече съм на път наистина да останем без него ,сякаш осъзнавам ,че още го обичам ...
 Много ми е трудно да пиша.Сякаш аз не знам какво искам ,а до оня ден бях обедена ,че не мога да продължавам така.А днес ми е криво ,криво.Не можем да стигнем до консенсус.Той е съгласен с това ,което му изтък вам като причини,но според него той прави всичко по силите си.
 Трябва да си събера мислите и да знам какво аз искам,че нещо май съвсем я оплесках Sad

# 32
  • Мнения: 5 370
Няма да се промени. Все едно моичкият да спре на ходи на лов или да се занимава с джипката си.
Въпросът е ти са съумееш да извличаш дивиденти, а и да не му позволиш да ти се качи на главата докрай. Обаче, както виждам, май нещата са излезнали от контрол. Не знам какво да ти пожелая-дали да се оправите или не.... Sad

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
може, може и още как.
Но само жена му знае как. Бе как не познавате собствените си 1/2 и все съвети търсите?  Thinking
Пожелавам късмет на теб на децата ти и безоблачно да е детството им  Peace

# 34
  • Мнения: 789
Може да се промени, защо да не може. Само дето не вярвам, че ще е в желаната от теб посока.
Постави се на негово място - защо му е да си отежнява живота, щом и така му е добре? Да ходи на работа, да помага в домакинството или пък да гледа децата? Ми ти и сама се справяш с тези неща. Ще тръгне да си нарушава спокойствието ли?

Имам няколко "добри" примера от собствената ми майка и съм се зарекла, че такива неща аз няма да допусна. Като например мъжът ми да не пипва дори да си сипе сам да яде, а какво остава да наготви или пък изчисти. Като се разболеехме с брат ми, само майка ми ни водеше по лекари, дори не казваше на баща ми като сме много зле, за да не я обвинял, че тя е виновна.... Луда работа.

И какво означава, че мъжът ти прави всичко по силите си? Работи на две места, прибира се у вас и почва да ти помага ли? Защото моят това прави. И пак има за какво да съм недоволна, но това е друга тема Wink
Хич не се чувствай виновна, че си казала за нещата, които те тормозят. То това твоето си е робска психика. Малко е силно определението, но за по-меко не се сещам.

# 35
  • Мнения: 3 675
Според мен не може, но всичко е въпрос на подход към съответния мъж и желание за постигане на компромис е напълно възможно.Всичко става с разговори по отношение на проблема, така се търси и начин за  решението му.То и ние с моя мъж се караме за глупости понякога, но винаги ни е минавало и сме си прощавали.Когато избираш да живееш с някого и да създаваш семейство, го "вземаш" с добрите и лошите му качества, вече изграден характер, който трудно се подава на дресировка от женска страна.На авторката пожелавам да си решат проблемите с мъжа й и да си простят, и най-важното, да се обичат, защото ако това е факт, прошката е лесно нещо.

Общи условия

Активация на акаунт