Мнения и препоръки при избор на прахосмукачка

  • 70 680
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 165
Благодаря ви.Вече спирам с търсенето на прахосмукачка.Надявам се към края на седмицата да можем да отидем и да вземем последно тази.

# 76
В никакъв случай не купувайте прахосмукачка Самсунг.Работят само 10 минути и трябва да се сменя филтъра.Чета по форумите че  и други имат същия проблем.

# 77
  • Мнения: 377
След ползването на различни прахосмукачки през годините, най-удобна ми беше една стояща на мама, но основната й широка част беше в горната й половина, което е супер удобно, защото хем тежестта е горе, хем се пъха под ниски мебели. А при новите модели стоящи не е така. Лично мои имах две прахосмукачки, обикновени, но ми писна да ги тегля и подмятам кабели и маркучи. За това реших да е стояща.  Другото, на което държах да е на циклонен принцип, постоянен контейнер за боклук и с гумени колелца. Намерих такава на Солак, но има недостатък, че е със зарядно и чисти 20мин.

Изборът ми е такъв, защото ще я ползвам да чистя естествен паркет. Така че не ми трябва с водно, или функция "тупалка" например. Т.е. искам да кажа, че не е нужно да си взимаш прахосмукачка с космически функции, копчета и размери, ако не ти е нужно.

Не съм чела темата назад и не знам дали е писано за прахосмукачката ми мечта. Тя е нещо като вградена и още когато се строи се предвиждат ПВЦ тръби. Тя се поставя в килер, мазе, дори балкон, голяма ок. метър и всичкият мръсен въздух излиза през отдушник, или ако не, поне знаеш че не е в стаите. Тръбите свършват с нещо като контакт, или розетка в антрето, в която закачаш маркуча, само докато чистиш. Маркучът е дълъг и от антрето стига до всички стаи. Grinning

# 78
  • Мнения: 19 485
Аз такава система за почистване не бих си закупила - всъщност от какво те освобождава такъв вид почистване - все си ограничен от дължината на маркуча - тя не е безкрайна. Не стига до струдно достъпни, тесни и високи места, из къщата ти са опасани тръби /десетки метри/ по които минава прахоляк и не дай си боже пък нещо да се пробие или даде фира контейнера, който е в мазето - докато разбереш, ще стане мазало. Въобще изхвърлянето на мръсотията след чистене ми е най-малкия проблем, за да търся такова решение. Повече се дразня, когато не достигам навсякъде, или пък прахта се разнася във въздуха, а не виждам този начин на почистване как ми решава точно тези проблеми.

# 79
  • Мнения: 377
 LaughingНе ти трябва безкрайна дължина на маркуча. Продават се в различни размери в зависимост от квадратурата, която ще почистваш. "Десетки метри" тръби  Shocked, няма такъв филим. Една двуетажна къща е висока от порядъка на 6-8 метра. Монтира се прахосмукачката примерно в мазето и нагоре вървят ПВЦ тръби с по една розетка за етаж. Същото като да си включиш прахосмукачката в контакта, само че в този случай "включваш" само маркуча. Управлява се от дръжката. Предимството е като с ВиК-то. Не носиш кофи с вода по едажите, ами, о чудо, на всеки си имаш тръби, от които тече вода! Освен това предимство е, че прахта от прахосмученето излиза от помещенията за живеене. Ако те притеснява, че трябва да изхвърляш боклука от нея, има и модели, които са с водно почистване и отива директно в канализацията. Мястото за съхранение на маркуча сигурно не е повече от това, което ти заемат, прахосмукачката, четката, лопатата, мопове и т.н.  Абе инфо в нета, колкото искаш. Например
http://www.multiquartz.com/products.php?id=2&sub_id=5
http://disanbg.com/index.php?page=home-benefits#9

Страшно много съм навита на такава, но за съжаление няма да ме огрее.

# 80
  • Мнения: 19 485
soll  - не ми се спори - изказах мнение просто. Моята къща е двуетажна - височина 11 метра. Да, обаче имам и стаи, които не са на една фасада с мазета, а са от другата страна. Това означава канални системи и диагонално в стените - ето така стават десетки метри тръби, по които минава прах, или още по-лошо - мръсна вода. Никого не искам да убеждава в нещо, просто изведнъж се сетих за една моя приятелка, на която и изгоря реотан в подовото отопление и ако искаше да има работещо такова, трябваше да си махне целия теракот за поправка. Та си представих нещо в тия тръби да се прекъсне или запуши. Водопровод имаме и ние, не си носим кофата смръсна вода в мазето, както можеш да предположиш, но и той подлежи на поправка и къртене на стени ако се наложи.  Подобна система продължава да не ми харесва - и като инвестиция, и като експлоатация и поддръжка. Иначе знаех за тази опция когато строяхме и можеше да се предвиди, но го обмислих и сега не съжалявам. Колкото по-малко сложнотии в едно домакинство, толкова по-малко ядове с повреди и поправки.

# 81
  • Мнения: 377
Ами то и аз не обичам сложните неща, по-горе писах за моята прахосмукачка. Но специално за вградената не мисля като теб, не смятам че е сложна системата, има много предимства и най-вече чистия въздух. Но всеки си преценява сам.

# 82
  • Мнения: 117
Гледам в Метро има промоция на Karcher, модел А-2004. По принцип съм чела, че Karcher са добра марка, но не можах да разбера нищо за този модел от т.нар. консултанти. Ще съм ви благодарна ако помогнете с мнения.

Общи условия

Активация на акаунт