Захранване

  • 3 761
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 93
Аз захраних на 5,5 месеца с картофено пюре по препоръка на педиатъра,но и бебчо беше готов-проявяваше голям интерес към съдържанието на нашите чинии и се опитваше да бръкне в тях.

# 76
  • Мнения: 10 012
На навършени 6 месеца с картофено пюре (с кърма).
Така захраних според съвета на педиатърката, и отчасти на д-р Спок (4-6мес. и по-късно, ако един или двамата родители са алергици)
Това май не са нови тенденции обаче, защото и мъжа ми така е бил захранван.

# 77
  • панагюрище
  • Мнения: 179
На 5 месеца с оризова каша. Peace

# 78
  • Мнения: 25
Здравейте ние започнахме  с сок от ябълка след 40 ден и смятам сега като навършим 2м. да започнем с плодово  пюре   Hug

# 79
  • Мнения: 11
 :)zdr
molq vi kajete mi s kakvo da zapochna da si zaxranvam deteto
tq e na 4 meseca i polovina
ochakvam da mi otgovorite
mersi

# 80
  • Мнения: 31
На 6 месеца навършени с плодово пюре.

# 81
  • Мнения: 1 045
:)zdr
molq vi kajete mi s kakvo da zapochna da si zaxranvam deteto
tq e na 4 meseca i polovina
ochakvam da mi otgovorite
mersi

Аз ако ми е сега бих започнала с каша при това безмлечна и задължително без глутен ,тиква или картоф.Другото виняги дава някакъв ефект/разхлабва,алергии,повръщане и разни други/.
Питай педиатъра защото знае детето какви прроблеми е имало до сега.Но повечето препоръчват ябълка.
Каквото и да започнеш нямаш гаранции.Така че започни с една лъжичка отначало за да не стане гаф.Ако няма проблем следващия ден няколко лъжички и така увеличаваш количеството.След това следващото пак по една лъжичка и така бавно въвеждаш нещата едно по едно.А въведените може в комбинации.
Ако детето ти няма проблем с изхождането препоръчвам оризова каша.Май само от нея нямам познат да е брал ядове.

# 82
  • Мнения: 6 713
По лична преценка, в края на 4-ти месец, но много рехаво! Един ден дам 1-2 лъжички, после 2 дена само кърма. На 6 месеца заместих едно хранене - обедното и следобедното с млечна каша и така процедирах. Peace

# 83
  • Мнения: 128
Захраних Алекс на 6 навършени месеца с картофено пюре. Прдепочетох схема, с която първо се въвеждат зеленчуци, защото подходящите можех да намеря в прясно състояние и домашно отгледани (поне повечето от тях) Peace.

# 84
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Захраних на 4 месеца и една седмица. Но го отчитам като грешка, трябваше да изчакама поне до 5 навършени. Сбърках кризата на растежа с готовност за захранване! Rolling Eyes
Захраних по моя преценка с оризова каша, като преди това се консултирах с нашата педиатърка. Тя ми каза, че ако искам вече мога да го захранвам (като сатана на 4 месеца), но естествено много внимателно. Целия първи месец от захранването му давах кашички само (оризова, рожкови и царевица), едва след това започнах със зеленчуковите пюрета. Тогава въведох и второто твърдо хранене за деня. От два-три дни вече имаме три твърди хранения на ден, но млечно хранене нямам намерение да замествам преди да стане поне на 10 месеца. В идеалния случай - след като навърши годинка! Peace Сок не възнамерявам скоро да му дам, не виждам полза от него за момента.

# 85
  • Мнения: 3 695
След 6-ти месец според новите тенденции.  Peace

# 86
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 203
След 6-тия месец с оризова каша с кърма,за което бях упреквана от всички , а от педито почти линчувана ,че държа детето само на кърма #2gunfire

# 87
  • София
  • Мнения: 372
мисля да захранвам педагогически  след 6-ти месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт