Захранване

  • 3 759
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 034
захраних на 4.5 месеца с оризова каша. гласувах с "друго,според лекарско предписание", защото нито педиатърът, нито аз имахме желание да захранвам преди 6-тия месец, но сина ми беше на друго мнение. две седмици го следихме колко мляко пие и дали показва всички признаци за захранване и нямаше накъде - човекът си беше готов  Grinning

п.с. да онеправдая набедените баби: не знам за кое поколение баби става дума в тази тема, но ранното захранване е съветска идея и част от социалистическото битие на жената-труженичка, целяща тя да се върне на работа, а бебето да е готово да яде в яслата. преди социализма в България е било както навсякъде другаде - бебетата са били масово кърмени (бедни са били хората), най-често дълго, пак поради икономически съображения. цитруси предполагам ви е ясно, че е имало на масата на малко хора. мед - зависи къде са живеели и дали е имало наблизо кошери. от моите баби/прабаби знам, че дълго се е кърмело или се е давало кисело мляко. захранвали са, когато бебето може само да се обслужва, смятайте колко трябва да е било голямо, за да вземе само и да държи храна - според мен 6 месеца е абсолютният минимум. просто не са имали толкова време да седят и да дават лъжичка по лъжичка, час по час. което в сравнение с последвлата измишльотина за ранно захранване, е било доста по-добро за бебетата.

# 61
# 62
  • Мнения: 2 587
Гласувах с "по лична преценка" поради липса на другата опция - "захранване на възраст 4-6 м."

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
По лична преценка-на 5м.

# 64
  • Мнения: 3 453
   След 40 ден дадох сок, а вече яде и плодово пюре Peace

# 65
  • Мнения: 2 960
захраних на 5 месеца и половина с пюре от картоф!!!

# 66
  • Мнения: 1 045
Приемам забележките Embarassed,но опциите ги съобразих с това което ме интертесува мен.След други забележки добавих и опцията по ли4на преценка.Пове4е ме интересуваше доколко следваме традицията от 2-3 месец или новите тенденции.В крайна сметка ми стана ясно че сме по-склонни да вървим по средата.

# 67
  • Мнения: 3 993
Гласувах с "друго по лекарско предписание". Захраних на 4 месеца и 18 дни, защото дъщеря ми беше готова за захранване и след консултация с нашата педиатърка, разбира се.  Peace

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
След 4-тия месец с плодово пюре.Сок не съм му давала.
Peace

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Аз започнах със сок,но не действаше добре на детето,за това всичко от  там, нататък давах по лична преценка.

# 70
  • София
  • Мнения: 5 079
На 6 месеца без малко с картофено пюре + кърма.

# 71
  • Мнения: 1 219
захраних на 7 навършени и 2 дни Peace с картофено пюре.

# 72
  • Мнения: 657
На навършени 6 месеца я захраних с картофено пюре с кърма. Peace

# 73
  • Мнения: 535
Захраних на 5 месеца и половина  с оризова каша  Peace

# 74
  • Мнения: 147
Каката я захраних със сокче след 2-рия месец /преди 5 години/ и не съм имала никакви проблеми досега с нея. Но сега смятам да захраня след 4-тия със сокче.

Общи условия

Активация на акаунт